Logo AustriaSK
ISSN 2453-9589

Kľúčový výraz > VIeden

zverejnené 19.07.2024

Čo môžu robiť mestá proti horúčavám? Príklady z Viedne


Vlny horúčav sa v dôsledku zmeny klímy stávajú extrémnejšími. Najmä v mestách teploty môžu stúpať ďaleko za hranicou únosnosti. Aké opatrenia môžu obce zaviesť, aby bolo leto v meste pre obyvateľov čo najpríjemnejšie? Aké kroky je možné podniknúť? Inšpiráciou môže byť Viedeň, ktorá dlhodobo patrí medzi najlepšie mestá na svete na život.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.07.2024

Nemčina v parku – učte sa vo Viedni po nemecky vonku zadarmo


Toto leto je tu opäť možnosť učiť sa nemčinu zadarmo v desiatich parkoch s lektormi kurzov z viedenských centier vzdelávania dospelých. Nevyžaduje sa žiadna registrácia, stačí sa ukázať a zapojiť sa.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.07.2024

Viedenské operné leto v parku zámku Belvedere 2024


V srdci Viedne, obklopený historickou nádherou parku Belvedere, vznikla tento rok nová kultúrna udalosť.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.07.2024

Viedeň je mesto najlepšie pre život


Opäť potvrdené. Už po tretí raz za sebou bola Viedeň vyhlásená britským týždenníkom Economist v jeho každoročnom svetovom rebríčku Global Liveability Ranking za mesto najlepšie pre život.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.07.2024

Nová Sport Arena Wien už na dosah


Komplexná modernizácia športovej infraštruktúry vo Viedni: Sport Arena Wien prinesie viac priestoru, vyššiu úroveň využitia a trvalú udržateľnosť.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.06.2024

Viedeň má zoznamovaciu platformu pre včelárov a poľnohospodárov


Vo Viedni funguje od jari tohto roku nová online platforma, ktorá rýchlo, bezplatne a s minimom administratívy prepojí včelárov a poľnohospodárov. Mestskí včelári získajú možnosť zamieriť so svojim včelstvom na novú plochu na opeľovanie, poľnohospodári zase profitujú z opelenia a na konci spotrebného reťazca sa radujú aj Viedenčania z výborného a kvalitného medu.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.06.2024

S letným počasím začínajú aj letné večery vo viedenskej ZOO


Veľkolepí umelci, početné hudobné vystúpenia a kulinárske lahôdky: v súlade s letným počasím sa nadchádzajúci piatok v zoo Schönbrunn začínajú Letné večery zvierat. Na štyri po sebe idúce večery v júni a júli sa zoologická záhrada premení na javisko pre umelcov a hudobníkov medzi zvieratami z celého sveta.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.06.2024

Stánky s klobásami do UNESCO?


Viedenská kaviarenská kultúra, viedenský vínny šenk a viedenský valčík patria už mnoho rokov na zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO. Rakúska metropola sa teraz začala usilovať aj o zápis tradičných viedenských stánkov s klobásami.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.06.2024

Letný nočný koncert v Schönbrunne 2024


Už čoskoro zahrá Viedenský filharmonický orchester pod vedením Andrisa Nelsonsa celému svetu pred zámkom Schönbrunn. Hviezdnym hosťom bude sopranistka Lise Davidsen a program sa zameria na európske diela 19. a 20. storočia. Zámocký park je už po dvadsiaty prvý raz otvorený pre desaťtisíce návštevníkov - a celý svet ho bude sledovať prostredníctvom televízie.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.06.2024

Premena trhu Naschmarkt vo Viedni


Obľúbený trh Naschmarkt prejde rozsiahlymi zmenami a stane sa zelenou oázou v srdci Viedne. Asfaltová plocha sa zmení na verejný park a trhovisko, pričom sa zohľadnia historicko-technické požiadavky danej oblasti. Projekt by sa mal začať už túto jeseň a patrí k jedným z najdôležitejších krokov mesta v boji proti tepelným ostrovom.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.05.2024

Viedenská električka oslavuje 110 rokov


Pressburgerbahn (Viedenská električka po našom) by v súčasnosti oslávila 110 rokov. Železničné múzeum vo Schwechate pri tejto príležitosti pripravilo štyri podujatia nostalgickými prímestskými výletmi Viedeň - Bratislava 1., 8., 15. a 22. júna 2024.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.05.2024

Nová pláž Arena Beach vo Viedni je už otvorená


Nová piesočnatá pláž s plochou 1.100 m2 a plytkou vodou v časti Kaisermühlenbucht - 30 nových stromov v pobrežnej oblasti - pridáte sa?
Čítajte viac ...
zverejnené 15.05.2024

Viedenské múzeum nábytku - zaplať koľko chceš


"Zaplať, koľko chceš" - pod týmto mottom vyzýva Viedenské múzeum nábytku návštevníkov, aby sami určili cenu vstupného na dennú vstupenku. Počas Medzinárodného dňa múzeí vás čaká vzrušujúca cesta 4 storočiami interiérového dizajnu a špeciálnou výstavou, ktorá rozpráva viac ako 120-ročnú históriu ženského dizajnu.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.05.2024

Hostina pre žirafy vo viedenskej ZOO


Rakúske spolkové lesy dodávajú čerstvú potravu z Viedenského lesa pre ZOO Schönbrunn.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.05.2024

Oslávte Deň matiek vo Viedni


Na zdravie mamičkám! Na Deň matiek v nedeľu 12. mája 2024 prinášajú mnohé spoločnosti Wien Holdingu zaujímavé akcie a zľavy: DDSG Blue Danube pozýva na plavby loďou, Mozarthaus ponúka znížené ceny vstupného pre všetkých a v Haus der Musik sú k dispozícii rodinné vstupenky za polovičnú cenu. Vstupenka na Deň matiek v Therme Wien sľubuje skvelý relaxa Wien Ticket tiež ponúka od 6. do 13. mája 2024 až 50-percentné zľavy na mnohé podujatia.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.05.2024

Viedeň naďalej mestom podnikania


227 nových medzinárodných firiem, investície v hodnote 430 miliónov – Viedeň potvrdzuje svoju pozíciu ako atraktívne mesto pre podnikanie. Medzi novousadenými spoločnosťami je aj slovenská high-tech firma Panza Robotics.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.04.2024

Festival Donauinsel Open Air 2024


Hudobný festival sa naplno rozbieha do svojho druhého ročníka a opäť sľubuje, že ponúkne bezkonkurenčný festivalový zážitok pre milovníkov hudby a párty. Po minuloročnom pôsobivom úspechu ide festivalový tím ešte ďalej a hrdo predstavuje štyri špičkové festivalové dni pokrývajúce rôzne žánre.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.04.2024

WienMobil píše vo Viedni úspešný príbeh


Bicykle WienMobil už dva roky tvoria neoddeliteľnú súčasť viedenskej infraštruktúry. Služba zdieľania bicyklov úspešne zdvojnásobila počet prenájmov, pričom od svojho spustenia v apríli 2022 s celkovým počtom 3 000 bicyklov zaznamenala viac ako 2,7 milióna najazdených kilometrov.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.04.2024

Zadarmo v župane do Therme Wien


Už po piatykrát sa uskutoční tematický deň "V župane do Therme Wien". Každý, kto príde v tento deň v obľúbenom župane, bude mať od 16:00 hod. vstup zdarma.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.04.2024

Dunajská vež Donauturm oslavuje 60.výročie


Dunajská vež je od svojho otvorenia v roku 1964 najvyššou budovou a dominantou hlavného mesta Rakúska. S celkovou výškou 252 metrov dominuje táto impozantná stavba panoráme Viedne. A je zároveň aj najvyššou budovou v Rakúsku. Ponúka jedinečný výhľad na mesto a okolie s viditeľnosťou až 80 kilometrov za dobrého počasia (až po Rax, Schneeberg a Bratislavu).
Čítajte viac ...
zverejnené 10.04.2024

Do viníc s Vienna Heurigen Express


Relaxujte, vychutnávajte si vinice a pohár vína v Heurigen.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.04.2024

Spoznajte históriu Pratra v novom múzeu


Známy viedenský zábavný park Prater existuje už viac ako 250 rokov. Za ten čas sa stal neoddeliteľnou súčasťou života Viedenčanov a dôležitým miestom na stretávanie, návštevu výstav i zábavu na kolotočových atrakciách. Teraz sa dočkal nového múzea. Stála expozícia je umiestnená v modernej budove v blízkosti obrieho kolesa, uvidíte tu historický vývoj parku, originálne artefakty a kuriozity.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.04.2024

Deň otvorených dverí vo viedenskom Belvederi 21


Počas dňa otvorených dverí bude pre milovníkov umenia všetkých vekových kategórií pripravený pestrý program so vstupom zdarma. Témou dňa bude príroda, klíma a jarné prebúdzanie.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.03.2024

Argus Bike Festival 2024


Bicyklový festival sa koná na viedenskom námestí Rathausplatz od roku 1999. Aj teraz sa priestor vedľa Burgtheateru premení na obrovskú cyklistickú arénu a začne sa jarná cyklistická sezóna vo Viedni. Najväčšie cyklistické podujatie v Rakúsku bude veľkým miestom stretnutia cyklistických nadšencov a fanúšikov cyklistiky z Rakúska a susedných krajín.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.03.2024

Bicibusom do školy vo Viedni


Bicibus, inovatívna forma dochádzania do škôl, sa vo Viedni stáva čoraz populárnejšou. Tento koncept, v rámci ktorého dospelí a deti jazdia do školy spoločne na bicykloch po určenej trase, ponúka nielen ekologickú alternatívu k automobilovej doprave, ale posilňuje aj pocit spolupatričnosti a podporuje samostatnosť mladých účastníkov cestnej premávky. Jej význam podčiarku aj udelená cena VCÖ Vienna Mobility Award zo septembra minulého roku.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.03.2024

Dovolenkový veľtrh Ferien-Messe Wien 2024


Cesta okolo sveta za štyri dni - to je motto veľtrhu FERIEN-MESSE WIEN, kde sa v halách C a D veľtrhu Messe Wien bude opäť všetko točiť okolo cestovateľských snov návštevníkov. Okrem spoločnosti TUI ako prezentujúceho partnera sa tu zídu renomovaní vystavovatelia vrátane tohtoročnej partnerskej krajiny, Českej republiky, aby predstavili trendy a zaujímavosti pre rok 2024 v oblasti cestovania.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.02.2024

Svetový deň ľadových medveďov


Najmä pri príležitosti zajtrajšieho (27.02.) Svetového dňa ľadových medveďov sú samce ľadových medveďov v ZOO Schönbrunn dôležitými vyslancami svojich voľne žijúcich kolegov. Pretože zatiaľ čo sa oni dvaja čľapkajú vo vode a s chuťou požierajú ryby, ľad sa v Arktíde doslova topí spod labiek ľadových medveďov.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.02.2024

Veľkonočné trhy vo Viedni 2024


Tradičné veľkonočné dekorácie a umelecky zdobené vajíčka, kulinárske špeciality a hudobný program na vás čakajú na viedenských veľkonočných trhoch od polovice marca. Na Veľkú noc sa tu konajú rôzne zábavné podujatia pre deti.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.02.2024

Festival čokolády 2024


Milovníci čokolády by si mali vo svojich diároch poznačiť dôležitý dátum do svojho diára. Na budúci týždeň sa v Marx Halle uskutoční čokoládový festival s kulinárskou šou a stánkami s čokoládovými špecialitami.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.02.2024

Valentín vo viedenskej ZOO: vstup za polovičnú cenu


Valentín je už za rohom a s ním prichádza aj otázka romantického výletného cieľa pre tento výnimočný deň. Jedným z tipov je návšteva ZOO Schönbrunn. Viedenská zoologická záhrada opäť láka zaľúbencov špeciálnou ponukou.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.02.2024

Valentínska akcia Wien Ticket 1+1 zdarma


Čo môže byť lepšie ako spoločný zážitok? Wien Ticket, spoločnosť Wien Holding, pri príležitosti Valentína od 8. do 14. februára 2024 opäť ponúka atraktívne ponuky na veľmi špeciálne podujatia.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.02.2024

Svetové múzeum Viedeň


V múzeu Weltmuseum na námestí Heldenplatz si môžete v 14 miestnostiach pozrieť cenné poklady z celého sveta. Medzi najzaujímavejšie exponáty patrí zbierka námorníka Jamesa Cooka a svetoznáma mexická čelenka z peria.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.02.2024

Valentínsky bozk v Belvederi


Už na budúcu stredu je tu sviatok zaľúbených. Svetoznáma galéria Belvedere vo Viedni už po druhýkrát pozýva všetky páry na nezabudnuteľný zážitok – Valentínsky bozk pred slávnym obrazom Bozk Gustava Klimta.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.01.2024

Albertina sa rozšíri o ďalšiu pobočku


V apríli tohto roku otvorí viedenská mekka umenia svoju tretiu pobočku. Neďaleko Viedne budú vystavené diela súčasného umenia z vlastnej zbierky múzea.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.01.2024

V prvom zážitkovom múzeu v Rakúsku ožívajú dinosaury


Dinosaury sú v centre Viedne stále v pohybe. V zážitkovom múzeu IMMERSIUM:WIEN sa môžu nadšenci dinosaurov ponoriť do sveta Mosasaurus, Tyrannosaurus Rex a spol. a vydať sa na interaktívnu cestu časom. Zážitková výstava sa rozprestiera na troch poschodiach, viac ako 1.100 metroch štvorcových a ponúka nezabudnuteľné dobrodružstvo pre všetky vekové skupiny, ktoré sa v digitálnej podobe dostanú k obrom bližšie ako kedykoľvek predtým.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.01.2024

Zľavový poukaz na rezeň a Wiener Riesenrad


Viedeň je blízko, možno preto sem návštevnici zo Slovenska najčastejšie cestujú. Na nákupy, na prechádzky, na koncerty, do múzeí, od piatku korčuľovať... Možno vám prídu vhod dva zľavové poukazy.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.01.2024

Elvis Presley by mal 89 rokov


Elvis Presley, "kráľ rock`n`rollu", by 8. januára oslávil 89. narodeniny. Pri tejto príležitosti obchod "48er-Tandler" vystavuje pôsobivú zbierku originálnych exponátov zo súkromnej zbierky "kráľa".
Čítajte viac ...
zverejnené 09.01.2024

Korčuľovanie pred viedenskou radnicou


Od polovice januára sa námestie Rathausplatz vo VIedni opäť premení na obrovské klzisko a poteší fanúšikov korčuľovania všetkých vekových kategórií. Wiener Eistraum (Viedenský ľadový sen) je jedným z najväčších otvorených umelých klzísk na svete - na dvoch úrovniach. Už 29. sezóna prináša rozšírenú plochu na prvom poschodí a curlingové dráhy.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.01.2024

Formula 1 vo Viedni, už od februára


Hoci sa sezóna pretekov formuly 1 začína až v marci na okruhu v ďalekom Bahrajne, fanúšikovia môžu kráľovnú motoristického športu navštíviť o mesiac skôr v neďalekej Viedni. Organizátori sľubujú pútavý interaktívny zážitok vrátane historických artefaktov a pôsobivých filmových záberov.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.12.2023

Silvester 2023 vo Viedni


Prelom rokov sa oslavuje po celej Viedni, najmä počas pochodu Silvesterpfad v centre mesta. Vzduchom sa vznášajú tóny valčíka a ľudia tancujú do nového roka na melódiu valčíka Na krásnom modrom Dunaji. Oslávte tu nový rok.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.12.2023

V Pratri to žije: Wintermarkt láka jedinečným programom aj po Silvestri


Už dnes príde vianočný kamión s Mikulášom o 17:00 hod. na námestie Riesenradplatz. V sprievode hudobného hitu Melanie Thornton "Wonderful Dream" si so sebou prinesie aj množstvo darčekov pre malých aj veľkých.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.12.2023

Suvenír z Viedne: slávna sklenená snehová guľa


Stačí zatriasť – a hneď vás prekvapí krásne sneženie ako z rozprávky. Kto by ju nepoznal? No málokto vie, že svetoznáme sklenené snehové gule pochádzajú z Rakúska. Pozývame vás na návštevu do Originálnej viedenskej manufaktúry rodiny Perzyovej, ktorá tieto predmety ponúka.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.12.2023

Viedeň je opäť najlepšie mesto na život


Viedeň si udržala titul najlepšieho mesta na život na svete aj v roku 2023 a už po jedenásty raz za sebou zvíťazila v prestížnom rebríčku poradenskej spoločnosti Mercer. K prvenstvu Viedni opäť pomohla vynikajúca infraštruktúra, zdravotná starostlivosť a vzdelávanie.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.12.2023

Fanúšikovia vracajú úder - vzlietnite do ďalekej galaxie


Výstava "Fanúšikovia vracajú úder", ktorú kurátorsky pripravili fanúšikovia pre fanúšikov, prvýkrát v Rakúsku predstavuje unikátne zberateľské predmety z legendárnej ságy vo Wiener Stadthalle.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.12.2023

Viedeň hľadá operetnú superstar


Celý rok 2025 sa vo Viedni ponesie v znamení osláv 200 rokov od narodenia svetoznámeho skladateľa Johanna Straussa mladšieho. Prípravy na významné jubileum začali už tento týždeň, kedy odštartovala medzinárodná spevácka súťaž s cieľom nájsť mladé operetné talenty a preniesť Straussov hudobný odkaz do modernej doby. Prihlášky je možné podávať online do 10. januára 2024, finále súťaže sa uskutoční v máji budúceho roka.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.11.2023

Deň otvorených dverí vo Welt Museum vo Viedni


Svetové múzeum nás všetkých pozýva na Deň otvorených dverí v Neue Hofburg s Dvornou poľovníckou komorou a zbrojnicou a zbierkou starých hudobných nástrojov. Objavíme jedinečné zbierky s novým turné "House-of-Habsburg-Tour", ktorý oživuje históriu. Pripravené sú noví audio-sprievodcovia, počas celého dňa budú prebiehať rôzne akcie a rodinné prehliadky zbierok.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.11.2023

Dejiny Viedne zadarmo - múzeum nebude vyberať vstupné


Začiatkom decembra otvorí Viedeň zrekonštruované múzeum venované svojej bohatej histórii. Mesto sa inšpirovalo úspešným príkladom Veľkej Británie a predstaví stálu expozíciu s bezplatným vstupom pre všetkých návštevníkov.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.11.2023

Čarovná zimná rozprávka v Schönbrunne


Zažite LUMAGICU a nechajte sa okúzliť svetelným parkom s chvíľami plných rozprávkových prekvapení.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.11.2023

S vlakom na zjazdovky do 15 lyžiarskych oblastí - Kombitickets Wintersport


ÖBB Rail Tours rozširuje svoju ponuku na nadchádzajúcu zimnú sezónu 2023/24. Novinkou sú lyžiarske strediská Seefeld a Tauplitz. V cene Kombiticket Wintersport je cesta vlakom a 1, 3 alebo 6-dňový skipas.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.11.2023

Nová cyklotrasa podľa holandského vzoru


Viedeň začala najväčšiu modernizáciu cyklotrás pod heslom: "Koniec asfaltu", preto sa hlavná cyklotrasa na Argentinierstraße transformuje na cyklotrasu podľa vzoru z Holandska. Projekt zahŕňa ekologické opatrenia, upokojenie dopravy a rozšírenie priestoru pre peších s plánovaným dokončením do konca roku 2024. Nová Argentinierstraße bude zároveň súčasťou južnej cyklomagistrály vedenej z centra Viedne do Dolného Rakúska.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.11.2023

Najvyššia šmykľavka v Európe je na viedenskej Donauturm


V Dunajskej veži vo Viedni sa začína nová éra zážitkov, pretože včera oficiálne otvorili "Donauturm-Rutsche". Inštalovali ju od 3. októbra 2023 za pomoci vrtuľníka. Odvážni návštevníci sa môžu skĺznuť zo závratnej výšky 165 metrov, šmykľavka je osvetlená a vďaka priehľadnému polykarbonátu je z nej úchvatný výhľad.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.11.2023

Viedenský ľadový sen na vianočných trhoch


Na jednej strane krásny Burgtheater, na druhej impozantná viedenská radnica, ktorá sa mohutne a rozprávkovo osvetlená týči pred vianočným parkom a vianočným trhom: Ak si tieto dojmy spojíte do fascinujúceho celku na korčuliach, možno si budete myslieť, že ste sa ocitli vo sne.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.11.2023

Strauss House - múzeum svetoznámej hudobnej rodiny


Najkrajšie viedenské valčíky pochádzajú z rodiny Straussovcov. Múzeum venované otcovi a synovi Straussovcom teraz otvorili vo Viedni, a to priamo v dome, kde králi valčíka organizovali honosné plesy pre viedenskú elitu. Na expozícii sa podieľali aj potomkovia rodiny Straussovcov, napríklad audiosprievodcu nahovoril prapravnuk Johanna Straussa staršieho.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.11.2023

Viedeň počas adventu opäť obmedzí autobusy


Viedenské vianočné trhy a nákupné ulice každoročne prilákajú státisíce turistov, takže centrum mesta sa zaplní autobusmi. Tak ako v predchádzajúcich rokoch, mestské úrady počas adventu opäť zavádzajú reguláciu. Autobusy môžu do širšieho centra vchádzať len s povolením; bez neho musia cestujúci vystúpiť a nastúpiť napríklad na niektorej zo staníc metra. Najväčšie parkovisko bude opäť na stanici Stadion na linke U2.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.11.2023

Ponorte sa do veľkolepého sveta Tutanchamóna - imerzívna výstava


Mýty obklopujúce faraóna Tutanchamóna už viac ako 100 rokov fascinujú ľudí na celom svete. Teraz staroveký Egypt ožíva vo Viedni ako nový, digitálny multimediálny vrchol a prenesie vás do legendárneho starovekého Egypta a jeho tajomstiev.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.10.2023

Viedenský ľadový sen na vianočných trhoch


Na jednej strane krásny Burgtheater, na druhej impozantná viedenská radnica, ktorá sa mohutne a rozprávkovo osvetlená týči pred vianočným parkom a vianočným trhom: Ak si tieto dojmy spojíte do fascinujúceho celku na korčuliach, možno si budete myslieť, že ste sa ocitli vo sne.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.10.2023

Viedenská plesová sezóna


Viedeň je mesto valčíkov a je známe svojimi legendárnymi plesmi. Každý rok sa tu koná viac ako 450 plesov.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.10.2023

Viedenský kongres o whisky - jeseň 2023


Viedeň sa opäť stáva medzinárodným centrom whisky. Množstvo liehovarov, manažérov značiek, obchodníkov a nezávislých plničov predstaví na Vienna Whisky Convention špičkové značky a odrody z celého sveta, ako aj nováčikov, ktorí ešte len čakajú na svoje objavenie.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.10.2023

Nové viedenské e-taxi sa nabíja bez kábla


Najnovšie viedenské elektrické taxíky nepotrebujú na dobíjanie žiadne káble ani nabíjacie stanice. Vďaka inovatívnej a praktickej novinke im stačí zaparkovať nad špeciálnou nabíjacou podložkou. Nenápadná doska na parkovacom mieste nezaberá ďalšie miesto ani neruší verejný priestor.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.10.2023

Najkrajšie vianočné trhy vo Viedni 2023


Najkrajšie miesta Viedne sa od polovice novembra až do Vianoc menia na kúzelné vianočné trhy. Vo vzduchu sa vznáša vôňa vianočnej pekárne, horúceho punča a pražených mandlí. Staré mesto a nákupné bulváre sú vyzdobené slávnostným osvetlením a prinášajú do mesta vianočnú náladu.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.10.2023

Bezplatný vstup do nového Wien-Museum


Po znovuotvorení Wien-Museum 6. decembra budú spoplatnené len špeciálne výstavy - prvýkrát v Rakúsku.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.10.2023

Začína korčuliarska sezóna 2023 v centre Viedne


Viedenské korčuliarske združenie funguje od roku 1867. Na klzisku s rozlohou viac ako 6.000m2, obklopenom Wiener Konzerthaus a hotelom Intercontinental, sa môžete zabaviť a športovať do sýtosti. Či už korčuliari, krasokorčuliari, hokejisti, freestajleri alebo hráči curlingu - všetci si tu nájdu miesto pre svoje aktivity.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.10.2023

Magická misia Schönbrunn - život ohrozujúce predstavenie


Zámok Schönbrunn bude dejiskom veľkolepého magického dobrodružstva. Počas jedinečného predstavenia má rakúsky kúzelník FAB FOX len 60 sekúnd na to, aby sa oslobodil z obrovskej kocky vo výške 30 metrov nad zemou.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.10.2023

Nová vosková figurína Arnolda Schwarzeneggera v Madame Tussauds


Viedenské múzeum voskových figurín predstavilo v pondelok večer novú verziu Arnolda Schwarzeneggera. Prezradili ministerka životného prostredia Leonore Gewessler a priateľ z detstva Peter Urdl.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.10.2023

Viedeň opäť dvojmiliónovou metropolou


Štatistické údaje potvrdili historický míľnik – Viedeň prekročila hranicu dvoch miliónov obyvateľov. Rast populácie, najmä od 90. rokov 20. storočia, urobil z Viedne piate najväčšie mesto v Európskej únii.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.10.2023

Centrálny cintorín vo Viedni


Ústredný cintorín je jedným z najmagickejších miest vo Viedni. Nájdete tu čestné hroby slávnych osobností od Beethovena po Falka, úžasnú secesnú architektúru a množstvo sviežej zelene. To všetko robí z cintorína obľúbené miesto odpočinku obyvateľov mesta.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.10.2023

Menej nakupovania, viac opravovania: re:pair FESTIVAL


Od 13. októbra do 5. novembra sa vo Viedni uskutoční druhý ročník re:pair FESTIVAL, ktorý oživí kultúru opráv a podporí udržateľný životný štýl. Tohtoročný ročník zameraný na módu odráža rastúce povedomie o sociálnom a environmentálnom vplyve textilného priemyslu. Festival s voľným vstupom ponúka bohatý program s viac ako 100 podujatiami vrátane výstav, premietaní, prednášok, workshopov a dielní, na ktorých si návštevníci môžu kreatívne upraviť staré módne kúsky.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.09.2023

Všetky dobré veci sú dve: aj mláďatá tučniaka kráľovského


V Poláriu v ZOO Schönbrunn momentálne pútajú pozornosť dve guľaté, tmavosivé mláďatá: po prvýkrát od roku 1976, kedy sa tučniaky kráľovské začali chovať, sa tento rok narodili naraz dve mláďatá.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.09.2023

Viedeň stavia novú mestskú štvrť


Na mieste bývalej železničnej stanice Nordwestbahnhof vo Viedni vznikne nový obytný priestor pre 16.000 obyvateľov. Táto rozsiahla revitalizácia v gescii mesta a rakúskych železníc okrem nových obytných zón zahŕňa zavedenie novej dopravnej linky, vytvorenie impozantného zeleného centra a Highline Parku.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.09.2023

Michelangelo a jeho odkaz v jesennej Albertine


Renesančný majster Michelangelo patrí k hŕstke výtvarníkov, ktorých sláva trvá nepretržite po celé storočia. Umelcov na celom svete ovplyvňujú jeho diela dodnes. Viedenská Albertina preto pripravila výstavu, kde prepája renesančné znovuobjavenie antického ideálu tela s tvorbou rady slávnych umelcov, od Dürera a Rembrandta po Klimta a Schieleho, ktorí buď nasledovali talianskeho génia, alebo mu oponovali.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.09.2023

Viedenský Oktoberfest - KAISER WIESN 2023


Od zajtra sa v Pratri opäť uskutoční najväčší rakúsky Oktoberfest. V srdci Viedne, na lúke zvanej Kaiserwiese, ponúkajú na tomto festivale všetko, čo charakterizuje Rakúsko - zvyky a tradície, ľudovú hudbu, remeslá, kroje a lahodné kulinárske umenie.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.09.2023

Donauturm: výhľad na Viedeň čaká zmena


Dunajská veža postavená v roku 1964 sa blíži k 60. výročiu svojho vzniku. Aj preto sa momentálne realizujú zmeny a inovácia, ktorá revolučným spôsobom zmení pohľad na Viedeň.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.09.2023

Detská burza vo viedenskom Pratri


Tretiu septembrovú nedeľu premenia malí predavači plochu Wurstelprateru na špeciálnu burzu: pod heslom "Deti pomáhajú deťom" nájdu hračky, knihy, plyšové zvieratká a mnoho iného nových majiteľov.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.09.2023

Viedenské elektrické dni s mnohými rakúskymi premiérami


Najväčšie rakúske podujatie v oblasti e-mobility zaboduje početnými rakúskymi premiérami sériových modelov a inovatívnych koncepčných vozidiel a štúdií, ktoré je možné vidieť ešte v týchto dňoch na IAA v Mníchove.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.09.2023

Región Waldviertel sa bude prezentovať vo Viedni


Stalo sa už zvykom, že koncom septembra sa príde pred viedenskú radnicu prezentovať región Waldviertel. Tri dni 3 dni waldviertelpuru znamenajú 3 dni plných zaujímavostí. Hudobná zábava, šoumenské vystúpenia, kuchárske šou alebo módna prehliadka.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.08.2023

Viedeň: Dunaj - životná tepna dunajskej monarchie


Pre Habsburgovcov mal Dunaj obrovský význam. Slúžil na prepravu osôb i tovaru a spájal mnohé národy a kultúry – od Bavorska až po úžinu Železné vráta na Balkáne. Svoju ríšu ovládal rod síce z Hofburgu – no sceľoval ju Dunaj.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.08.2023

Letné koncerty pred zámkom Schönbrunn


"Original Hoch- und Deutschmeister" sú poslednými historicky originálnymi predstaviteľmi slávnej vojenskej hudby Rakúsko-Uhorska. Vracajú sa k starej poľnej a vojenskej hudbe, ktorá musela znieť predovšetkým vonku a v pochodujúcich jednotkách.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.08.2023

Dlhá noc viedenských trhov


Posledný prázdninový piatok 1. septembra 2023 sa bude už po druhý raz konať Dlhá noc viedenských trhov. I tento rok usporiadatelia lákajú na nákupy v netradičnom nočnom čase a na bohatý sprievodný program pre celú rodinu.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.07.2023

Hundertwasserovo múzeum pozýva na kultúrne podujatia aj počas rekonštrukcie


Hundertwasser Kunst Haus Wien je napriek zatvoreniu svojich priestorov z dôvodu modernizácie stále aktívny. Koncom júna otvoril výstavu pod holým nebom a bohatý kultúrny program.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.07.2023

Inteligentný obrubník vo Viedni


Extrémne teplé dni opäť ukázali význam vzrastlých stromov v uliciach mesta. Horúčavy a sucho však vplývajú aj na stromy. Viedeň preto vyvíja a aplikuje jednoduché zariadenie, ktoré bude podľa potreby uvoľňovať vodu z ulice priamo k stromom. Mesto tak zadrží dažďovú vodu v mieste dopadu, stromy alebo trvalky dostanú potrebnú vlahu a zníži sa objem vody, ktorá zbytočne odteká do kanalizácie.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.07.2023

Prvá automatizovaná súprava vo viedenskom metre


Na začátku júna vo Viedni vyšiel na linke U3 prvý vozeň očakávaného automatizovaného metra X-Wagen. V priebehu leta budú do prevádzky uvedené ďalšie vlaky tohto typu. X-Wagen prináša nielen pohodlnejšie cestovanie, ale aj moderný interiérový dizajn a inovatívny digitálny informačný a navigačný systém. Od roku 2026 vlaky X-Wagen na novej linke U5 úplne po prvýkrát umožnia plne automatickú prevádzku viedenského metra.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.06.2023

Viedeň je najpríjemnejším mestom na život


Tento rok sa Viedeň po prvýkrát umiestnila na prvom mieste v prieskume "Monocles Quality of Life Survey".
Čítajte viac ...
zverejnené 20.06.2023

Zvieracie letné večery v ZOO Schönbrunn


Večerná prechádzka po zoologickej záhrade a kulinárske špeciality - za zvukov hudby a fascinujúcich umelcov: to všetko je možné aj tento rok. Počas štyroch piatkov v júni a júli bude ZOO Schönbrunn otvorená až do 21:00 hod.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.06.2023

Uprostred Viedne vznikol dom v strome


Vo viedenskej muzejnej štvrti MuseumsQuartier sa začiatkom júna otvorila nová umelecká inštalácia "Dom v strome", ktorá zdôrazňuje zásadný význam lesov a úlohu človeka v čase klimatických zmien. Približne štvormetrová priechodná konštrukcia od umelca Johannesa Franza-Figeaca je pre všetkých návštevníkov bezplatne prístupná každý deň až do októbra tohto roku.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.06.2023

Viedenské školopoivinné deti budú mať obedy zadarmo


Od jesene 2023 roku bude teplý obed vo všetkých školách s celodennou povinnou dochádzkou zadarmo. Pre rodinu s dvoma školopovinnými deťmi to znamená úsporu približne 2.000 eur ročne. S cieľom odľahčiť rodiny v čase zvýšených cien v mnohých oblastiach života Viedeň pripravila ďalšie opatrenie.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.05.2023

Letný nočný koncert Viedenských filharmonikov


Viedenský filharmonický orchester pod vedením dirigenta Yannicka Nézeta-Séguina bude koncertovať 8. júna 2023 pred zámkom Schönbrunn. Hlavným hosťom bude operná speváčka Elīna Garanča a program sa zameria na diela francúzskych skladateľov od romantizmu po impresionizmus. Tento rok bude zámocký park opäť otvorený pre desaťtisíce návštevníkov - a celý svet bude môcť 20. ročník Letného nočného koncertu v Schönbrunne sledovať prostredníctvom televízneho prenosu.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.05.2023

Conditorei SLUKA – sladká tradícia vo Viedni


Malinová panna cotta, pistáciový zákusok alebo ovocný koláč - nielenže to znie ako leto, ale tieto sladké výtvory v tradičnej cukrárni Sluka tak aj chutia. K. u. K. Conditorei je už približne 130 rokov garantom cukrárskeho umenia na najvyššej úrovni. V pekárni v centre Viedne sa torty a koláče vyrábajú podľa tradičných receptúr a z vysokokvalitných surovín.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.05.2023

Viedenský letný open air festival pozýva na Janáčka i Lady Gaga


Prípravy na tohtoročný 33. ročník tradičného viedenského festivalu Film Festival finišujú. Usporiadatelia už zverejnili program, ktorý má tento rok aj českú stopu – viedenskú interpretáciu opery Leoša Janáčka Príhody líšky Bystroušky.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.05.2023

Čerstvé ovocie a zelenina z viedenského cintorína


Jahody, uhorky a melóny veru nie sú klasické cintorínske rastliny. Napriek tomu amatérska záhradníčka Laura tento rok na svojom záhone na juhozápadnom cintoríne vysadí práve tieto odrody. Mestské cintoríny tento rok po prvýkrát ponúkajú mestské záhradkárske parcely na Centrálnom cintoríne a Juhozápadnom cintoríne.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.05.2023

Múzeum nábytku vo Viedni - zaplaťte, koľko chcete


Navštívte jednu z najväčších zbierok nábytku na svete a objavte unikátnu nábytkovú kultúru z viac ako troch storočí.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.05.2023

Viedenský Belvedere oslavuje 300 rokov


Belvedere vás pozýva na jarný festival 13. a 14. mája - so vstupom zadarmo na všetkých troch miestach.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.05.2023

Donauturm: jarný kulinársky zážitok vo výške 170 m


Turm-Restaurant sa otáča a poskytuje 360° panoramatický výhľad. Vychutnajte si úchvatný výhľad na Viedeň vo výške 170 metrov, ďaleko od ruchu mesta.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.05.2023

Yoshitomo Nara. All My Little Words


Yoshitomo Nara (*1959) je jedným z najznámejších umelcov svojej generácie na celom svete. Od 90. rokov 20. storočia si získal medzinárodnú pozornosť svojimi "nahnevanými dievčatami", vysoko štylizovanými zobrazeniami dievčat s pochmúrnym pohľadom, upírskymi tesákmi alebo nožmi v rukách. Detské postavy, pripomínajúce tie z komiksov a kreslených filmov, sa pohybujú od usmrkaných spratkov až po naivné a sladko vyzerajúce postavy.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.05.2023

7 tipov ako stráviť Deň matiek 2023 vo Viedni


Už viete ako prekvapíte mamičku na Deň matiek? Najlepšie svojou prítomnosťou a doprajte jej zážitky. Pri príležitosti Dňa matiek, ktorý pripadá na nedeľu 14. mája 2023, ponúkajú mnohé spoločnosti Wien Holdingu skvelé akcie a zľavy.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.05.2023

Inventúra zvierat v ZOO Schönbrunn


Od slonov až po motýle: viedenská ZOO každoročne inventarizuje všetkých svojich zvieracích obyvateľov.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.04.2023

Letisko Viedeň ponúka vyzdvihnutie batožiny z domu alebo hotela


Nechať si vyzdvihnúť batožinu s predstihom doma alebo na inom mieste podľa vlastného výberu, a potom odcestovať bez čakania na odbavenie. To je princíp novej cestovnej služby, ktorú môžu cestujúci odlietajúci z viedenského letiska využívať od polovice apríla.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.04.2023

Vienna COMIX 2023


Na viedenskom COMIXe fanúšikovia majú miesto pre nákupy komiksov, je tu výstavná scéna pre cosplayerov a zážitok pre celú rodinu. Známi komiksári, viac ako 140 vystavovateľov a predajné stánky z polovice Európy.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.04.2023

Koniec pre e-kolobežky? Viedeň sa spolieha na nové pravidlá


Koniec "kolobežkového chaosu": prísnejšie pravidlá pre požičiavanie e-kolobežiek začnú platiť vo Viedni od mája. Napríklad ich parkovanie na chodníkoch bude zakázané. Po prieskume vo francúzskom hlavnom meste Paríž, v ktorom sa obyvateľstvo vyslovilo za zákaz požičiavania e-kolobežiek, teraz takýto zákaz aj padne. Vo Viedni sa chcú namiesto zákazu spoliehať na nové pravidlá.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.03.2023

Viedenský deň županov v Therme Wien


Therme Wien už po štvrtýkrát pozýva na "Viedenský deň v župane". V tento deň bude od 16:00 hod. vstup do Therme Wien zdarma - pre všetkých hostí, ktorí už do Therme Wien prídu v župane.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.03.2023

Detská burza v Pratri


Už čoskoro sa vo viedenskom Wurstelprateri bude opäť "pomáhať deťom": na stále populárnejšej detskej burze si mladí predajcovia vyskúšajú svoje schopnosti a postarajú sa o to, aby hračky, knihy a elektronika našli nový domov.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.03.2023

20 rokov pandy vo Viedni: päť mláďat a dva unikáty


Presne pred dvadsiatimi rokmi, v polovičke marca 2003, sa viedenský Schönbrunn zaradil medzi pár desiatok svetových zoologických záhrad, ktoré chovajú pandy veľké. Po štyroch rokoch sa vo Viedni narodilo prvé mláďa, ktoré sa zároveň stalo prvou prirodzene počatou pandou v európskej zoo. Po dvoch ďalších prírastkoch nasledovalo v roku 2016 nečakané prekvapenie, keď Yang Yang ako vôbec prvá samica pandy v ľudskej opatere odchovala dve mláďatá bez ľudskej pomoci.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.03.2023

Sezóna vo viedenskom Schweizerhause čoskoro začína


Schweizerhaus je tradičná viedenská reštaurácia, ktorá je neoddeliteľne spojená s Pratrom.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.03.2023

Ako vidíme Sisi


Obrazy, maľby a iné pamiatky na cisárovnú Alžbetu, nazývanú Sisi, z 19. storočia sú vo Viedni všade: v múzeách, na krabičkách od čokolády, na pohľadniciach - všade v meste. Humbuk okolo Sisi je aktuálnejší ako kedykoľvek predtým. Jej príbeh sa valcuje znova a znova.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.03.2023

Viedeň v rebríčku najobľúbenejších miest v roku 2022


Podľa dnes zverejnenej štúdie sú Londýn a New York opäť najžiadanejšími megamestami v roku 2022. Medzi stredne veľkými mestami sa na prvom mieste umiestnila Kodaň a na druhom Viedeň.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.03.2023

Viedenské veľkonočné trhy 2023


Tradičné veľkonočné ozdoby a krásne zdobené kraslice, kulinárske špeciality a sprievodný hudobný program - to všetko na vás čaká od konca marca pri návštevách viedenských veľkonočných trhov. Pestrá zábava je pripravená i pre najmenších návštevníkov.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.02.2023

Psie hodiny vo viedenských školách


Mestský radca pre ochranu zvierat Jürgen Czernohorszky a ombudsmanka pre ochranu zvierat Eva Persy sa tešia z 1.000 účastníkov bezplatného úspešného programu Úradu viedenského ombudsmana pre ochranu zvierat.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.02.2023

13. medzinárodná výstava orchideí v opátstve Klosterneuburg


Augustínsky kláštor Stift Klosterneuburg bude po dlhšej prestávke v marci hostiť medzinárodnú výstavu orchideí. Kláštor je vzdialený hodinu cesty autom od Bratislavy, cca 15 km od Viedne.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.02.2023

Medzinárodný dovolenkový veľtrh Ferien-Messe Wien 2023


V marci sa na výstavisku Messe Wien uskutoční najväčší veľtrh cestovného ruchu v Rakúsku venovaný dovolenke, cestovaniu a voľnému času. Okrem mnohých renomovaných ponúk z oblasti cestovného ruchu, vrátane partnerskej krajiny Chorvátska, môžu návštevníci očakávať širokú ponuku možností. Vybrať sa bude dať nielen dovolenka v Rakúsku, ale aj niekde oveľa ďalej...
Čítajte viac ...
zverejnené 16.02.2023

7 lyžiarskych stredísk blízko Viedne


Ak si chcete zalyžovať, lyžiarske strediská v okolí Viedne môžu kľudne nahradiť väčšie sestry v Kitzbüheli, Söldene,... Bez ohľadu na to, či máte auto, alebo radšej využijete verejnú dopravu, či s lyžovaním ešte len začínate, alebo ste už profesionál - v okolí Viedne je na výber viacero lyžiarskych stredísk, ktoré by sme vám radi podrobnejšie predstavili.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.02.2023

Albertina oslavuje 20 rokov od znovuotvorenia galérie


Pred dvadsiatimi rokmi bola zmodernizovaná a znovu otvorená najvýznamnejšia rakúska galéria Albertina, ktorú ročne navštívi až milión návštevníkov. Počas týchto dvoch desaťročí žiadne múzeum na svete nevystavilo viac kresieb a grafík ako Albertina. Galéria sa preto rozhodla venovať tento jubilejný rok grafickým zbierkam v podobe šiestich výstav.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.02.2023

Viedenská MHD a lekárne od marca bez rúšok


Mesto Viedeň až doteraz trvalo na prísnejších kovidových opatreniach než zvyšok Rakúska. Cestujúci v MHD či zákazníci lekární preto museli stále nosiť respirátory. Radnica však tento týždeň rozhodla, že pravidla platné do konca februára už nebude predlžovať. V nemocniciach respirátory zostávajú do konca apríla.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.02.2023

Viedenský Riesenrad má dnes sviatok


Medzinárodný deň kolotoča známeho ako obrovské koleso, či ruské kolo, sa na celom svete oslavuje 14. februára na počesť inžiniera Georgea Washingtona Galea Ferrisa Jr.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.02.2023

Valentín vo viedenskej ZOO


V utorok je Valentín, sviatok všetkých zaľúbených, a preto si Tiergarten Schönbrunn pripravila pre všetkých zaľúbených zaujímavú ponuku. A ak povedia správne heslo, platia len polovičné vstupné.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.02.2023

Cisárska klenotnica vo Viedni


V najvýznamnejšej klenotnici sveta vo viedenskom palácovom komplexe Hofburg sú uchovávané hneď dve cisárske koruny, rovnako ako aj Burgundský poklad a poklad Rádu zlatého rúna. Je tu aj jeden z najväčších smaragdov sveta, či gigantický narvalí kel a antická achátová miska, považovaná za mýtický Svätý grál. Priaznivci Sisi si môžu prezrieť okrem iného aj jej šperky.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.02.2023

Detský karnevalový sprievod v Pratri


K fašiangom patrí karneval a aj preto sa bude tento rok opäť konať vo viedenskom Pratri. Je určený najmä deťom, ale ak sa pridajú aj dospelí, o to väčšia bude zábava. Pripravte si kostým a ak aj kostým nemáte, príďte sa pozrieť na tradičný veselý fašiangový sprievod.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.01.2023

Viedenský ľadový sen - korčuľovanie uprostred mesta


Na obrovskej ploche s celkovou rozlohou 8.500 m² sa môžu nadšenci korčuľovania uprostred mesta skutočne vyšantiť. Jedinečná ľadová krajina vedie cez štyri veľké plochy a romantické cestičky v parku až na prvé poschodie vyhliadkovej plošiny SKY RINK. Vďaka tomu je zimný raj medzi radnicou a divadlom Burgtheater jedinečnou atrakciou na celom svete.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.01.2023

Mláďatá viedenskej ZOO


V ZOO Vienna pribudli výnimočné mláďatá žirafy, orangutana a koaly. Ich najväčšou a najsmutnejšou spoločnou črtou zostáva hrozba, ktorú predstavuje strata biotopov a vyhynutie spôsobené človekom. Ochranársky chov je hlavnou úlohou moderných zoologických záhrad, aby sa zabezpečila existenia ohrozených druhov.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.01.2023

Katamarán na linke Viedeň – Bratislava sa chystá na novú sezónu


Viedeň a Bratislava spoločne držia európsky unikát. Jedná sa o najbližšie hlavné mestá v Európe. Popri bežných vlakových či autobusových linkách ich spája i katamarán. Ten cestu medzi mestami prejde za 75 minút. Katamarán začal príležitostne chodiť až do Györu alebo Budapešti.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.01.2023

Deň otvorených dverí v Mozartovom dome vo Viedni


Mozartov dom sa s Mozartovým bytom nachádza vo Viedni, neďaleko katedrály sv. Štefana. Tu žil Wolfgang Amadeus Mozart od septembra 1784 do konca apríla 1787, na prvom poschodí typického staroviedenského domu.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.01.2023

Ľadová šou Holiday on Ice SUPERNOVA vo viedenskej Stadthalle


Najlepších krasokorčuliarov na svete môžete vidieť ešte do nedele 29. januára 2023.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.01.2023

Malé lyžiarske strediská neďaleko Viedne


Výhody malých stredísk sú jasné - žiadne čakanie v dlhých radoch a primerané ceny.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.01.2023

Viedeň sa po dvojročnej pandemickej prestávke teší na plesovú sezónu


Po plesovej abstinencii sa opäť rozoznie viedenský valčík v slávnostnej sále viedenského Hofburgu a viedenskej štátnej Opery. Pre rakúsku metropolu, ktorá je známa svojou bohatou plesovou tradíciou, predstavuje zlatý klinec plesovej sezóny legendárny Ples v Opere, ktorý sa tento rok bude konať 16. februára 2023.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.12.2022

Harry Potter vo Viedni: veľká putovná výstava sa začína


Zajtra, 16. decembra, sa vo Viedni uskutoční európska premiéra filmu Harry Potter: The Exhibition. Organizátori sľubujú interaktívny zážitok spájajúci svety Harryho Pottera či Fantastických zverov.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.12.2022

Denne nočným vlakom z Viedne na taliansku riviéru


Rakúsky železničný dopravca ÖBB zaviedol novú nočnú vlakovú linku medzi Viedňou a talianskym mestom Janov a ligúrskym prímorským mestom La Spezia.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.12.2022

Dům holubí je vo Viedni. Holubník tu vznikol v mestskom bytovom dome


Kto by hľadal dom holubí ako Jiří Schelinger vo svojej slávnej piesni, ten by ho našiel vo Viedni. Práve holubník, kde holuby dostanú potravu i vodu, zriadila viedenská radnica v jednom svojom bytovom dome. Vďaka nemu bude môcť odchytávať choré a zranené holuby a kontrolovať ich počet i reprodukciu.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.12.2022

Café Landtmann vsádza na župany


V kaviarni Landtmann sa počas sezóny punču a vareného vína v záhradách kaviarne používajú župany.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.11.2022

Viedeň je údajne najnepriateľskejšie mesto na svete


V minulom roku sa rakúske hlavné mesto umiestnilo na 14. mieste v rebríčku miest pre emigrantov. Tento rok to stačí len na 27. miesto z 50 miest. Šarm Viedne pravdepodobne nebude mať u medzinárodných zamestnancov veľký úspech...
Čítajte viac ...
zverejnené 24.11.2022

Konečne opäť zimný trh vo viedenskom Pratri


Už je to tu: od 19. novembra živé koncerty, detský vláčik a divoké jazdy na horskej dráhe prilákajú na námestie Riesenradplatz malých aj veľkých. Obľúbený zimný trh otvára svoje brány a pozýva návštevníkov, aby si vychutnali hrejivé nápoje a chutné pochúťky vo vianočnom prostredí viedenského Pratra.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.11.2022

Nasleduje zastávka: Vianoce vo Wiener Linien


Spoločnosť Wiener Linien vás aj tento rok pozýva na adventný trh v Múzeu dopravy Remise a predstavuje svoj nový vianočný sortiment.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.11.2022

Vianočné trhy: Viedeň je v čase Vianoc nádherná


Od polovice novembra až do Vianoc sa najkrajšie miesta Viedne premenia na čarovné vianočné trhy. Vo vzduchu sa vznáša vôňa vianočného pečiva, horúceho punču a pražených mandlí. Staré mesto a nákupné bulváre sú vyzdobené slávnostnými svetlami, ktoré prinášajú do mesta vianočnú náladu.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.11.2022

Od nedele platí vo Schwechate zimný letový poriadok


Či už chcú cestujúci viedenského Schwechatu vyraziť za slnkom, alebo si chcú užiť predĺžený víkend v niektorej z európskych destinácií, túto zimu majú z čoho vyberať.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.10.2022

Hubová rakva a cintorínsky elektrický autobus


S blížiacimi sa Dušičkami predstavila viedenská pohrebná služba nezvyčajný druh rakvy vyrobenej z prírodného materiálu. Rakvu tvoria huby, ktoré po uložení do zeme zabezpečujú prirodzené pokračovanie cyklu života a smrti. Na návštevníkov rozsiahleho centrálneho cintorína čaká ďalšia novinka - po rozsiahlom areáli ich bude voziť elektrický autobus.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.10.2022

Káva a Viedeň patria k sebe alebo 5 vecí, ktoré ste možno nevedeli


Viedeň je neodmyslitelne spojená s kávou a kávovou kultúrou. Tu totiž vznikla roku 1685 prvá viedenská kaviareň. Tá síce nebola prvou kaviarňou v Európe, ale bola aj tak pre rozvoj mesta a viedenskej kaviarenskej kultúry zásadná.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.10.2022

Viedeň chce vrátiť ohrozené jesetery do Dunaja


Do troch rokov zakotví vo Viedni špeciálne upravená nákladná loď, ktorá sa stane hlavnou základňou európskeho projektu na návrat jesetera do Dunaja. Očakáva sa, že do roku 2029 bude vo vodách tejto európskej rieky žiť viac ako 1,6 milióna silne ohrozených jeseterov. Populácia obrovských sladkovodných rýb v Dunaji bola zdecimovaná ľudským zásahom.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.10.2022

Papagáj alebo had s povolením


Od nového roka musí každý, kto si chce vo Viedni kúpiť exotické zviera, najprv absolvovať špecializovaný kurz. Všetci budúci chovatelia plazov, obojživelníkov a papagájov získajú základné poznatky o špeciálnych potrebách a náročných požiadavkách na starostlivosť o tieto citlivé tvory. Posledné tri roky museli mať záujemcovia o chov psov podobnú kvalifikáciu.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.09.2022

Viedenský dopravný podnik predstavil Iris, virtuálnu asistentku pre nepočujúcich


Električka uviazla v premávke, metro nejazdí? Doteraz nemali nepočujúci veľmi dobré možnosti informovať sa o najnovších udalostiach vo verejnej doprave. Viedenský dopravný podnik preto vyvinul virtuálnu asistentku Iris, ktorá cestujúcim prináša potrebné informácie v reálnom čase a najmä v posunkovej reči do ich smartfónov.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.09.2022

Viedeň sa pripravuje na Dlhú noc múzeí


Milovníci kultúry sa môžu prvú októbrovú sobotu tešiť na nevšedný zážitok. Dlhá noc múzeí, ktorá sa vo Viedni koná od roku 2000, umožní návštevníkom neobmedzený vstup do galérií a múzeí. Bude im stačiť len jedna vstupenka, ktorá sa dá použiť aj ako bezplatný lístok na verejnú dopravu.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.09.2022

Najväčší rakúsky Oktoberfest začína tento týždeň


Už tento štvrtok otvorí svoje brány vo viedenskom Pratri Oktoberfest. Vo štvrtok 22. septembra zaznie "O`zapft is" ("Je narazené") a Viedeň bude oslavovať pivo.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.09.2022

Viedenský Belveder oslávi 300 rokov


Jedna z popredných viedenských kultúrnych inštitúcií finišuje s prípravami na svoj jubilejný rok 2023. Svetoznáma galéria oslávi 300. výročie dokončenia paláca Belveder, ktorý dal postaviť princ Eugen Savojský, sériou podujatí s podtitulom Zlatá jar. Tematické výstavy sa začnú v decembri tohto roku.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.09.2022

Umenie z ulice - Buskers Festival Wien 2022


To, čo sa v roku 2011 začalo ako odvážny nápad, sa časom vyvinulo v jeden z najfarebnejších, najinovatívnejších a najrozmanitejších festivalov pouličného umenia v Európe a teraz rok čo rok očaruje svojím šarmom desaťtisíce návštevníkov.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.09.2022

Cestujúci vo viedenskej verejnej doprave sa od roku 2024 stanú kuriérmi


Počet balíkov prepravovaných vo Viedni neustále rastie. V minulom roku si Viedenčania objednali 113 miliónov balíkov, čo prirodzene zaťažuje plynulosť a hustotu dopravy v meste. Viedeň hľadá inovatívne projekty šetrné k životnému prostrediu, aby tento problém zmiernila. Jedným z nich je projekt, v rámci ktorého by cestujúci vo verejnej doprave fungovali ako kuriéri doručujúci balíky.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.09.2022

Viedenská ZOO: Dni ochrany druhov 2022


Od 2. do 4. septembra sa v ZOO Schönbrunn už po 16. raz uskutočnia Dni ochrany druhov. Návštevníci sa dozvedia, čo robí zoo na ochranu ohrozených druhov a ako môžeme všetci prispieť svojím dielom. V zoologickej záhrade predstaví svoju prácu 22 rakúskych organizácií na ochranu prírody a druhov vrátane Inštitútu Jane Goodallovej, Národného parku Donau-Auen a Národného parku Vysoké Taury.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.08.2022

Najnovšia adrenalínová atrakcia v Pratri - Plattform 9


Plattform 9 v Pratri - už ste o tom počuli? Jazda na ruskom kolese vo výške 65 m so sklenenou plochou na oceľovej konštrukcii jedného z historických vozňov a užívanie si neuveriteľnej slobody... znie to bláznivo?
Čítajte viac ...
zverejnené 30.08.2022

Viedeň chce viac využívať dažďovú vodu


Podľa viedenských štatistík bol tento júl jedným z 20 najsuchších júlov v histórii meraní. Aj vo Viedni väčšina dažďovej vody stále odteká priamo do kanalizácie. To sa však čoskoro zmení.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.08.2022

Hula Hoop na Kaiserwiese vo viedenskom Pratri


Pamätáte si ešte hula hoop z detstva? Alebo chcete vyskúšať nový športový trend? Potom je tu niečo pre vás.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.08.2022

Mozart, Mária Terézia, František Jozef a Sissi ožívajú


Navštívte cisársku rezidenciu ako svadobný hosť cisárovnej Sissi a cisára Františka Jozefa, sadnite si na spoločnú večeru, stretnite sa s Máriou Teréziou alebo si vypočujte prvé skladby mladého Mozarta. Zámok Schönbrunn začína ponúkať nové virtuálne prehliadky, ktoré návštevníkov prenesú do sveta Habsburgovcov.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.07.2022

Viedeň bude mať reštauračné záhradky otvorené aj cez zimu


Záhradky kaviarní a reštaurácií sa vo Viedni nebudú zatvárať. Rozhodla o tom viedenská radnica, ktorá gastronomickým podnikom umožňuje ponechať si ich až do 28. februára 2023. Mesto ich navyše daňovo zvýhodní.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.07.2022

Najlepšie zmrzlinárne vo Viedni


Pochutnávanie si na výbornej zmrzline má vo Viedni dlhú tradíciu. Už v 19. storočí sa v metropole na Dunaji usadili prví talianski výrobcovia zmrzliny, aby tu vyrábali svoje sladké špeciality.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.06.2022

Viedeň pomôže ľuďom s ich účtami za energie


Viedenská radnica sa rozhodla pomôcť svojim obyvateľom pri vysokých cenách energií. Finančnú pomoc v hodnote približne päťtisíc korún dostanú dve tretiny všetkých viedenských domácností. Mesto vyčlenilo na energetický bonus celkovo 130 miliónov eur. Okrem energetického bonusu pomáha viedenská mestská rada tromi ďalšími nástrojmi vrátane dotácie na prechod na obnoviteľné zdroje energie.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.06.2022

Wiener Elektrotage 2022


Podujatie pre e-mobilitu, novú energiu a udržateľný životný štýl: od dnešného dňa sa konajú Viedenské elektrické dni na viedenskom námestí Rathausplatz.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.06.2022

Festival ImPulsTanz roztancuje letnú Viedeň


Najväčší európsky tanečný festival ImPulsTanz sa od 7. júla do 7. augusta opäť roztancuje letnú Viedeň. V rakúskom hlavnom meste sa predstaví národná a medzinárodná tanečná scéna s celkovým počtom 54 produkcií. Pre tých, ktorí sa neuspokoja len s pozíciou diváka, sú pripravené aj zaujímavé tanečné workshopy.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.06.2022

Robotický pes stráži najväčšiu viedenskú elektráreň


Viedenský energetický podnik predstavil netradičnú novú posilu. Do radov kontrolórov v najväčšej viedenskej elektrárni pribudol robotický pes. Štvornohý robot vybavený kamerami, senzormi a umelou inteligenciou sa zameriava na zisťovanie problémových miest a porúch. Šetrí prácu a ľudským kolegom čas a zvyšuje bezpečnosť prevádzky.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.05.2022

Parkovanie vo Viedni 2022


Všetko, čo potrebujete vedieť o parkovaní pri návšteve Viedne autom.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.05.2022

Súťaž o jednu noc vo viedenskom obrom kole Wiener Riesenrad


Jedna z kabín viedenského obrieho kolesa v Prátri sa dočasne premení na jedinečnú hotelovú izbu. Nocľah však nebude ponúkaný v žiadnom hoteli, ide o jednorazovú súťaž pri príležitosti 125. výročia atrakcie.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.05.2022

Viedeň zlepšuje podmienky pre chodcov


Viac ako tretina denných ciest vo Viedni sa uskutočňuje pešo. Mestské rady šiestich okresov tento rok oznámili nové plány na rozšírenie chodníkov, vytvorenie peších a oddychových zón, zlepšenie verejných priestorov a zvýšenie bezpečnosti a pohodlia v okolí škôl. Vďaka premysleným opatreniam sa kvalita života v širšom centre Viedne v nasledujúcich rokoch zlepší.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.04.2022

Letný nočný koncert Viedenských filharmonikov 2022


Milovníci klasickej hudby sa 16. júna môžu tešiť na jedno z najvýznamnejších hudobných podujatí roka. Letný nočný koncert Viedenských filharmonikov pod vedením lotyšského dirigenta Andrisa Nelsonsa rozžiari barokový areál zámku Schönbrunn. Téma bude zameraná na európsku hudbu, ktorá má symbolizovať kultúrnu prepojenosť Európy.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.04.2022

Blokovanie MHD vo Viedni stojí stovky eur


Stačí jedno zle zaparkované auto a tisíce cestujúcich vo viedenských električkách zostanú stáť aj niekoľko desiatok minút. Spoločnosť Wiener Linien rieši podobné situácie v priemere päťkrát denne. Spoločnosť preto pracuje na odstránení problémových oblastí a apeluje na vodičov.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.04.2022

Parky a záhrady v centre Viedne


Keď si chcete oddýchnuť od centra mesta, vždy môžete navštíviť niektorý z krásnych mestských parkov. Stojí to za to. Veď len vo Volksgarten kvitne v tomto období približne 400 druhov ruží.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.04.2022

Detské cyklistické dobrodružstvo na výnimočných bicykloch


Nadchnúť deti pre bicyklovanie a so správnou výbavou im dopriať skvelé zážitky v prírode. To je misia rakúskej značky detských bicyklov woom. Ich históriu začali písať dvaja nadšení oteckovia – cyklisti, ktorí hľadali perfektný bicykel pre svoje deti. Pretože ich neoslovil žiadny z existujúcich modelov, vynašli ideálny detský bicykel jednoducho sami. Dnes sú woom bikes dostupné v šiestich veľkostiach a mnohých veselých farbách.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.03.2022

Botanická záhrada Viedenskej univerzity


Nádherná záhrada ponúka zážitky od liečivých a jedovatých rastlín až po tropické dažďové pralesy. Návštevníci môžu obdivovať tisíce fascinujúcich rastlín, vychutnať si pobyt v tejto zelenej oáze bohatej na druhy a ponoriť sa do sveta botaniky počas prehliadok a podujatí so sprievodcom.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.03.2022

Detská burza v Pratri: hračky pre dobrú vec


Malí obchodníci premenia v nedeľu 3. apríla časť Wurstelprateru na špeciálnu burzu. Pod mottom "Deti deťom" nájdu nových majiteľov plyšové zvieratká, knihy, hračky a mnoho ďalšieho.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.03.2022

Popolcovou stredou sa začína pôstne obdobie aj v Rakúsku


Popolcovou stredou sa začína veľkonočné obdobie pokánia, pôst. Mnohí ľudia sa vedome rozhodnú premýšľať, zrieknuť sa a prehodnotiť svoje zvyky.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.02.2022

Viedeň posiela pomoc Ukrajine


Viedenská radnica včera prisľúbila pomoc napadnutej Ukrajine. Nákladné vozidlá s 15 tonami zdravotníckych potrieb ešte včera vyrazili do Kyjeva a Odesy.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.02.2022

Priamy spoj z Brna na letisko Schwechat


V utorok 22. februára dorazil na medzinárodné letisko Viedeň prvý priamy vlak z Brna. Vlak a delegáciu z moravskej metropoly privítal starosta Viedne Michael Ludwig, ktorý dúfa, že po mimoriadnom vlaku bude čoskoro nasledovať pravidelná doprava.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.02.2022

Viedeň priťahuje klimatických inovátorov z celého sveta


Až tri milióny eur čakajú od apríla na viedenské a svetové podniky, ktoré navrhnú účinné riešenia na boj proti klimatickej kríze v mestskom prostredí. Cieľom viedenskej mestskej rady je získať nové know-how, rozvíjať konkrétne projekty a oživiť miestne hospodárstvo. Každý z vybraných projektov môže získať až pol milióna eur.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.02.2022

Číry pôžitok z jedla


Rafinovane, regionálne a zároveň medzinárodne – tak sa varí v kuchyni reštaurácie Labstelle v centre Viedne.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.02.2022

V Belvederi vo Viedni sa bude na Valentína predávať Klimtov Bozk. Ako NFT


Viedenská galéria Belvedere plánuje na Valentína jedinečné podujatie. Na predaj ponúkne svetoznáme dielo Bozk od Gustava Klimta. Nebude však ponúkať originál, ale jedinečné digitálne výrezy ako kópie NFT. Každý z 10 000 kupujúcich dostane aj certifikát a môže pridať vlastný odkaz.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.02.2022

Vo viedenskej ZOO sa narodilo žirafie dievčatko


Už týždeň žirafí park v ZOO Schönbrunn obýva ďalšia žirafa, malé žirafie dievčatko. Fleur, matka mláďaťa, ktorá nemá skúsenosti s pôrodom, je oveľa uvoľnenejšia ako na začiatku, ale ošetrovateľský tím je stále na blízku.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.01.2022

Elektromobilita na vzostupe


Viedenské mestské dobíjacie stanice pre elektromobily zažili v roku 2021 výrazný nárast dopytu. Počet dobíjaní oproti predchádzajúcemu roku vzrástol o 140 percent, a oproti decembru 2020 dokonca takmer štvornásobne. Podnik Wien Energie vychádza dopytu v ústrety a plánuje ďalšie rozšírenie siete s dvomi tisíckami dobíjacích staníc.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.01.2022

Zoologická záhrada Schönbrunn sa stala opäť najlepšou zoologickou záhradou v Európe


Britský odborník na zoologické záhrady Anthony Sheridan už po šiesty raz za sebou vyhlásil ZOO Schönbrunn za najlepšiu zoologickú záhradu v Európe. V kategórii A (zoologické záhrady s viac ako miliónom návštevníkov ročne) sa umiestnila na prvom mieste pred Lipskom a Zürichom.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.01.2022

Viedeň oživuje Dunajský ostrov


Najmä v lete je Donauinsel jedným z najobľúbenejších miest mnohých Viedenčanov. Dunajský ostrov milujú nielen ľudia, ale aj zvieratá a pre mnohé ryby a obojživelníky je ostrov dôležitým biotopom. V rámci európskeho projektu LIFE DICCA Viedeň v súčasnosti revitalizuje trojkilometrový pobrežný pás so zálivmi. V dôsledku klimatických zmien vysychá a ohrozuje tu žijúce zvieratá.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.01.2022

Najčastejšie mená viedenských novorodencov 2021


Viedenskí štatistici zverejnili zoznam najčastejších krstných mien detí narodených v rakúskom hlavnom meste v uplynulom roku. Najobľúbenejšie sú Emilia a Leon. Alebo Sara a Matteo. Záleží na vašom uhle pohľadu.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.01.2022

Viedenský ľadový sen 2022


Na budúci týždeň sa začne 27. sezóna Viedenského ľadového sna, ktorý bude väčší ako kedykoľvek predtým.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.01.2022

Alergická záhrada v kúpeľnom parku Oberlaa


Hapčíííí! - Zaujímavosti o alergiách a peľoch nájdete v Alergickej záhrade v kúpeľnom parku Oberlaa.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.01.2022

Vianočné stromčeky ohrejú viedenské domácnosti


Vianoce 2021 sú za nami a ako každý rok, aj teraz je zber vianočných stromčekov v plnom prúde. Vo Viedni sa ročne vyzbiera 835 ton použitých ihličnatých stromov a väčšina z nich, vrátane stromu z trhu na Radničnom námestí, putuje do spaľovne, kde sa použije ako zdroj energie.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.01.2022

Rakúske železnice modernizujú trať aj smerom do Bratislavy


Rakúsky železničný dopravca ÖBB investuje tento rok do modernizácie železničnej siete na východe krajiny rekordných 870 miliónov eur. Cestujúci z Viedne, Burgenlandu a Dolného Rakúska sa môžu tešiť na nové trate, modernizované stanice a kratšie cestovné časy. Inovácie sa dotknú aj spojov na Slovensko a do Českej republiky.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.01.2022

Palmenhaus - výlet do Stredomoria


Palmenhaus v záhradách Hirschstetten očarí nádhernými exotickými kvetmi a rastlinami Leto alebo zima, dážď alebo sneh - tu je vždy 20-30 °C a až 95 % vlhkosti vzduchu, ako stvorené pre výlet do trópov.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.01.2022

Dovolenka v kláštore


Či už pôstny týždeň, meditačné dni alebo tvorivý seminár: rakúske kláštory ponúkajú vhodné programy pre ľudí, ktorí hľadajú pokoj a vnútornú reflexiu.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.12.2021

Zimný trh v Pratri 2021


Wintermarkt na Riesenradplatz v Pratri ponúka bohatý sprievodný program.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.12.2021

Viedenské Dorotheum hlási rekordné výsledky za tento rok


Viedenskému aukčnému domu Dorotheum sa tento rok darilo. Rekordné sumy boli zaznamenané vo všetkých oblastiach draženého umenia. Najväčší úspech však zaznamenalo najmä moderné umenie, ktoré viedenskému Dorotheu zabezpečilo najlepšie výsledky v histórii aukčného domu.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.12.2021

Vianočná nálada medzi makakmi


Čokoládové figúrky a sušienky? V žiadnom prípade! Keď makaky v ZOO Schönbrunn prekvapia vianočným stromčekom, je dopyt po paprikových ozdobách a balíčkoch s orechmi.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.12.2021

Viedeň rozdá za nákupy v obchodoch až stoeurové poukážky


Ten, kto počas nadchádzajúceho víkendu nakúpi v niektorom z viedenských obchodov, môže za odmenu vyhrať poukážky do reštaurácie alebo kaviarne v hodnote až 100 eur. Viedeň nadväzuje na úspech minuloročnej letnej kampane na nákup stravovacích poukážok a v predvianočnom období chce cielene podporiť aj miestnych predajcov a reštaurátorov.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.12.2021

Viedeň stavia obecné byty v prominentnej štvrti


Viedeň predstavila úplne nový projekt, ktorý počíta s výstavbou moderných obecných bytov v žiadanej štvrti Margareten. Kladie pritom dôraz na použitie ekologických stavebných metariálov aj na využitie fotovoltaiky. Nový domov tu nájde zhruba šesťdesiat obyvateľov.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.12.2021

Vianočné trhy áno, ale...


Od pondelka 13.12.2021 sa vo Viedni otvoria obchody, služby, kultúrne inštitúcie a dokonca i vianočné trhy. Navštíviť ich však môžu len očkovaní. Pre neočkovaných platí lockdown naďalej. Reštaurácie sa vo Viedni otvoria 20.decembra 2021.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.12.2021

Hudba pre domácnosť


Užívanie si kultúry virtuálne: v týchto časoch je to jedna z mála chvíľ šťastia, ktoré si človek môže dopriať. Viedenská hudobná scéna sa vzpiera korone vysielaním do obývačiek, príbehmi zo zákulisia a umeleckým vzdelávaním.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.12.2021

Pod Viedňou drieme obrovský zdroj tepla


Tri kilometre pod Viedňou sa v geologickej vrstve starej milióny rokov nachádzajú obrovské zásoby horúcej vody. Metropola ju chce najneskôr do roku 2030 využívať ako zdroj tepla na vykurovanie státisícov domov. Geotermálna energia bude podľa Viedne zohrávať kľúčovú úlohu pri prechode na bezemisnú energiu.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.12.2021

Mikuláš bude po Viedni chodiť i v lockdowne


Celé Rakúsko sa v súčasnosti nachádza vo štvrtom celorepublikovom lockdowne, ktorý by mal trvať až do 12. decembra. Aj napriek tomu sa viedenské deti môžu tešiť na nedeľnú návštevu Mikuláša.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.11.2021

Viedenské poukazy na opravu pokazených vecí majú úspech aj v Amerike


Nevyhadzujte, opravte. Viedenská radnica už druhý rok realizuje projekt "Viedeň to opraví". Úspech má nielen u Viedenčanov, ktorí si prostredníctvom novej služby nechali opraviť už 26.000 poškodených predmetov, ale aj v zahraničí.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.11.2021

Aktuálne pravidlá očkovaní - prekonaní 2-G v Rakúsku


Rakúsko je jednou z mnohých európských krajín, ktoré v súčasnosti zaznamenávajú rastúci počet prípadov ochorenia na koronavírus. Už v lete ale bolo dôkazom, že zodpovedný cestovný ruch je v dobe pandémie možný. Preto i teraz prijímajú nevyhnutné opatrenia i v zime.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.11.2021

Aplikácia ukáže vodičom zelenú vlnu


Prejsť mestom na zelenú býva často nedostupným snom. Viedenským vodičom a cyklistom sa už blýska na lepšie časy. Mesto bude na frekventovaných uliciach v centre testovať aplikáciu, ktorá vodičom ukáže príchod zelenej vlny. Magistrát si sľubuje zvýšenie plynulosti dopravy a bezpečnosti i zníženie emisií, a to i na svetoznámej Ringstraße.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.11.2021

V Rakúsku ubytovanie a reštaurácie len pre očkovaných alebo vyliečených


Rakúsko je jednou z mnohých európskych krajín, kde počet prípadov v súčasnosti narastá. Od dnešného dňa (08.11.2021) platia nové bezpečnostné opatrenia. Pravidlo 2-G (getestet, genesen) je ekvivalentom slovenského "očkovaný / vyliečený".
Čítajte viac ...
zverejnené 01.11.2021

Schwechat ponúkne v zime lety do 150 destinácií


Zimný letový poriadok prinesie od 1.novembra na viedenské letisko viac letov a nové destinácie. Medzi exotické destinácie dostupné z Viedne patria Cancún, Maldivy a Maurícius, ale v ponuke je aj viac letov v Európe a okolí. Zimná ponuka destinácií dosiahne takmer 90 % predkrízovej úrovne.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.10.2021

Viedenské vianočné trhy 2021


Od polovice novembra bude Viedeň opäť voňať vareným vínom a praženými mandľami. Vzhľadom na stabilnú epidemickú situáciu sa viedenská radnica rozhodla povoliť vianočné trhy. Tie však budú určené len pre očkované, testované a vyliečené osoby. Pri vstupe na trh sa budú kontrolovať osvedčenia o očkovaní a iné doklady preukazujúce bezinfekčnosť.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.10.2021

Halloween v Pratri 2021


Halloween sa vracia do Pratra - a ako sa na túto príležitosť patrí, s množstvom zábavy pre každého a pre každý "strašidelný" vkus. Od dnes až do nedele láka návštevníkov Ghostrun, atrakcie duchov, hororové bludisko a mnoho ďalšieho.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.10.2021

5 najlepších blších trhov vo Viedni


Nakupujete radi na burze, blšáku, blšom trhu? Niekedy tam objavíte super veci. Toto sú údajne tie naj vo Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.10.2021

V Rakúsko zavádza lístok Klimaticket


Od dnes (26.10.2021) začína v celom Rakúsku platiť nový lístok Klimaticket, s ktorým je možné cestovať všetkými prostriedkami verejnej dopravy.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.10.2021

Viedeň sa pripravuje na Vianoce


Hoci momentálne vládnu príjemné teploty, Viedeň sa pripravuje na Vianoce a na sviatočnú pouličnú výzdobu. Tá bude v celkom tridsiatich nákupných uliciach zdobiť mesto od polovice novembra do prvej polovice januára.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.10.2021

Viedeň bude zdieľať fotky, ktoré zakázali sociálne siete


Viedeň spustila nový sociálny profil na sieti, ktorá sa špecializuje na platený obsah pre dospelých. Rakúska metropola vystaví na profile diela, ktoré ostatné siete označia za pornografiu. Viedenská turistická centrála spolupracuje s múzeami ako Albertina alebo Leopold Museum, medzi prvé zdielané diela patria obrazy Schieleho, Rubensa, Modiglianiho alebo Villandorfská venuša.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.10.2021

Reštaurácia, ktorá ponúka jedlo z automatu


Gurmánsky zážitok sľubuje nová reštaurácia Foodie Fridge vo Viedni. Tá ponúka regionálne jedlá so sebou. Zákazníci si ich môžu vyzdvihnúť v akúkoľvek dennú či nočnú hodinu v automatoch.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.09.2021

Viedeň sa od 1. októbra sprísňuje


Mesto Viedeň sa rozhodlo sprísniť epidemiologické opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Namiesto antigénových testov chce Viedeň používať len kvalitnejšie PCR. Cieľom nových pravidiel je znížiť záťaž nemocníc a zvýšiť mieru očkovania. Viedeň preto naďalej ponúka niekoľko netradičných očkovacích miest.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.09.2021

Sedem zaujímavých a kurióznych múzeí vo Viedni


Na budúcu sobotu je Dlhá noc múzeí (02.10.2021) a to je výborná príležitosť navštíviť aj nezvyčajné múzeá. Od 18:00 do 01:00 hod. za jednu vstupenku môžete navštíviť v celom Rakúsku toľko múzeí, koľko len stihnete. A vo Viedni sa začína už v piatok (01.10.) od 10:00 do 18:00 hod., v sobotu od 09:00 hod.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.09.2021

Na slávny Big Mac si zarobíte vo Viedni za osemnásť minút


Viedenský magistrát každoročne vydáva štatický prehľad rozvoja mesta. Je rozdelený do desiatich kapitol a porovnáva známy Big Mac index európskych miest spolu s podielom zelene v meste a demografickými údajmi o obyvateľstve žijúcom vo Viedni. Podle neho si ľudia na najpredávanejší sendvič spoločnosti McDonalds vo Viedni zarobia za osemnásť minút.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.09.2021

Ryby, rybky, rybičky: Road-Show Aquaworld Austria


Po námestí Hauptplatz v Linzi, ktoré sa minulý víkend stalo dejiskom tajomných podmorských svetov v Rakúsku, je výstava "Aquaworld Austria" momentálne do 19. septembra aj uprostred Viedne, na námestí Maria-Theresien-Platz.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.09.2021

Vienna Coffee Festival 2021: najväčšie rakúske kofeínové podujatie


Väčšie ako kedykoľvek predtým! Už po siedmykrát sa na Viedenskom festivale kávy v pivovare Ottakringer stretne medzinárodný pôžitok z kávy s kulinárskymi špecialitami a zábavou.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.08.2021

Michaela KICKA Kicková - ako sa naučila po nemecky


Veľmi sympatickú rozhlasovú moderátorku môžete pravidelne počuť z éteru jedného z najpočúvanejších rádií na Slovensku. Poradila nám, kde je najchutnejší rezeň a aperol na Neusiedler See, ako dopadlo kupovanie kulmy, keď nevedela poriadne po nemecky.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.08.2021

ABBA vo Viedni


2. septembra sa začne písať hudobná história. Buďte pri tom, keď sa na filmovom festivale na viedenskom námestí Rathausplatz oslavuje budúcnosť kultovej skupiny ABBA. Staňte sa súčasťou historického podujatia v hudobnej Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.08.2021

Tizianove obrazy žien vo Viedni


Táto jeseň vo Viedni bude patriť ženám, najmä tým Tizianovým. Výstava "Tizianove obrazy žien. Krása - láska - poézia" pokračuje v každoročnej tradícii zamerania sa na diela starých majstrov prostredníctvom špeciálnych výstav.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.08.2021

Cestujúci vo viedenskej MHD ako kuriéri


Viedeň chce otestovať doručovanie zásielok v električkách.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.08.2021

Viedenská burza oslavuje 250. výročie


Jedna z najstarších búrz cenných papierov na svete tento rok oslavuje okrúhle výročie vzniku. V roku 1771 ju založila Mária Terézia a jedným z prvých akcionárov sa stal i Beethoven.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.08.2021

Festival Nova Rock 2021 bude v septembri


Po dlhšej prestávke sa môžeme tešiť na rockový hudobný festival, ktorý bude tento rok trvať len jeden deň.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.08.2021

Braňo Bajza je v Alpách ako ryba vo vode


Spevák a gitarista slovenskej kapely Polemic Braňo Bajza má energie na rozdávanie. Už roky patrí Polemic k našim top slovenským hudobným skupinám a je to určite nielen vďaka talentu, drine, ale aj vďaka ich prístupu k životu.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.07.2021

Jedna električenka pre šesť rakúskych miest


Držitelia ročnej električenky vo Viedni, Grazi, Linzi, Salzburgu, Innsbrucku a Klagenfurte sa môžu až do 8. augusta bezplatne zviezť MHD v akomkoľvek z týchto miest.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.07.2021

Oľga Olíková (Vysnívané copíky) a zážitky z Viedne


Oľga Olíková patrí medzi 50 najlepších braiderov na svete, ktorí tvoria účesy.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.07.2021

Vo Viedni rastie záujem o nákladné elektrobicykle


Firmy vo Viedni majú veľký záujem o nákladné elektrobicykle. Viedenská radnica, ktorá ich nákup dotuje, preto navýšila dotačné prostriedky o ďalších 200 tisíc eur.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.07.2021

Milan Junior Zimnýkoval a viedenský slang


Známy rozhlasový a televízny moderátor a gurmán Milan Junior Zimnýkoval nám porozprával o cestách v zahraničí, o tom ako vníma zábavné parky a ako to naozaj bolo s jeho nemčinou.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.07.2021

Viedeň postaví tisíc obecných bytov v drevostavbách


Viedeň, svetový vzor bytovej politiky, chce do roku 2025 postaviť či začať prípravu tisícky bytových jednotiek v drevostavbách a hybridných konštrukciách. Radnica sľubuje tradičnú kvalitu bývania a navyše zvýšený dôraz na ekológiu a blízkosť prírody.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.07.2021

Viedeň vytvára voľnočasové zóny pri Dunaji


Zatiaľ čo niektoré spolkové krajiny v Rakúsku lukratívne pozemky v blízkosti riek privatizujú, Viedeň neustále svoju ponuku voľnočasových zón pozdĺž Dunaja rozširuje.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.07.2021

Parky a záhrady v samom centre Viedne


Až si budete chcieť počas potuliek centrom Viedne na chvíľu oddýchnuť, môžete kedykoľvek zavítať do niektorého z mestských parkov.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.07.2021

Viedeň predstavila vlastné úložné boxy


Viedenská radnica v pondelok predstavila pilotný projekt WienBox, ktorý zastreší sieť úložných boxov súkromných poskytovateľov v meste. Na celkom 206 stanovištiach si teraz ľudia môžu zarezervovať 7.207 boxov, a to nielen na účely krátkodobej úschovy, ale aj pre doručenie online objednávky či jej vrátenie.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.07.2021

Letná sánkarská dráha Hohe Wand Wiese


Letná sánkarská dráha na Hohe Wand Wiese ponúka 14 zákrut a zábavný skok pre celú rodinu v rýchlom zjazde. Na okraji Viedne v Mauerbachu, kde sú rodičia a deti v zime so sánkami, snowboardmi a lyžami, sa koná zábava aj v lete.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.06.2021

Viedeň rozšíri parkovacie zóny na celé mesto


Rakúske hlavné mesto zavedie od 1. marca 2022 platené parkovacie zóny do všetkých mestských častí. Magistrát tiež zjednotí pravidlá pre krátkodobé parkovanie. Rezidenti budú mesačne platiť 10 eur, peniaze poputujú na rozvoj MHD. Viedeň tým chce riešiť preplnené parkoviská a aj hustotu individuálnej automobilovej dopravy.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.06.2021

Vo Viedni sa po 467 dňoch opäť rozbieha nočné metro


Po prvýkrát od 15.marca 2020 sa tento piatok znovu rozbehne nočné viedenské metro. V nociach na soboty, nedele a pred sviatkami bude opäť jazdiť v 15-minútovom intervale. Za viac ako desať rokov prevádzky zviezli nočné spoje 58 miliónov cestujúcich.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.06.2021

Praha a Viedeň spolupracujú


Praha a Viedeň uzavreli formálnu dohodu o päťročnej spolupráci. Zmluvu v stredu na viedenskej radnici podpísali pražský primátor Zdeněk Hríb a viedenský starosta Michael Ludwig.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.06.2021

Po Viedni jazdí kĺbový elektrobus


Viedenský dopravný podnik prvýkrát testuje kĺbový elektrobus. Na troch pravidelných linkách bude voziť cestujúcich do 22. júna. V bežnej prevádzke by sa kĺbové elektrobusy mali objaviť približne do desiatich rokov, Wiener Linien ale očakáva zvýšenie dojazdu.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.06.2021

Viedenský Prater - novinky v roku 2021


Viedenský Prater je opäť otvorený takmer dva týždne. Nový rok v Pratri sa môže začať. Návštevníci sa môžu tešiť na adrenalínové nové atrakcie, niekoľko výročí a skvelé udalosti.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.06.2021

Viedeň predstavila podobu novej autobusovej stanice


Viedeň vybrala víťaza architektonickej súťaže na nový centrálny autobusový terminál. Ten má zjednotiť príchody a odchody diaľkových autobusov, ktoré zatiaľ musia zachádzať na rôzne stanice. Terminál s výraznou presklenou a ozelenenou strechou bude sprevádzkovaný najskôr v roku 2025. Na mieste vyrastie aj výšková budova a vyhliadka na Dunaj.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.05.2021

Pokuta za nadváhu


Kým tisíce ľudí mieri do znovuotvorených fitness centier, aby sa zbavili prebytočných lockdownových kíl, nadváhu domácich zvierat veľká časť chovateľov nijako nerieši. Zvieracie obezita, ku ktorej môžu viesť aj drobné maškrty, sa okrem zhoršeného zdravia maznáčikov negatívne prejavuje aj na nákladoch za následnú liečbu. Viedenská zvieracia ombudsmanka preto radí: menej maškŕt a viac spoločného času a pohybu.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.05.2021

Najluxusnejším mestom sveta je Viedeň


Viedeň obsadila prvé miesto v rebríčku najžiadanejších destinácií tohto roka. Sieť "Traveller Made" združujúca 450 luxusných cestovných agentúr figurujúcich v 71 krajinách sveta na špičku rebríčka Viedeň zaradila nielen kvôli exkluzívnej ponuke reštaurácií a kultúrnych inštitúcií, ale aj kvôli aktívnemu zdieľanie know-how v čase pandémie.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.05.2021

ÖBB spúšťa ďalší nočný spoj z Viedne: do Amsterdamu


Od 24.mája si cestující do Amsterdamu môžu ako alternatívu k lietadlu vybrať i nočný spoj rakúskych dráh. Ten odchádza denne z Viedne i Innsbrucku.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.05.2021

Viedenský Prater sa zajtra otvára


Konečne nadišiel čas a kolotoče sa v Pratri môžu zasa točiť. S cieľom zabezpečiť bezpečný priebeh návštevy boli včera predstavené Corona opatrenia.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.05.2021

Viedeň naďalej opravuje a nevyhadzuje


So špeciálnou iniciatívou na opravu pokazených vecí prišla Viedeň už minulý rok v septembri. Po veľkom úspechu, kedy sa Viedni prostredníctvom špeciálnych poukazov podarilo motivovať svojich obyvateľov, aby zbytočne nevyhadzovali všetko, čo javí nedostatky, spustila radnica projekt nanovo, a to od tohtoročného marca. Doteraz sa vďaka mestským poukážkam podarilo opraviť 7 600 vecí. Dve tretiny tvorila elektronika.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.05.2021

Belvedere pátra po lepších časoch viedenského Biedermeieru


Od 12. mája pozýva viedenský Belvedere na novú výstavu zasvätenú obdobiu Biedermeieru. Namiesto chronologickej prezentácie biedermeierských diel na návštevníkov čaká však kritický pohľad na jednotlivé čiastkové aspekty tohto umeleckého štýlu, ktorý miestami príliš idylicky vykresľuje súkromné životy meštianstva a ich nerušeného domova. Ústrednú úlohu zaujmú diela jedného z najvýznamnejších predstaviteľov tohto smeru, Ferdinanda Georga Waldmüllera.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.05.2021

Veľryba v centre Viedne


Návštevníci viedenskej Múzejnej štvrti sa od 6.mája do 11.júna môžu stretnúť s veľrybou. Sedmnásťimetrová interaktívna inštalácia na nádvorí medzi svetoznámymi galériami nabáda k ochrane prírody.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.05.2021

Letný nočný koncert Viedenských filharmonikov 2021


Jedna z najznámejších hudobných udalostí roka sa odohrá vo Viedni v piatok 18. júna 2021. Letný koncert Viedenských filharmonikov v zámockom parku Schönbrunn sa aj tento rok ponesie v znamení epidemických opatrení.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.05.2021

Viedeň 19. mája otvorí kultúru, gastronómiu, hotely a šport


V stredu 19. mája sa vo Viedni opäť otvoria kultúrne zariadenia, gastronómia, hotely i voľnočasové a športové areály. Školáci sa do lavíc vrátia už od pondelka 17. mája, oznámila radnica. Mesto bude aj naďalej rozširovať ponuku bezplatných kloktacích testov a rozbieha projekt očkovanie pre firmy.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.05.2021

Virtuálna prehliadka Umeleckohistorického múzea Viedeň a Zámku Ambras Innsbruck


Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí 18. mája pozývajú Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Rakúskej republiky a Umeleckohistorické múzeum Viedeň na virtuálnu prehliadku Umeleckohistorického múzea Viedeň a Zámku Ambras v Innsbrucku.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.05.2021

Pozvánka na výstavu Obec stavia


Výstava Viedenský model dostupného bývania nám odhaľuje ako Viedeň už 100 rokov poskytuje svojím obyvateľom dostupné bývanie. Približne 60 percent Viedenčaniek a Viedenčanov dnes žije v mestských bytoch alebo v bytovej výstavbe financovanej mestom Viedeň.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.05.2021

Autonómne autobusy vo Viedni


Po viac ako dvoch rokoch ukončí Viedeň testovacie jazdy dvoch autonómnych autobusov. Posledná jazda sa uskutoční 23. júna, obe vozidlá potom mesto opustia. Výsledky prevádzky budú zverejnené v júli.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.04.2021

Viedeň plánuje opatrné uvoľnenie opatrení


Viedeň chystá na pondelok 3.mája uvoľnenie obchodu a služieb. Viedenčania budú potrebovať negatívny test a mesto ponúka bezplatné PCR testovania. S ďalšími krokmi chce radnica zatiaľ vyčkať a skepticky sa stavia aj k vládnemu zámeru všeobecného rozvoľnenia od 19.mája.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.04.2021

Viedenské mestské kúpaliská sa pripravujú na sezónu 2021


To, kedy by bolo možné otvoriť vonkajšie bazény, závisí od ďalšieho vývoja koronovej pandémie. Jednou z možností by bolo otvoriť 30. apríla.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.04.2021

Vo Viedni si dáte test aj kávu so sebou


Vo Viedni vie snúbiť príjemné s užitočným. Príkladom je špeciálna ponuka, ktorú si pre svojich zákazníkov pripravila kaviareň Café Museum na Karlovom námestí vo Viedni. Tu si hostia môžu popri káve či torte objednať aj antigénny test, a to úplne zadarmo. Výsledok slúžiaci ako oficiálne potvrdenie im kaviareň pošle SMSkou alebo emailom.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.04.2021

Viedeň má jedno z najlepších nádraží v Európe


Medzi najlepšie vlakové nádražia v Európe patrí podľa rebríčku European Railway Station Index 2021 i viedenská hlavná stanica, ktorá sa umiestnila na druhom mieste hneď po nemeckom Lipsku. Moderné nádražie zaujme nielen architektonicky, ale predevšetký kvalitou ponúkaných služieb pre cestujúcich.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.04.2021

Katedrálu sv. Štefana vo Viedni zdobí nebeský rebrík


Južnú vež Katedrály sv. Štefana rozžiarila nová svetelná inštalácia v tvare nebeského rebríka. Najnovšie dielo súčasnej viedenskej umelkyne Billi Thannerovej odkazujúce na biblický príbeh Jakuba má symbolizovať nádej a katedrálu bude zdobiť až do konca mája.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.03.2021

V Rakúsku na Veľkú noc sprísnia protikoronavírusové opatrenia


V období od 1. do 6.apríla znovu sprísnia protikoronavírusové opatrenia. Deti sa tak zo škôl vrátia späť na dištančnú výuku, obchody sa okrem potravín zatvoria a situácia sa skomplikuje i pre pendlerov. Pôvodne pritom rakúska metropola plánovala opatrenia koncom marca uvoľniť a otvoriť napr. i reštauračné záhradky. Podľa viedenského starostu si na to ľudia budú musieť ale približne osem až desať týždňov počkať.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.03.2021

Letisko Schwechat stavia najväčšiu fotovoltaickú elektráreň v Rakúsku


Už v lete 2022 by viedenské letisko Schwechat malo uviesť do prevádzky najväčšiu fotovoltaickú elektráreň v Rakúsku. Elektráreň s výkonom 24 MW Peak sa bude rozliehať na ploche o veľkosti 48 futbalových ihrísk a je ďalším krokom letiska k dosiahnutiu klimatickej neutrality.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.03.2021

Obraz Gustava Klimta po 100 rokoch v Belvedere


Portrét "Dáma s vejárom" patrí k posledným obrazom slávneho rakúskeho maliara Gustava Klimta. Od 25. marca 2021 ho bude možné opäť obdivovať vo viedenskom Belvedere. Obraz, ktorý je súčasťou súkromnej zbierky, verejnosť uvidí takmer po 100 rokoch.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.03.2021

Obojživelné kosačky už zase plávajú po Dunaji


Mnoho ľudí trávi v letných mesiacoch čas kúpaním v bočnom ramene Dunaja. To však v uplynulých rokoch intenzívne zarastá podvodnými rastlinami. Magistrát Viedne preto od jari do jesene reguluje rast rastlín špeciálnymi obojživelnými kosačkami.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.03.2021

Semmelweis a mydlo


Umývať si ruky. Umývať si ruky. Umývať si ruky. Najmä v súčasnej dobe je potrebné si túto starú poučku stále znovu pripomínať. Vedeli ste však, že teória hygieny rúk sa zrodila vo Viedni?
Čítajte viac ...
zverejnené 08.03.2021

Viedeň prispieva na zatienenie bytu


Mesto Viedeň finančne podporuje nájomcov aj vlastníkov bytov pri dodatočnej montáži zatienenia. Za rolety či žalúzie na oknách a balkónových dverách prepláca radnica až polovicu nákladov, maximálne 1.500 eur na byt.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.03.2021

Viedeň chce otvoriť reštauračné záhradky do konca marca


Rakúska vláda predstavila na začiatku týždňa po schôdzi s expertami a hajtmanmi plán uvoľňovania. Ten závisí na ďalšom vývoji pandémie, očkovaní a zvýšenom testovaní, umožní ale zavedenie regionálnych pravidiel v jednotlivých spolkových krajinách. To chce využiť i Viedeň a umožniť ešte v marci školský šport a otvorenie záhradiek.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.03.2021

Múzeá venované ženám


Na budúci týždeň, 8.marca budeme oslavovať Medzinárodný deň žien. Vedeli ste, že v Rakúsku je múzeum, ktoré je venované len ženám?
Čítajte viac ...
zverejnené 02.03.2021

Špeciálne poukážky na opravu


Viedenská radnica už minulý rok v septembri rozdala obyvateľom špeciálne poukazy na opravu nefungujúcich či pokazených vecí. Úspešne motivovala ľudí, aby zbytočne nevyhadzovali všetko, čo má nedostatky. Teraz sa kvôli veľkému záujmu radnica rozhodla v projekte pokračovať.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.02.2021

Viac zelene, viac stromov, menej betónu. Viedeň revitalizuje Praterstern


Významný dopravný uzol Praterstern denne využíva asi 150-tisíc Viedenčanov. Podľa plánov viedenskej radnice má okolo betónového námestia vzniknúť 2,5 m široký zelený prstenec tvorený stromami, kvetinami, lavičkami a hmloviskami.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.02.2021

Albertina modern pozýva na živú videoprehliadku


Albertina modern, nová pobočka svetoznámej galérie, pripravuje na 25.februára videoprehliadku na Youtube. Najnovším viedenským múzeom zameraným na moderné a súdobé umenie prevedie v angličtine priamo riaditeľ Albertiny Klaus Albrecht Schröder.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.02.2021

Oranžový termofor pred Katedrálou svätého Štefana vo Viedni


Katedrála svätého Štefana je významnou dominantou a vyhľadávanou pamiatkou nachádzajúcou sa priamo v srdci Viedne. V rámci osláv pôstneho obdobia a blížiacej sa Veľkej noci tu môžu jej návštevníci obdivovať štvormetrovú žiarivo oranžovú sochu vo forme zahrievacej fľaše a aj pôstne plátno v podobe nadrozmerného fialového svetra.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.02.2021

Viedeň reguluje ceny taxíkov


Vo Viedni začnú čoskoro platiť nové tarify pre taxíky. Oznámili to na spoločnej tlačovej konferencii zástupcovia viedenskej radnice, Hospodárskej komory a Komory práce.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.02.2021

Prvý krytý lyžiarsky areál na svete


Keď v novembri 1927 "Neue Wiener Journal" priniesol paralely medzi Viedňou a švajčiarskym lyžiarskym strediskom St. Moritz, mal to konkrétny dôvod: v nepoužívanej hale severozápadnej železničnej stanice sa práve otvorilo prvé kryté stredisko zimných športov na svete.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.02.2021

Viedeň spustí domáce testovanie zrejme v marci


Od konca januára prebieha vo Viedni špeciálny pilotný projekt, ktorý má Viedeň pripraviť na domáce testovanie prostredníctvom kloktacích PCR testov. Zapojených je do 60-tisíc zamestnancov z vybraných viedenských firiem a zdravotných sociálnych služieb. Tí sa v pilotnej fáze testujú doma, a to dvakrát do týždňa. Vzorky si kvôli identifikácii a správnemu prevedeniu musia odobrať pred kamerou počítača či smartphonu a následne ich zaslat do laboratória.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.02.2021

Zem sa točí rýchlejšie, spočítali viedenskí vedci


Zemská rotácia nie je konštantná. Pri veľmi dôkladnom meraní sa dajú odhaliť drobné odchýlky. Vedci z viedenskej Technickej univerzity spočítali, že sa uplynulý rok otáčala Zem rýchlejšie než obvykle.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.02.2021

Vo Viedni bude svietiť šetrné LED osvetlenie


Už v minulom roku zahájila Viedeň prvú etapu rozsiahlej výmeny pouličného osvetlenia za šetrné závesné LED systémy. Do konca roku 2020 sa mestu podarilo inštalovať celkom 50-tisíc lanových závesných svietidiel, ktoré znamenali až 60% úsporu v energiách. S novým rokom štartuje vo Viedni druhá etapa.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.01.2021

V ZOO Schönbrunn už poriadne narástla koalia slečna


Viedenská ZOO Schönbrunn musí zostať ešte zatvorená. To je obzvlášť smutné pre všetkých fanúšikov koaly, ktorí v súčasnosti nevidia vyrastať prvého potomka koaly v histórii viedenskej ZOO.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.01.2021

Viedenská opera otvorí ako múzeum


Viedenská štátna opera chce 8.februára znovu otvoriť svoje brány. Vzhľadom k očakávanému uvoľneniu epidemiologických opatrení bude svetoznáma inštitúcia dočasne fungovať aspoň ako múzeum s bezplatným vstupom. Operné predstavenia zostanú aj naďalej zakázané.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.01.2021

Viedenské letisko počíta v druhej polovici roka s oživením leteckej dopravy


Po rekordnom roku 2019 skončil rok 2020 pre viedenské letisko Schwechat skôr sklamaním. Pokles cestujúcich dosiahol v medziročnom porovnaní 75 percent a bránami terminálov prešlo púhych 7,8 miliónov pasažierov.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.01.2021

Viedenský Bruegel online a zdarma


Viedenské Kunsthistorisches Museum (Umeleckohistorické múzeum) pozýva na online prehliadku najväčšej a najvýznamnejšej zbierky obrazov flámskeho maliara Pietra Bruegela. Séria obrazov vrátane Babylonskej veže a Sedliackej svadby je dostupná zadarmo, buď ako 3D prehliadka výstavnej sály, alebo ako interaktívne fotokópie vrátane röntgenových snímok či infračervenej technológie.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.01.2021

Vo Viedni jazdia načierno len dve percentá cestujúcich


Každý päťdesiaty cestujúci vo viedenskej hromadnej doprave sa vezie bez platného cestovného dokladu, ukazujú dáta viedenského dopravného podniku za rok 2020.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.01.2021

Beachvolejbalové majstrovstvá Európy 2021 budú vo Viedni


Tohtoročné majstrovstvá Európy v beachvolejbale usporiada v polovici augusta Viedeň. Európska ženská aj mužská elita sa na Dunajskom ostrove zíde bezprostredne po plánovanom konci Olympijských hier v Tokiu.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.12.2020

Novoročný ONLINE koncert Viedenských filharmonikov 2021


Najslávnejší koncert na svete je pre mnohých samozrejmosťou. Po búrlivom roku 2020 zostáva predovšetkým jedna vec: dar z Viedne svetu.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.12.2020

Wiener Eistraum 2020: korčuľovanie s alarmom


Na Vianoce (24.12.2020) sa na námestí Rathausplatz začal obľúbený Wiener Eistraum (Viedenský ľadový sen). Korčuliari však musia mať na krku zavesené špeciálne elektronické zariadenie na meranie vzdialenosti, ktoré sa rozsvieti a pípne, ak sa priblížia k sebe na menej ako dva metre ľudia z rôznych domácností.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.12.2020

Viedenské odpadové služby majú vlastné lego


Aké by to bolo byť smetiarom? To môžu deti zistiť vďaka špeciálnej lego sade viedenských odpadových služieb. Sada 263 dielov sa skladá zo smetiarskeho auta, dvoch smetiarov a šesť popolníc. Deťom má priblížiť i vysvetliť dôležitosť odpadového hospodárstva.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.12.2020

Vstup do Rakúska po 19.12.2020


Od 19. 12. 2020 zavádza Rakúsko 10-dňovú povinnosť karantény pre cestujúcich vstupujúcich do Rakúska z takmer všetkých krajín, vrátane SR.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.12.2020

Cukrovinky ako od babičky - viedenský projekt prepája generácie


Za normálnych okolností by obe kaviarne "Vollpension" boli plné hostí užívajúcich si sladké torty a kávu. Teraz ale sociálny projekt prepájajúci generácie kvôli koronavírusovej pandémii o svojich hostí prichádzajú a funguje len v obmedzenej prevádzke.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.12.2020

Novoročný koncert Viedenských filharmonikov 2021 sa bude niesť v bezstarostnom duchu


Či 1.januára 2021 bude Novoročný koncert Viedenských filharmonikov v Zlatej sále Hudobného spolku prebiehať za účasti divákov či bez nich, je zatiaľ neisté. Konať sa bude vraj určite. Známy je už aj program koncertu, ktorý sa už po šiestykrát bude konať pod taktovkou dirigenta Riccarda Mutiho.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.12.2020

Viedenské vianočné trhy 2020 navštívite online


Najväčší vianočný trh, ktorý sa každoročne koná na Radničnom námestí, je teraz možné navštíviť online. Predajcovia tak zareagovali na neistotu ohľadom otvorenia vianočných trhov vo Viedni. Fanúšikovia vianočného trhového tovaru neprídu o možnosť nakúpiť darčeky a stánkari zas o tržby.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.11.2020

Tak znie Rakúsko


Už zajtra začína advent, magická časť roka. Kým budeme môcť znovu ísť do Rakúska, budeme musieť bohužiaľ ešte chvíľu počkať. Aby vianočné posedenie doma malo sviatočný rakúsky nádych, vypočujte si každý týždeň inú klasiku.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.11.2020

Výzdoba svieti, trhy čakajú na otvorenie


Tohtoročné viedenské vianočné trhy síce kvôli epidemiologickým opatreniam ešte nezačali, ulice Viedne už ale od polovice novembra zdobí sviatočná výzdoba. Dekorácie žiaria v 31 uliciach, väčšinou v samom centre rakúskej metropoly.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.11.2020

Vo viedenskom Dorotheu sa vydražil portrét za 1,8 mil. eur


Viedenské Dorotheum má za sebou úspešnú aukciu diel klasickej moderny. Popri dielach Maxa Kurzweila a Gustava Klimta sa vydražil i expresionistický portrét ženy v červenom na modrom pozadí od Chaima Soutiniho (La femme en rouge au fond bleu, 1928), a to za viac než 1,8 mil. eur.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.11.2020

Hotel Sacher otvoril najsladší drive-in


Či čokoláda pomôže Viedni zvládnuť druhú vlnu koronavírusovej krizy je neisté, ale podľa slávneho hotela Sacher ju určite dokáže spríjemniť.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.11.2020

Opraviť, nie vyhodiť


Viedeň rozdáva obyvateľom špeciálne poukážky.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.11.2020

Viedenská opera alebo Albertina z domova


Svetoznáme viedenské kultúrne inštitúcie síce majú opäť zatvorené, tak ako na jar ale ponúkajú kultúrne zážitky online a zadarmo. Medzi najzaujímavejšie ponuky patria prenosy z Viedenskej štátnej opery alebo komentované prehliadky Albertiny a Rakúskej národnej knižnice.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.11.2020

Novoročný koncert Viedenských filharmonikov potvrdený


Novoročný koncert Viedenských filharmonikov v Zlatej sále Hudobného spolku vo Viedni je jedným z najznámejších celosvetových koncertov a patrí k tradičným oslavám nového roka nielen v rakúskej metropole. Aj napriek prebiehajúcej pandémii koronavírusu organizátori oznámili, že s koncertom počítajú. Navštíviť by ho mohla dokonca aj tisícka divákov. Pri vstupe im budú vykonané rýchlotesty na koronavírus.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.11.2020

Viedenské vianočné trhy 2020


Napriek korone a iným opatreniam by to mohlo fungovať.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.11.2020

Otvorenie vianočných trhov sa odkladá


Z dôvodu niekoľkotýždňového lockdownu, o ktorom rozhodla rakúska spolková vláda, sa otvorenie viedenských vianočných trhov, plánované na polovicu novembra, odkladá.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.10.2020

Víno z automatu


Mestské vinárstvo Cobenzl má dve novinky – tou prvou je automat s vybranými vínami, ktorý je všetkým milovníkom vína kedykoľvek k dispozícii, a tou druhou je "Viedenský mladík", teda mladé svieže víno "Junger Wiener" s jasnou farbou a vyváženou ovocnou chuťou a kyselinkou.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.10.2020

Letisko vo Swechate hlási pokles o viac ako 80 percent menej cestujúcich


Od začiatku roka do septembra sa počet prenocovaní vo Viedni v medziročnom porovnaní prepadol o dve tretiny (67,8%). Pokles za mesiac september predstavoval dokonca tri štvrtiny (75,1%). Vyplýva to zo štatistík za prvé tri štvrťroky roka 2020, ktoré zverejnila viedenská turistická centrála. S ešte vyšším prepadom sa potýka viedenské letisko.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.10.2020

Začína korčuliarska sezóna 2020 v centre Viedne


Viedenské korčuliarske združenie funguje od roku 1867. Na klzisku s rozlohou viac ako 6.000m2, obklopenom Wiener Konzerthaus a hotelom Intercontinental, sa môžete zabaviť a športovať do sýtosti. Či už korčuliari, krasokorčuliari, hokejisti, freestajleri alebo hráči curlingu - všetci si tu nájdu miesto pre svoje aktivity.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.10.2020

Vo Viedni vydražili klobúk cisára Františka Jozefa I. za 25.300 eur


Klobúk dole - tak by sa dal vyjadriť úžas nad výslednou hodnotou vydraženého cisárovho klobúka, ktorý vo viedenskom aukčnom dome Dorotheum získal za 25.300 eur nového majiteľa. Odhady pritom počítali s výrazne nižšou sumou pohybujúcou sa okolo troch až šiestich tisíc eur. Vedľa klobúka našla nových majiteľov aj väčšina z celkom 311 dražených objektov vrátane cisárovho škripca či hodvábnych ponožiek.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.10.2020

Viedeň nechce rušiť vianočné trhy


Ak to situácia v zime umožní, plánuje Viedeň usporiadať tradičné vianočné trhy i tento rok v decembri. Samozrejme za dodržania zvýšených preventívnych opatrení kvôli koronavírusu. Na známe trhy pri radnici by od januára malo nadviazať i obľúbené klzisko.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.10.2020

Vo Viedni sa doma testujú kloktaním


Rýchlejšie, pohodlnejšie, ekologicky, s vyššou kapacitou a s menšími nárokmi na zdravotnícky personál. Novo zavedené viedenské koronavírusové testy na princípe kloktania vozia kuriéri na kolesách a e-mopedoch až do domácnosti.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.10.2020

Viedeň má plávajúce záhrady


Širšie centrum Viedne získalo nové verejné priestory. Pri Dunajskom kanáli vyrástli takzvané plávajúce zahrady a o necelé tri kilometre južnejšie čaká na návštevníkov park, ktorý ochladzuje svoje okolie.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.10.2020

Viedeň zaviedla povinnú registráciu hostí v reštauráciách


Pravdepodobne až do konca roka budú viedenské reštaurácie a podniky povinne registrovať svojich hostí. Nové opatrenie má pomôcť s dohľadávaním kontaktov v prípade výskytu koronavírusu.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.09.2020

Viedeň chce verejný priestor rozdeliť férovo


Koľko priestoru v meste potrebujú chodci, cyklisti a vodiči automobilov? A koľko miesta vlastne zaberajú komunikácie pre jednotlivé druhy dopravy?
Čítajte viac ...
zverejnené 25.09.2020

Viedenský Ples v Opere sa budúci rok konať nebude


Svetoznámy viedenský Ples v Opere, ktorý patrí k vrcholom viedenskej plesovej sezóny, sa budúci rok z dôvodov zvýšeného rizika nákazy koronavírusom konať nebude. Oznámila to rakúska vláda na čele s premiérom Sebastianom Kurzom.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.09.2020

Pomôžte vybrať mená mladým gepardom z viedenskej ZOO


Bojujú medzi sebou, predierajú sa vysokou trávou a šikovne lezú po stromoch, jednoducho objavujú svet - avšak toto všetko robia štvorčatá pod dohľadom svojej starostlivej mamy.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.09.2020

Viedenské gastropoukazy majú úspech


Od júna uplatňujú Viedenčania v reštauráciách a v kaviarňach špeciálne gastropoukazy, ktoré do svojich schránok dostali od viedenskej radnice. Gastropoukazy, ktorých platnosť vyprší koncom septembra, sa podľa slov starostu tešia obľúbenosti.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.09.2020

Viedeň bude proti chrípke očkovať zadarmo


Od 1.októbra spúšťa Viedeň rozsiahlu očkovaciu akciu, keď by malo dôjsť k preočkovaniu asi štvrtiny obyvateľov proti chrípke. Podľa viedenského starostu Michaela Ludwiga je očkovanie určené najmä pre starších obyvateľov a deti, nárok na neho majú ale všetci obyvatelia, a to zadarmo. Cieľom akcie je ochrániť rizikové skupiny a udržať si voľné lôžka v prípade ďalšej vlny koronavírusovej infekcie.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.09.2020

Adolf Loos. Rodinné domy


Viedenské múzeum súčasného umenia MAK si výstavou "Adolf Loos. Rodinné domy" pripomenie 150 rokov od narodenia svetoznámeho architekta a brnenského rodáka Adolfa Loosa. Bude zameraná na rodinné domy, luxusné vily a vidiecke sídla, ktoré Loos často navrhoval pre svoju židovskú klientelu či umelcov a literátov.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.09.2020

Rakúsky corona semafor


V susednom Rakúsku sa v týchto časoch takisto riadia podľa farieb na mape. Aby sme sa vedeli zorientovať, je lepšie poznať, kde nemajú u nich žiadne obmedzenia.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.09.2020

Schönbrunn láka na návštevu s novou aplikáciou


Barokový zámok a park Schönbrunn vo Viedni patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické miesta vo Viedni. Aby bola návšteva rozľahlého areálu pre návštevníkov čo najpríjemnejšia, uviedol Schönbrunn novú rovnomennú appku, ktorá umožní nákup vstupeniek bez zdĺhavého čakania, ukáže cestu k najbližšej kaviarni alebo ponúkne dopĺňujúce informácie k zámockému parku.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.08.2020

Van Gogh a Matisse v Albertine


Až do 15. novembra pozýva viedenská Albertina na novú výstavu "Van Gogh, Cézanne, Matisse. Zbierka Hahnloserových".
Čítajte viac ...
zverejnené 26.08.2020

Viedeň láka na zážitky


Veľké mestá čelia výpadku zahraničných turistov a lákajú preto svojich vlastných obyvateľov na jedinečné zážitky. Vo Viedni predstavila mestská agentura na podporu cestovného ruchu Wien Tourismus špeciálnu kartičku, tzv. "Vienna City Card Experience Edition".
Čítajte viac ...
zverejnené 14.08.2020

Nekonečná Viedeň so Slovak Lines


Slovak Lines prišiel s ďalšou špeciálnou ponukou s názvom "Nekonečná Viedeň". Zákazníci po kúpe nového Travel Passu môžu cestovať do Viedne či Schwechatu až do konca roka zadarmo.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.08.2020

Letná Viedeň: kúpalisko namiesto križovatky


Malé kúpalisko namiesto križovatky na hlavnej ulici? Do konca augusta Viedeň experimentálne premenila časť okružného Gürtelu na zadarmo prístupný zelený priestor vyzývajúci na odpočinok, stretnutia a trávenie voľného času.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.08.2020

Viedeň má novú atrakciu - Kráľovstvo železníc


Obrie modelové koľajisko v Pratri je hneď po nemeckom Hamburgu druhým najväčším v Európe.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.08.2020

Viedenská melange a múčnik


Viedenské kaviarne s dlhoročnou tradíciou a nezameniteľnou atmosférou vás unesú do dávnych čias.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.08.2020

Letný nočný koncert Viedenských filharmonikov 2020


Tento rok sa nočný koncert uskutoční neskôr, ako bolo doteraz zvykom. To všetko kvôli výnimočnej situácii a oficiálnym predpisom súvisiacim s pandémiou COVID-19 - bezpečnosť hostí má najvyššiu prioritu.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.08.2020

Slovak Lines prevádzkuje autobusovú linku Bratislava-Viedeň už vyše 60 rokov


Cestujúci, ktorí sa často prepravujú do Viedne, Budapešti alebo na ich medzinárodné letiská môžu vďaka rozšíreniu služieb v aplikácii Slovak Lines zaplatiť za cestovný lístok najmodernejším spôsobom.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.07.2020

Viedenské fiakre ako pojazdné divadlá


Tradičné viedenské fiakre našli nové využitie. Do septembra ponúkajú rôzné tematické jazdy, ktoré cestujúcich divákov prenesú do viedenskej kriminálnej či literárnej minulosti. Plánované sú aj jazdy venované Ludwigovi van Beethovenovi.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.07.2020

Animace/Animácia: Viedeň pozýva na výstavu o československom animovanom filme


V retrospektíve Animace/Animácia prezentuje Filmové muzeum vo Viedni rôznorodý výber českého, slovenského a československého animovaného filmu posledných 100 rokov.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.07.2020

Luxusný hotel Mandarin Oriental mieri do Viedne


Milovníci luxusných hotelov sa môžu tešiť na nový prírastok vo Viedni. Do troch rokov ponúkne svoje jedinečné ubytovacie kapacity slávny päťhviezdičkový hotel Mandarin Oriental. Nový hotel so 151 izbami a 17 luxusnými apartmánmi bude v centre mesta, v secesnej budove bývalého obchodného súdu. Celková investícia ázijského reťazca je odhadovaná na 100 miliónov eur.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.07.2020

Viedeň predstavila prvú súpravu automatického metra


Cestujúci vo Viedni sa od roku 2025 môžu tešiť na novú, plne automatizovanú linku metra. Mesto a výrobca Siemens teraz predstavili prvú vyrobenú súpravu metra. Strieborné vozy čaká do roku 2022 testovanie, potom sa objavia v prevádzke i na dnešných linkách.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.07.2020

Viedeň má cool uličky


Leto v meste nie vždy príjemné. Je ťažké nájsť tieň, kde sa dá ochladiť a odpočinúť. Viedeň preto zriadila v 18 štvrtiach tzv. "cool" uličky, v ktorých sú inštalované sprchy s vodnou hmlou. O príjemné posedenie a odpočinok sa postarajú i pohodlné stoličky umiestnené v tieni a dostatok zelených rastlin.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.06.2020

Kláštor Klosterneuburg


Vďaka svojej nádhernej architektúre od románskeho cez barokový sloh až po historizmus a svetoznámemu Verdunskému oltáru patrí kláštor Klosterneuburg k najvýznamnejším kultúrnym hodnotám v Rakúsku. Vo vzácnych zbierkach kláštorného múzea a pokladnice sa nachádzajú umelecké diela od obdobia stredoveku až po súčasnosť.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.06.2020

Festival Vienna Pride bude tento rok prebiehať online


Viedeň, Sydney, New York či Bangkok. Viac ako tristo miest sa kvôli koronavírusovej pandémii pripojí k celosvetovému festivalu Global Pride, ktorý bude 27. júna najmä online. Tradičný dúhový sprievod bude obmedzený na maximálny počet sto ľudí a účasť bude možná len v aute či na motorke.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.06.2020

Aerolinky sa vracajú do Viedne


Zatiaľ čo v máji na viedenskom letisku odbavili medziročne o 99,3 percenta pasažierov menej, teraz letisko pravidelne hlásí nové spojenia. Prevádzku obnovili i domáce Austrian Airlines.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.06.2020

Firma, ktorá varí jedlo z hmyzu


Rizoto, palacinky alebo polievka z hmyzu. Viedenská firma začala ponúkať pokrmy z hmyzej múky a chce osloviť širokú verejnosť, informuje ORF.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.06.2020

Viedeň patrí medzi 20 najbezpečnejších destinácií v Európe


Mnohé európske štáty uvoľňujú svoje protikoronavírusové opatrenia a otvárajú svoje hranice, hotely i reštaurácie. Po niekoľkotýždňovom zákaze cestovania prichádza portál European Best Destinations s rebríčkom dvadsať najbezpečnejších destinácií, ktoré korona-pandémia zasiahla najmenej. Ako jedno z mála hlavných miest sa do rebríčku dostala i Viedeň.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.06.2020

FlixBus obnovuje medzinárodné spoje do Viedne


V súvislosti s uvoľnením opatrení na hraniciach a zrušením zákazu medzinárodnej autobusovej dopravy začína autobusový dopravca FlixBus obnovovať prevádzku niektorých medzinárodných liniek zo Slovenska. Od 8. júna ponúka denné spojenie z Bratislavy do Viedne. Na palube zelených autobusov platia dodatočné bezpečnostné opatrenia týkajúce sa zvýšenej prevencie, hygieny a dezinfekcie priestorov autobusu, dezinfekcie pre cestujúcich a vodičov, ochranných pomôcok, zmien pri nástupe aj výstupe a odbavení.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.06.2020

Rakúsko - podmienky prechodu hraníc, cestovania a karantény


Od 4. júna 2020 sa rušia systematické hraničné a zdravotné kontroly na vstupe do Rakúska z krajín: Slovensko, Česko, Maďarsko, Nemecko, Švajčiarsko, Lichtenštajnsko a Slovinsko.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.06.2020

Slovak Lines opätovne vyráža do Viedne a Hainburgu


Od 12. marca čakali autobusy Slovak Lines na moment, kedy sa opätovne spustí medzinárodná autobusová doprava. Od zajtra tak môžu cestujúci vyraziť do Viedne a na letisko v komfortných autobusoch Setra.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.06.2020

Aukcia šifrovacieho stroja Enigma


Viedenský aukčný dom Dorotheum pripravuje dražbu šifrovacieho zariadenia Enigma, ktoré vošlo do dejín ako jedna z nemeckých zbraní v druhej svetovej vojne. Odhadovaná cena jednoho z mála zachovaných strojov sa pohybuje medzi 30 a 40 tisíc eur.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.06.2020

Viedeň ponúka zelené fasády na kľúč. Zariadi formality a uhradí až 70 percent nákladov


Viedenský magistrát začal ponúkať vlastné zelené fasády. Jednoduchý modulárny systém je možné umiestniť do ulíc i vnútroblokov a mesto na neho prispeje až 5 700 eur. Súčasťou balíčku BeRTA All-in-One sú konzultácie, plánovanie, zariadenie všetkých formalít, dovoz i montáž na kľúč.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.05.2020

Nové vozne pre viedenskú Badner Bahn


Na viedenskú lokálnu dráhu Badner Bahn vyrazia na budúci rok nové nízkopodlažné súpravy, ktoré nahradia staršie vysokopodlažné modely. Tridsaťkilometrová linka spája centrum Viedne s juhozápadným mestom Baden a denne prepraví viac ako 35 tisíc cestujúcich.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.05.2020

Hotel sa premení na opernú sálu - izby ako súkromné lóže


Hotel Zeitgeist Vienna sa premení na dočasnú opernú sálu. Z átria sa stane javisko a z izieb lóže pre návštevníkov. Prvý koncert sa tu odohrá 30. mája a plánujú aj ďalšie, informovala rakúska televízia ORF.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.05.2020

120. jubileum značky: dievča a Mercedes


Vedeli ste, že žena, ktorá dala mercedesu svoje meno, sa narodila v roku 1889 vo Viedni? Volala sa Mercédès Adrienne Manuela Ramona Jellinek a jej rodičmi boli rakúsky automobilový podnikateľ Emil Jellinek a jeho žena Rachel Goggmann Cenrobert. Pochovaná je vo Viedni v rodinnej hrobke.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.05.2020

Ktoré viedenské pamiatky otvárajú a kedy?


Od polovice mája sa postupne otvárajú viedenské atrakcie. Prví návštevníci prídu do Schönbrunnu už 15. mája a od 27. mája sa chce pridať i Albertina. Tá musela odsunúť otvorenie novej pobočky pre moderné umenie.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.05.2020

Na Dunajskom ostrove spásajú trávu ovce


Od mája do októbra sa o trávu na severnej časti Donauinsel vo Viedni nestarajú kosačky, ale ovce. Sedemdesiatčlenné stádo spása trávu na ploche 73.000 m2 v rámci európskeho projektu LIFE DICCA, ktorý má svojími opatreniami reagovať na prebiehajúce klimatické zmeny.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.05.2020

Viedeň zriadila nové dočasné cyklopruhy


Počas koronakrízy sa v uliciach objavuje viac cyklistov a Viedeň im preto vyšla v ústrety urýchleným zriadením nového dočasného jazdného pruhu na ulici Praterstraße, kde narástol počet cyklistov o dve tretiny. Ďalší pop-up cyklopruh je naplánovaný. Už v apríli začala rakúska metropola navyše vyznačovať desiatky dočasných peších zón.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.05.2020

Schwechat ponúka testy na koronavírus


Cestujúci do troch hodín zistia svoj stav a môžu predísť štrnásťdňovej karanténe po návrate.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.05.2020

Za lístok do Viedne zaplatíte 4,9 eura a druhý je zadarmo


Uplynuli takmer dva mesiace od chvíle, kedy bola v rámci preventívnych opatrení v súvislosti s novým koronavírusom dočasne zastavená medzinárodná autobusová doprava. Slovenský dopravca Slovak Lines prevádzkuje pravidelné spoje aj do centra Viedne a na medzinárodné letisko. Na Schwechat jazdil pred pandémiou 25-krát denne.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.05.2020

Viedeň je najzelenším mestom na svete


V hodnotení najzelenších miliónových miest obsadila Viedeň prvé miesto. Hodnotené boli napr. kvalita ovzdušia, spotreba vody, podiel zelene v meste či počet farmárskych trhov. Hneď po Viedni sa na druhom mieste umiestnil Mníchov a tretie miesto obsadil Berlín.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.04.2020

Fiakre patria k identite Viedne - mesto ich finančne podporí


Neľahkú situáciu spojenú s korona vírusovou pandémiou zažívajú i fiakre, teda kočiare ťahané koňmi. Výpadok turistov, ktorí patria k hlavným záujemcom o jazdu v kočiari, dostáva ich prevádzkovateľov do finančnej tiesne. Podľa viedenského starostu Michaela Ludwiga patria práve fiakre k identite mesta a je nutné ich zachrániť. Na každého koňa Viedeň tak mesačne prispeje čiastkou 250 eur.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.04.2020

V Rakúsku otvoria kúpaliská pre verejnosť


Nebude to však také jednoduché kvôli korona vírusu. Je potrebné však dodržať všetky opatrenia, najmä dodržiavať bezpečnú vzdialenosť. To obmedzuje počet návštevníkov.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.04.2020

Včasné varovanie. Rakúsko testuje odpadové vody na koronavírusy


Rakúskym vedcom sa podarilo dokázať zbytky SARS-CoV-2 vo vzorkách z čistiarní odpadových vôd. Vďaka tomu je možné rozpoznať lokálny výskyt vírusu napríklad v miestach s nižším oficiálnym počtom nakazených a lepšie určovať potrebné opatrenia.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.04.2020

Do Moravy a Dunaja sa vracia viac ako 150 tisíc jeseterov


Už od roku 2016 sa v chovnej stanici vo Viedni úspešne množí desaťtisíc jeseterov ročne. Niektorí z nich sa po vypustení do Dunaja a rieky Moravy usídlia i na Slovensku.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.04.2020

Homeoffice z hotela? Vo Viedni také ponúkajú


Koronová pandémia zasiahla všetky sféry hospodárstva. Jej dopad však najviac pociťuje cestovný ruch a gastronómia. V Rakúsku najväčšie straty hlásia veľké mestá na čele s Viedňou. Tú nedostatok turistov prinútil k netradičnej ponuke. Dvadsať viedenských hotelov ponúka svoje izby tým, ktorí potrebujú dostatočný komfort pre svoju prácu z domova.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.04.2020

Viedeň nakúpi podiely vo firmách a zachráni pracovné miesta


Aby boli ekonomické dopady koronakrízy na viedenské podniky čo najmenšie a bolo možné zachrániť čo najviac pracovných miest, rozhodla sa Viedeň založiť finančnú holdingovú spoločnosť. Poslaním tejto spoločnosti bude dočasne nakúpiť podiely vo viedenských firmách a stabilizovať situáciu na pracovnom trhu. K dispozícii bude mať 50 miliónov eur.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.04.2020

Viedenské múzeum zbiera predmety z doby koronakrízy pre ďalšie generácie


Z čoho nadchádzajúca generácia pochopí, aké zmeny priniesla pandémia koronavírusu? Digitálne formáty časom miznú, ale objekty zostávajú. Viedenské mestské múzeum preto chystá muzeálnu zbierku predmetov súvisiacich s bežným životom v dobe koronavírusu.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.03.2020

Filmové a knižné tipy z Rakúska


Ako sa dnes vydať na cestu do Rakúska? Jedine prostredníctvom knihy alebo filmu. Prinášame výber rakúskych i medzinárodných románov a snímkov, ktoré vás prenesú do Viedne cisárskej, nacionalistickej, povojnovej i súčasnej.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.03.2020

Kamióny vo Viedni už len s asistentom


Mesto Viedeň zavádza povinného asistenta odbáčania pre nákladné vozidlá nad 7,5 ton. Nový predpis by mal vstúpiť do platnosti v apríli, polícia ale začne s kontrolami až po prechodnom období od januára 2021.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.03.2020

Viedenská kultúra z domova


Viedenské múzeá, galérie i koncertné sály síce zatvorili svoje brány, mnoho popredných inštitúcií ale teraz ponúka kultúrne zážitky online a zadarmo. Z domácnosti si môžete vychutnať prenosy z Viedenskej štátnej opery alebo prehliadnuť priestory Albertiny či zbierky v Leopold Museum.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.03.2020

Učenie doma: digitálne pomôcky a tipy učiteľského webu mesta Viedeň


S cieľom zabrániť ďalšiemu šíreniu epidémie Covid19, nariadila rakúska vláda, aby boli školy zatvorené.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.03.2020

Viedeň: mesto krátkych vzdialeností


Viedeň predstavila nový koncept pre rozvoj mestských štvrtí. Naprieč metropolou budú vznikať nové lokálne centrá, aby všetka občianska vybavenosť bola do pätnástich minút od bydliska. Obmedzenie zasa čaká obchodné centrá na perifériách, ktoré odporujú myšlienke mesta krátkych vzdialeností.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.03.2020

Viedeň zlučuje kontajnery na triedený odpad


Jednoduchšie, efektívnejšie, pohodlnejšie. Tak Viedeň prezentuje zlúčenie kontajnerov na plasty, nápojové kartóny a kovy, ktoré teraz patria do jednotných žltomodrých nádob. Ekologickejší bude i zvoz.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.02.2020

Situácia v Rakúsku ku dňu 29. februára 2020 - koronavírus


V Rakúsku aktuálne neplatia žiadne obmedzenia vstupu alebo uzávery hraníc.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.02.2020

Viedeň opäť prispeje na nákup nákladných bicyklov až 1000 eur


Po úspechu dotačného programu z roku 2017 vyčlenila Viedeň na podporu nákupu nákladných bicyklov ďalších 300.000 eur. Viedenčania môžu získať až 800 eur a na elektrobicykle dokonca až 1000 eur. Zvláštnu podporu získajú aj firmy. Nákladné bicykle majú prispieť k zníženiu emisií a uľahčiť viedenským uliciam.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.02.2020

Viedenský beisl


Beisl je označením typického viedenského lokálu. Vďaka svojej zemitej, útulnej a ľudovej atmosfére sa dodnes teší veľkej obľube v dynamicky rastúcej brandži reštauračných zariadení. A ponúka autentickú viedenskú kuchyňu.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.02.2020

Zaujímavá výstava HUNDERTWASSER – SCHIELE


Viedenské Leopold Museum prichystalo k 20. výročiu úmrtia Friedensreicha Hundertwassera rozsiahlu výstavu prezentujúcu Hundertwasserove previazanie s ďalším ikonickým viedenským umelcom Egonom Schielem.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.02.2020

Bike Festival 2020


Viedenské námestie Rathausplatz sa opäť stane veľkým miestom stretnutí cyklistov a cyklonadšencov z Rakúska a susedných krajín.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.02.2020

Ľadový medvedík sa po prvý raz ukáže v piatok


V piatok, 14.februára, konečne nadíde ten správny čas: mláďa ľadových medveďov, ktoré sa narodilo 9.11.2019 vo viedenskej Tiergarten Schönbrunn, bude možné vidieť vo výbehu.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.02.2020

Detská a dámska burza - vraj najväčšia v Rakúsku


Najskôr sa koná obrovská burza s detskými vecami a hneď po nej sa na rovnakom mieste koná dámska burza (podľa organizátorov najväčšia v Rakúsku).
Čítajte viac ...
zverejnené 06.02.2020

Valentín vo viedenskej ZOO 2020


Valentín je už za dverami a ZOO láka špeciálnym zážitkom. Práve v tento deň bude v ZOO Schönbrunn špeciálna cena a pripravená aj romantická prehliadka.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.02.2020

Viedeň odmení úsporu CO2 vstupenkami na kultúrne akcie


Kultúra za ochranu klímy. Tak Viedeň opisuje novú skúšobnú aplikáciu, prostredníctvom ktorej chce prihlásených obyvateľov motivovať k redukcii emisií oxidu uhličitého. Kto bude chodiť pešo, jazdiť na bicykli alebo MHD, získa v aplikácii body "Wien Token", ktoré v reálnom svete môže zmeniť za vstupy do kultúrnych inštitúcií alebo na akcie.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.01.2020

Fašiangový sprievod vo viedenskom Pratri 2020


Pripravte si kostým a príďte sa zabaviť. Ak aj kostým nemáte, príďte sa pozrieť na tradičný veselý fašiangový sprievod.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.01.2020

Viedenský ľadový sen 2020


Od 22.januára 2020 je verejnosti sprístupnená ľadová plocha s rozlohou 9.000 m2 známa ako Viedenský ľadový sen - tento rok na radničnom námestí už po 25. raz.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.01.2020

Viedenské letisko prelomilo hranicu 30 miliónov cestujúcich


Letisko Vienna International Airport zažilo ďalší rekordný rok. V minulom roku odbavilo 31,7 mil. cestujúcich, čo je o 17,1% viac než v predchádzajúcom roku. Tento rok sa očakáva spomalenie rastu na tri až päť percent, dôvodom je obmezený počet slotov.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.01.2020

Tisíc Viedenčanov absolvovalo psí kurz


Každý, kto si vo Viedni chce zaobstarať psa, musí od vlaňajšieho júla absolvovať špecializovaný kurz. Vlani totiž začala platiť novela zákona o držaní zvierat. Prvá bilancia je pozitívna, uviedla viedenská zvieracia ombudsmanka.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.01.2020

Medzinárodná výstava orchideí 2020


Viedenská spoločnosť pre orchidey organizuje už od roku 1994 medzinárodnú výstavu orchideí a tillandsií v Blumengärten Hirschstetten.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.01.2020

Viedeň zvýšila poplatok za krátkodobé parkovanie


Za krátkodobé parkovanie vo Viedni zaplatíte od nového roku o 10 centov za hodinu viac. Platiť je možné prostredníctvom parkovacích lístkov alebo cez mobilnú aplikáciu. Na dlhšie parkovanie vychádza najvýhodnejšie parkovisko Park & Ride.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.01.2020

Viedenský kávový festival 2020


Vynikajúca ponuka kávy, hudby, dobrého jedla a nápojov s jedinečnou atmosférou. Čaká vás fascinujúca cesta objavovania vo svete kávy.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.01.2020

Medzinárodný dovolenkový veľtrh Ferien-Messe Wien 2020


Najväčší veľtrh cestovného ruchu v Rakúsku venovaný dovolenke, cestovaniu a voľnému času sa bude čoskoro konať vo Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.01.2020

Viedeň stanovila opatrenia pre elektrokolobežky na rok 2020


Viedeň predstavila 9-bodový balíček, ktorý má v novej sezóne vyriešiť pretrvávajúce problémy s elektrokolobežkami v centre rakúskej metropoly. Vedenie mesta chápe sťažnosti obyvateľov, zároveň služby nechce úplne zakázať, pretože zdieľané kolobežky sú využívané mnohými Viedenčanmi ako doplnok k MHD, bicyklu alebo autu.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.12.2019

Veľké viedenské koncerty 2020


Do rakúskej metropoly zavíta i v roku 2020 veľa hviezd súčasnej populárnej a rockovej hudby. Na koho sa budúci rok môžeme vo Viedni tešiť?
Čítajte viac ...
zverejnené 16.12.2019

Viedeň presadila reguláciu platforiem typu Airbnb


Podľa viedenského radného pre financie, hospodárstvo, digitalizáciu a medzinárodné vzťahy, Petra Hankeho, potrebuje Európska únia jasné pravidlá pre platformové hospodárstvo. Mesto Viedeň presadilo v Bruseli iniciatívu, na ktorú teraz musí reagovať novo vzniknutá Európska komisia.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.12.2019

Novoročný koncert Viedenských filharmonikov 2020


Tradičný Novoročný koncert vo Viedni prinesie deväť premiér. V znamení Beethovenovho jubilejného roku 2020 zaznejú i niektoré zo skladieb nemeckého skladateľa, ktorý vo Viedni žil 35 rokov.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.12.2019

Vo Viedni na korčuliach


Na návštevníkov Viedne čakajú v zime nielen významné kultúrne podujatia, ale aj klziská hladké ako zrkadlo v bezprostrednej blízkosti nádherných stavieb.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.12.2019

Rozvoz potravín z autobusovej garáže


Prepravcovia vo Viedni sa musia pripraviť na bezemisnú "poslednú míľu". Dopravný podnik Wiener Linien preto rozbehol projekt, pri ktorom veľkoobchod s potravinami využíva cez deň prázdnu autobusovú garáž. Doručenie zákazníkovi obstaráva nákladný bicykel.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.12.2019

Špeciálna vianočná električka 2019


Tak ako každý rok, tak aj tento premáva vianočná historická Manner električka a pripraví tak vianočnú náladu svojim cestujúcim. A samozrejme ich dopraví priamo na vianočné trhy. Že sa nedajú vo Viedni navštíviť v jeden deň aj štyri trhy? Ale dajú - s touto električkou určite.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.12.2019

Premiéra: slnečná energia z fotovoltaických fólií poháňa stanicu viedenského metra


Pilotný projekt viedenského dopravného podniku Wiener Linien a energetickej spoločnosti mesta Viedeň Wien Energie aktívne prispievajú k ochrane klímy. Na strechu stanice metra nainštalovali fotovoltaické fólie, ktoré prostredníctvom slnečnej energie prispievajú k chodu stanice Ottakring.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.11.2019

Zima 2020 vo Viedni: tradičné plesy i rozprávkové korčuľovanie


Pretancovať celú noc alebo si zakorčuľovať v ľadovom kráľovstve. Zima vo Viedni ponúka rôznorodú zábavu.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.11.2019

Veľký beh čertov vo viedenskom Pratri 2019


Sprievody čertov a diablov - "Krampus a Perchtenläufe", už tradične patria k adventnému obdobiu v Rakúsku. Sú to tradičné postavy z dávnych pohanských čias.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.11.2019

Viedeň zrekonštruuje zámok s najlepším výhľadom na mesto


Viedenský zámok Cobenzl, ležiaci v rovnomennej vinici s najlepším výhľadom na celé mesto, prejde do roku 2021 prestavbou. Na obľúbenom výletnom mieste na kraji Viedne vzniknú nové pohostinstvá, slávnostné sály i verejná vyhliadka.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.11.2019

Viedenský vianočný strom už stojí


Jeden z najsledovanejších vianočných stromov sveta už je na mieste. Slávnostné rozsvietenie bude v sobotu 16.novembra, trhy sa otvárajú už o deň skôr.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.11.2019

UNESCO ocenilo Viedeň ako smart city


Cenu Netexplo Smart Cities 2020 získala v tomto roku i Viedeň. Ocenenie získalo rakúske hlavné mesto za bytovú politiku.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.10.2019

Vollpension - kaviareň, kde obsluhujú seniori


Čo majú spoločné múčniky od babičky a viedenské umelecké a hudobné tradície? Oboje spája. Aj to bol jeden z dôvodov pre otvorenie druhej pobočky úspešne bežiaceho projektu, tzv. Medzigeneračnej kaviarne Vollpension v priestoroch Súkromnej umeleckej a hudobnej univerzity mesta Viedne MUK.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.10.2019

Halloween v Pratri 2019


Duchovia, čarodejnice, upíri a bosorky budú na Halloween strašiť vo viedenskom Pratri aj tento rok.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.10.2019

Viedeň sa odvracia od masového turizmu - žiadny Disneyland


Menej hromadného turizmu, viac kvality a luxusu. Viedeň predstavila novú mestskú stratégiu pre rozvoj cestovného ruchu.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.10.2019

Korčuliarska sezóna 2019 v centre Viedne začína


Už tento víkend zaháji zimnú sezónu dňom otvorených dverí Wiener Eislauf-Verein.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.10.2019

Viedeň investuje do zelených fasád


Ozeleňovanie fasád nesie celú radu pozitívnych efektov na okolie a zvyšuje kvalitu života a spokojnosť s bývaním. Zelené fasády viažu prach a menia CO2 na kyslík. Mesto Viedeň si je pozitív zelených fasád vedomé, a tak navýšilo dotácie na zelené fasády na rok 2019 na rekordných 500 000 eur.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.10.2019

Vianočné trhy vo Viedni 2019


Tisícky svetielok, koledy a vôňa vianočných dobrôt – tak vyzerá advent vo Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.10.2019

Albrecht Dürer celú jeseň v Albertine


Najrozsiahlejšia retrospektíva Albrechta Dürera za posledné desiatky rokov. Spektakulárna prehliadka renesančného génia. Výstava storočia. Tak prezentuje viedenská Albertina svoju hlavnú jesennú výstavu. Dürerovo dielo priblíži od 20.septembra 2019 do 6. januára 2020 viac ako 200 exponátov.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.09.2019

Prelomí Kipchoge vo Viedni dvojhodinovú maratónsku hranicu?


Keňan Eliud Kipchoge sa v októbri vo Viedni pokúsi prekonať bájnu maratónsku hranicu dvoch hodín. Svetový rekordman už jeden pokus absolvoval pred dvomi rokmi a chýbalo mu len 25 sekúnd.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.09.2019

Viedeň zriaďuje nové školské ulice


Tento školský rok začal vo Viedni pre takmer 240 000 detí. Popri písaní, čítaní a počítaní rodičov zamestnáva aj ďalšia téma: bezpečná a bezproblémová cesta do školy. Viedeň preto pri vybraných školách začala obmedzovať fenomén tzv. mamataxi a hlásia pozitívne výsledky.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.09.2019

Najväčší festival tradícií vo Viedni Wiener Wiesn-Fest 2019


V srdci Viedne na lúke zvanej Kaiserwiese vo viedenskom Prátri ponúkajú na tomto festivale všetko, čo charakterizuje Rakúsko - zvyky a tradície, ľudovú hudbu, remeslá, kroje a lahodné kulinárske umenie.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.09.2019

Böhmische Prater - Prater pre deti


Viedenský Wurstel Prater pozná každý - je v centre Viedne a ponúka mnoho adrenalínových atrakcií. Pre malé deti tu však až tak veľa možností nie je. No v Böhmische Pratri sa najmladší členovia rodiny do sýtosti zabavia.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.09.2019

The Economist: Viedeň opäť najlepšia


Viedeň zostáva najlepším mestom pre život na svete, uvádza tohtoročný ročník prestížneho hodnotenia Economist Intelligence Unit.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.08.2019

Zastávky vo Viedni zarastajú paviničom


V rámci obmedzení tepelných ostrovov necháva Viedeň zarásť zastávkové prístrešky paviničom. Súbežne s tým mesto vyhlásilo súťaž o ďalšie inovatívne nápady. V budúcich rokoch by sa zelené zastávky mali stať novým štandardom.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.08.2019

Buskers Festival Wien 2019


Viedeň je odjakživa uznávaná ako znalkyňa umenia a kultúry. Avšak umenie pouličných umelcov sa stretávalo s nepochopením. Členovia Buskers klubu sa snažia viesť dialóg s mestom a umelcami, aby nachádzali vzájomné pochopenie. Street art má pred sebou ešte dlhú cetu, ale už vykročili správnym smerom.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.08.2019

Detská burza na Dunajskom kanáli vo Viedni


Toto je trošku iná burza - deti tu predávajú svoje veci a tešia sa, lebo si tak vylepšia vreckové. Rodičia majú tiež radosť, pretože dúfajú, že sa zbavia zbytočností z detskej izby.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.08.2019

Milión ton kompostu z viedenských biokontajnerov


Viedenské komposty fungujú ako ochranca klímy. Mesto navyše kompost zadarmo alebo za malý poplatok rozdáva záujemcom a samo ho tiež využíva pri starostlivosti o mestskú zeleň.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.08.2019

Vstup do viedenskej ZOO v septembri s lotériou zadarmo


Už je tradíciou, že ZOO Schönbrunn otvára svoje brány pre všetkých, ktorí hrajú rakúsku lotériu.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.08.2019

Vo Viedni funguje diaľkové chladenie aj pre domácnosti


Stúpajúce teploty zvyšujú dopyt po klimatizácii. Už v roku 2007 začal viedenský energetický podnik zásobovať chladom veľké budovy ako nemocnice a kancelárske komplexy. Teraz Wien Energie zavádza diaľkové chladenie i do bytových domov.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.08.2019

Viedeň otvorila prvú knižnicu vecí


Prvá viedenská knižnica vecí wien Dings otvorila svoje brány na trhu Schwendermarkt. Svojou činnosťou prispieva k udržateľnosti a úzko spolupracuje s Magistrátom mesta Viedne.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.07.2019

Vo viedenskej ZOO sa narodilo malé sloníča


Vo viedenskej ZOO sa v sobotu v noci (13.07. o 02:11 hod.) narodila malá sloníčia slečna 27-ročnej mame Numbi. Ošetrovatelia odhadujú. že je asi 90 cm vysoká a váži asi 90 kg. Zatiaľ ju s mamou uvidíte len od 10:00 do 11:00 hod. buď vo vnútornom alebo vonkajšom výbehu pre slony, zvyšný čas budú v zadnej časti, kým maličká zosilnie.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.07.2019

Viedeň rozmiestni chytré semafory


Viedeň zavedie chytré semafory, ktoré spoznajú, že chcete prejsť. Po ukončení testovacej fázy na jeseň tohto roku bude v rakúskej metropole rozmiestňovaná nová technológia pre semafóry. Chytré svetlá nahradia približne 200 existujúcich dotykových semaforov.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.07.2019

Zmrzlina pre psíkov


Pri vysokých teplotách príde každé ochladenie vhod. Najmä taká sladká studená zmrzlina... Nielen ľudia ju milujú, ale aj psy.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.07.2019

Voňavé metro v letnej Viedni


"Relaxačný - Energizujúci - Čerstvý biely čaj - Happy Enjoy" - štyri vlaky metra s rôznymi vôňami ako pilotný projekt.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.06.2019

Tipy od orangutánov - ako prežiť v horúčavách


Horúčavy sa na nás valia, ale orangutáni v zoologickej záhrade Tiergarten Schönbrunn sa vedia chladiť. V horúcich dňoch sa Sol, Mota und Vladimir hrajú s vodou. Toto zohraté trio sa tak zároveň ochladí a zahrá.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.06.2019

Viedenské parky so zvláštnou ponukou


Viedeň je známa s množstvom mestských parkov. Keď sa ale z centra mesta trochu vzdialite, objavíte mnoho ďalších parkov, ktoré okrem odpočinku a zelene ponúkajú ešte omnoho viac.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.06.2019

Viedeň nasadzuje prvé plne elektrické smetiarske auto


Odváža odpad a pritom nevypúšťa žiadne splodiny. Do ulíc Viedne vyšlo prvé smetiarske auto s čisto elektrickým pohonom. Dojazd oranžového vozu má presiahnuť 100 kilometrov a batérie majú vydržať celý deň. Viedeň vozidlo predstavila v priebehu klimatickej konferencie, ktorú v rakúskej metropole spoluusporiadal herec a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.06.2019

EuroPride 2019


Po druhý raz sa bude v júni 2019 konať vo Viedni prehliadka EuroPride.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.06.2019

Spoločne za Dunaj bez plastu


Rieky sú hlavné cesty, ktorými sa plast dostáva do svetových morí. V rámci projektu PlasticFreeDanube sa z Dunaja v okolí Bratislavy a Viedne zbierá plastový opad, ktorý je naásledne analyzovaný. Hlavným cieľom projektu je zvýšenie povedomia o probléme znečistenia riek.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.05.2019

Letný nočný koncert Viedenských filharmonikov 2019


Na letnom nočnom koncerte vystúpia Viedenskí filharmonici v Schönbrunnskom zámockom parku pod šírym nebom a ako obvykle to bude koncert tej najvyššej úrovne. Vstup na túto akciu, ktorá sa koná pravidelne od roku 2004, bude i tento rok zadarmo. Slávny hudobný súbor chce týmto spôsobom venovať nevšedný zážitok asi 100.000 návštevníkom a televíznemu publiku na celom svete.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.05.2019

Viedenská štátna opera oslavuje 150 rokov


Dejiny jednej z najvýznamnejších svetových operných scén sa začali písať pred 150 rokmi. Brány Viedenskej štátnej opery sa poprvýkrát otvorili 25.mája 1869 a toto jubileum chce opera poriadne osláviť.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.05.2019

Surfujte vo viedenskom Shopping City Süd aj toto leto


Multiplex CityWave je k dispozícii všetkým, čo radi surfujú - či už ide o amatérov, pokročilých, či profesionálnov. A to až do 30.septembra.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.05.2019

Viedeň tvoria z 53 % zelené plochy


Viac ako polovicu rozlohy Viedne tvoria zelené plochy. Zastavané územia pritom zaberajú len 30 percent mesta, čo je podľa viedenského magistrátu najnižší podiel v Európe.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.05.2019

Festival Donauinselfest 2019


Viedenský Donauinselfest je najväčším open-air festivalom v Európe a bude sa konať už po 36.-krát.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.05.2019

Všetko pre deti na výstave BabyExpo 2019


Už po devätnastykrát sa uskutoční tento rok vo viedenskej Stadthalle veľtrh pre bábätká a deti.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.04.2019

Deň otvorených dverí v Gebetsroither Hagenbrunn 2019


Všetci tí, ktorí milujute karavaning, alebo tí, ktorí ešte váhate či ísť do takejto dovolenky... resp. takéhoto životného štýlu, budete mať jedinečnú možnosť pozrieť sa zblízka na rôzne typy karavanov, obytných áut a získať skvelé typy, rady, výhodnú ponuku.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.04.2019

Rodinné kúpaliská vo Viedni


Od mája sa otvárajú vo Viedni kúpaliská a my vám prinášame také, ktoré sú odporúčané len pre rodiny.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.04.2019

Pre komunitné súžitie, proti horúčavám: mestské záhrady vo Viedni


Mestské záhrady sa vo Viedni stali veľkým trendom. Rakúska metropola podporuje susedské a komunitné záhrady už desiaty rok.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.04.2019

Opera pre všetkých


Opery a baletné predstavenia môžete sledovať naživo na videostene i z priestranstva pred Štátnou operou. V apríli, máji, júni a septembri, rovnako ako v období okolo Silvestra, si všetci priaznivci môžu zadarmo vychutnať špičkové vystúpenia pod otvoreným nebom na námestí Karajan-Platz.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.04.2019

Črepy prinášajú šťastie a robia nás šťastnými


Ste smutní, naštvaní alebo jednoducho tak vytočení, že by ste chceli hodiť svoj obľúbený riad na zem? Vo Viedni je veľmi zaujímavá služba, kde presne toto môžete urobiť. Sú tu pripravené taniere a poháre, ktoré môžete hádzať o stenu a vybiť tak zo seba všetku zlosť a hnev.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.04.2019

Viedenská ZOO sa stane novým domovom samčeka pandy veľkej


Dobrá správa pre všetkých fanúšikov pandy! Devätnásťročný samček pandy veľkej Yuan Yuan bude robiť vo viedenskej zoologickej záhrade Schönbrunn spoločnosť samičke Yang Yang. Tá bola od konca roku 2018 vo Viedni sama, potom, čo jej partner zomrel, a odrastené mláďatá sa presťahovali do Číny.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.04.2019

Bratislavský región bližšie k rakúskym turistom


"Gate to Bratislava" je informačný bod vo Viedni, ktorý minulý týždeň otvorila bratislavská župa. Začala sa tak nová komunikačná ofenzíva na viedenskom a rakúskom trhu. Prostredníctvom Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism budú v centre mesta, prístavisko na Schwedenplatz, obyvateľom a návštevníkom Viedne poskytované informácie o bratislavskom regióne 7 dní v týždni.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.03.2019

Genuss-Festival 2019


Najväčší kulinársky festival mesta Viedeň pozýva už po dvanástykrát spoločne so 190 starostlivo vybranými manufaktúrami a vidieckymi producentami do viedenského mestského parku.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.03.2019

Bike Festival 2019: aktuálne cyklotrendy pred viedenskou radnicou


Argus Bike Festival vznikol v roku 1999 a v priebehu rokov sa stal najväčším cyklistickým festivalom v Rakúsku. K jeho konaniu sa zároveň datuje oficiálne začatie jarnej cyklistické sezóny. Jedinečná platforma pre všetkých milovníkov kolies sa uskutoční posledné dva marcové dni pred viedenskou radnicou.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.03.2019

LEVEL začína lietať do Amsterdamu


Nízkonákladová letecká spoločnosť LEVEL, ktorá prevádzkuje svoje lety z Viedne, začína lietať do Amsterdamu už od 6.apríla 2019. Na letisku Shiphol budú tri airbusy A321 a s nimi bude LEVEL lietať do siedmich európskych destinácií.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.03.2019

Najchytrejším mestom na svete je Viedeň


Viedeň je najchytrejšie mesto na svete, uvádza aktuálne Smart City Strategy Index. Rebríček poradenskej spoločnosti Roland Berger porovnáva 153 miest. Viedeň obhájila prvenstvo vďaka rozvinutej stratégii a jej implementácii, ktorá je častým problémom mnohých ďalších miest.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.03.2019

Skúste si Eurofighter Typhoon s nadzvukovým štartom


Letecký simulátor vo Viedni ponúka prvý civilný simulátor moderných lietadiel. Fanúšikovia lietania sa môžu virtuálne dostať do výšky 35.000 PS. Eurofighter Typhoon je dvojmotorové viacúčelové stíhacie lietadlo 4. generácie s delta krídlom a kačacími plochami, navrhnuté a postavené konzorciom spoločností Alenia Aeronautica, BAE Systems a EADS pracujúcich ako holding Eurofighter GmbH.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.03.2019

Viedeň postaví novú medzinárodnú autobusovú stanicu


Cesty diaľkových linkových autobusov vo Viedni dnes začínajú a končia na rôznych stanovištiach rozosiatych naprieč celým mestom. Rakúske hlavné mesto preto chce do piatich rokov postaviť medzinárodný autobusový terminál, ktorý podobne ako nová vlaková hlavná stanica zjednotí všetky odchody a príchody pod jednu strechu. Stanicu pre približne 200 diaľkových autobusov denne vybuduje mestská spoločnosť Wien Holding.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.03.2019

Viedenské veľkonočné trhy 2019


Tradičné veľkonočné ozdoby a umelecky zdobené kraslice, dobroty a sprievodný hudobný program. To všetko na vás čaká, keď v apríli navštívite niektorý z viedenských veľkonočných trhov. Pestrá zábava je pripravená i pre tých najmenších návštevníkov.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.02.2019

Veľký fašiangový sprievod vo viedenskom Pratri


Aj tento rok bude v Pratri najväčší karnevalový sprievod.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.02.2019

Európsky projekt: City Nature


Úbytok druhov hmyzu je skutočnosť, ktorá by sa nemala zanedbávať. Hmyz je pre mnoho ekosystémov nenahraditeľný - zohráva zásadnú úlohu pri opelení a šírení rastlín v krajine a pre mnoho zvierat slúžia ako zdroj obživy. Viedeň sa v rámci projektu CITY NATURE zapojila spoločne s Bratislavou do aktivít pre ochranu a zachovanie biodiverzity.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.02.2019

Kniežacie zbierky Lichtenštajnovcov


Lichtenštajnské kniežatstvo v roku 2019 oslavuje 300. výročie svojho založenia. Albertina na veľkej výstave oslavuje a prezentuje drahocenné diela zbierok kniežaťa z Lichtenštajska.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.02.2019

Viedeň sprísnila pravidlá pre držiteľov nebezpečných psích plemien


Tento týždeň vstúpila vo Viedni do platnosti novela zákona o držaní zvierat, ktorá sprísňuje doterajšie pravidlá pre držiteľov takzvaných psích bojových plemien. Majitelia pri venčení nesmú byť pod vplyvom alkoholu a psy sa musia pohybovať na vodítku s náhubkom. Mesto tým zareagovalo na tragický prípad napadnutia dieťaťa rotvajlerom z minulého októbra.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.02.2019

Kultúra pre celú rodinu - Weltmuseum Wien


Weltmuseum Wien ponúka pestrý a zaujímavý kultúrny program pre deti a rodiny.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.02.2019

Detská jarná burza v Pratri


Burza s detskými vecami sa tu už stala tradíciou.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.02.2019

Pozvánka na viedenský Októberfest


Hoci je len február, už teraz sa intenzívne pracuje na príprave Wiener WIESN-Fest 2019. Je to obdoba nemeckého Októberfestu, kde sa nalievajú hektolitre kvalitného piva, počúva hudba, tancuje a zabáva.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.02.2019

Na Valentína polovičné vstupné do viedenskej ZOO


Prichádza Valentín! 14. februára preto ponúka Tiergarten Schönbrunn špeciálnu cenu a romantickú prehliadku.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.02.2019

Viedeň už teraz pripravuje letné tábory


Mesto rozširuje ponuku mestských táborov počas letných prázdnin až pre 6 000 detí.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.01.2019

Vyhodnotenie súťaže o vstupenky na kúzelnícku show vo Viedni


The Illusionists: Direct from Broadway sa vydávajú na svoje európske turné, v rámci ktorého sa predstavia aj vo Viedni. V minulom roku lámali rekordy v každej krajine do ktorej zavítali a vypredali šesť najväčších hál na svete.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.01.2019

Školská strava vo Viedni: podiel biopotravín sa zvyšuje na 50%


Viedeň je už dlhší čas naklonená biokvalite. V roku 2001 mesto zahájilo prvú iniciatívu týkajúcu sa zaradenia biopotravín do jedální vo vzdelávacích zariadeniach.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.01.2019

Plošný zákaz konzumácie jedla vo viedenskom metre vstúpil do platnosti


Po úspešnej pilotnej fáze zákazu konzumácie jedla vo viedenskej linke metra U6 vstupuje do platnosti celoplošný zákaz vo všetkých linkách. V priezkumoch verejnej mienky podporili toto opatrenie dve tretiny opýtaných.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.01.2019

Viedenský ľadový sen 2019


Korčuľovanie na vysokej úrovni, onedlho začne 24.ročník Viedenského ľadového sna. Nadšenci tohto zimného športu si budú môcť užívať v centre mesta na gigantickej ľadovej ploche, ktorá je rozdelená na štyri časti. Spájajú ich ľadové cesty cez park a novinkou je ľadová terasa "Sky Rink".
Čítajte viac ...
zverejnené 10.01.2019

Slony raňajkovali vianočný stromček


Počas šiestich týždňov 18-metrový vianočný stromček zdobil nádvorie zámku Schönbrunn. Viac ako jeden milión návštevníkov ho obdivovalo počas vianočných trhov vo Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.01.2019

Koncerty vo Viedni v roku 2019


Nie nadarmo sa Viedni hovorí aj mesto hudby – v roku 2019 zavíta na viedenské pódiá hneď niekoľko svetových hudobných hviezd ako napríklad Bob Dylan, Elton John, Phil Collins, Eric Clapton, P!nk alebo Cher.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.01.2019

Medzinárodný dovolenkový veľtrh Ferien-Messe Wien 2019


Najväčší veľtrh cestovného ruchu v Rakúsku venovaný dovolenke, cestovaniu a voľnému času sa koná vo Viedni na budúci týždeň.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.12.2018

Novoročný koncert Viedenských filharmonikov


Viedenskí filharmonici hrajú každoročne svoj novoročný koncert v Zlatej sále Hudobného spolku Musikverein. Pozerať sa môže celý svet a oslavovať tak spoločne prvý deň nového roku.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.12.2018

Nový katamarán pre Viedeň a Bratislavu


Viedeň a Bratislava sú nabližšie hlavné mestá v Európe. Spája ich mnoho autobusov, vlakov, ale aj pravidelná lodná linka Twin City Liner. Katamarány uháňajú rýchlosťou 60 km/h a cesta trvá 75 minút. Od roku 2019 sa na Dunaji bude preháňať nová loď. Postavili ju v Británii a teraz sa chystá na cestu do Viedne.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.12.2018

Silvester 2018/19 vo Viedni


Prelom roka sa bude oslavovať ako vždy v uvoľnenej atmosfére a tancovať sa bude asi po celej Viedni. Vrcholom bude silvestrovská trasa Starým Mestom. O dobrú náladu nebude núdza ani na gala večeroch a na slávnostných plesoch a určite sa budete dobre baviť aj v koncertných sieňach, v opere, v kluboch alebo v mondénnych baroch.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.12.2018

Zo Slovenska rýchlovlakom cez Viedeň do Zurichu


Vzdialenosť medzi východným Slovenskom a západným Rakúskom skrátia nové IC vlaky.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.12.2018

Špeciálna vianočná električka Manner 2018


I tento rok premáva vianočná historická Manner električka a pripravuje tak vianočnú náladu svojim cestujúcim. A samozrejme ich prepravuje aj priamo na vianočné trhy.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.12.2018

Úžasné zľavy využiteľné vo Viedni


S takouto super akciou sa musíme s vami podeliť: zľavy, vďaka ktorým sa dá ušetriť - podmienkou je objednávka na minimálne 35 eur (pri 26 eurovej zľave) alebo 45 eur (pri zľave 33 eur). Na stránkach cestovnej kancelárie Expedia.com prinášajú perfektné zľavy pre cestovateľské aktivity.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.12.2018

Najlepší iluzionisti prídu do Viedne


The Illusionists: Direct from Broadway sa vydávajú na svoje Európske turné, v rámci ktorého sa predstavia aj vo Viedni. V minulom roku lámali rekordy v každej krajine do ktorej zavítali a vypredali šesť najväčších hál na svete.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.12.2018

Viedenské pandie dvojčatá odcestujú do Číny


Prípravy na transport boli dlhší čas v plnom prúde a pandy si postupne zvykali. Dvojročné dvojčatá pandy veľkej z viedenskej zoologickej zahrady čaká sťahovanie. Zajtra obe pandy opustia Schönbrunn a vydajú sa do Číny.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.11.2018

Veľký beh čertov vo viedenskom Pratri


Sprievody čertov a diablov „Krampus a Perchtenläufe“ už tradične patria k adventnému obdobiu v Rakúsku. Sú to tradičné postavy z dávnych pohanských čias.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.11.2018

Viedenské vianočné trhy


Prvé vianočné trhy začínajú už od dnešného dňa. Tento rok bude vo Viedni až 20 vianočných trhov s 963 stánkami.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.11.2018

VIECC Vienna Comic Con - milovníci komiksov majú svoj sviatok


Máte radi komiksy, filmy, fantasy alebo hry?
Čítajte viac ...
zverejnené 10.11.2018

BabyExpo Wiener Neustadt 2018


Veľtrh pre bábätká a deti bude opäť, pretože je o neho stále veľký záujem.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.11.2018

Kunstsupermarkt


Na každoročne uskutočňovanej predajnej výstave umeleckých diel Kunstsupermarkt ponúkajú svoje diela záujemcom mladí i renomovaní umelci. Ceny sú mierne, pohybujú sa v rozmedzí od 59 do 330 eur.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.10.2018

Viedeň, hlavné mesto plesov


Viedeň je považovaná za hlavné mesto plesov. Tanečné zábavy, ktoré vznikli z dvorných ceremónií, dnes bavia hostí z celého sveta – od začiatku fašiangov až do hlbokého leta.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.10.2018

Halloween v Pratri 2018


Duchovia, čarodejnice, upíri a bosorky budú na Halloween strašiť vo viedenskom Pratri.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.10.2018

Tekvicová hostina vo viedenskej ZOO


Tento týždeň sa začal kráľovskou hostinou pre slony v zoologickej záhrade Tiergarten Schönbrunn: mali päť obrovských tekvíc, z ktorých jedna vážila 415 kilogramov.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.10.2018

Mikroplasty už máme v tele, tvrdia viedenskí vedci


Pilotná štúdia Lekárskej univerzity vo Viedni a rakúskeho Spolkového úradu pre životné prostredie preukázala výskyt mikroplastov v ľudskej stolici. Podľa vedcov sa jedná o svetovo prvý vedecký dôkaz prítomnosti miniatúrnych plastových častíc v ľudskom organizme.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.10.2018

Týždeň s dvomi sviatkami zvyšuje záujem o autobusy na Schwechat


Slovak Lines odporúča nákup lístkov na autobus v predstihu pred Sviatkom všetkých svätých. Autobusový dopravca zaznamenal zvýšený záujem cestujúcich najmä pri linke z Bratislavy na letisko Schwechat a do Viedne. Návyky cestujúcich sa menia: čoraz viac využívajú sviatočné voľné dni na cestovanie do miest naprieč Európou.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.10.2018

Mozart vo Viedni


Wolfgang Amadeus Mozart je najznámejším hudobným géniom všetkých čias. Vo Viedni strávila táto hviezda tvoriaca v období medzi barokom a Veľkou francúzskou revolúciou svoje najkreatívnejšie a najúspešnejšie roky. Mnoho viedenských pamiatok je aj historickými mozartovskými miestami.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.10.2018

Elektrické kolobežky vo Viedni


V uliciach Viedne sa v posledných dňoch objavuje stále viac elektrických kolobežiek. Viedenský magistrát preto pripravil jasnú správu: pre e-kolobežky platia rovnaké pravidlá ako pre bicykle, vrátane povinností pre poskytovateľov služieb.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.10.2018

Korčuliarska sezóna 2018 v centre Viedne začne už čoskoro


Už tento víkend zaháji zimnú sezónu dňom otvorených dverí Wiener Eislauf-Verein.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.10.2018

Dlhá noc múzeí 2018


Už po devätnástykrát sa bude konať zaujímavá akcia, kde s jedným lístkom môžete navštíviť až 670 múzeí, galérií a kultúrnych inštitúcií v celom Rakúsku a čiastočne Slovinsku, Lichtenštajnsku, Švajčiarsku a Nemecku.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.10.2018

Viedenský chlapčenský zbor


Nadšenie vyvolávajú u koncertného publika po celom svete. Hovorí sa o nich ako o najmladších vyslancoch Viedne a vystupujú s tými najlepšími hudobníkmi sveta - viedenský chlapčenský zbor Wiener Sängerknaben. Vo Viedni vystupujú pravidelne vo vlastnej novej koncertnej sále MuTh a v kaplnke v Hofburgu.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.09.2018

Viedenské putovanie za vínom


Jedinečné viedenské vinohrady a vinice je možné preskúmavať každý rok na jeseň a ochutnávať pri tom dobré víno s výhľadom na mesto.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.09.2018

Viedenská okružná jazda starým mestom


Na vyhliadkovej cyklotrase po viedenskej ceste Ringstraße môžete z blízkosti obdivovať veľkolepé pamiatky rakúskeho hlavného mesta.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.09.2018

Najlepšie fotografie sveta


Obrázky, ktoré hovoria za všetko: galéria WestLicht predstaví od 14. septembra výstavu „World Press Photo 2018“.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.09.2018

Extrémna súťaž Red Bull Air Race čoskoro vo Wiener Neustadt


Po piatich kolách tejto výnimočnej súťaže (Abu Dhabi, Cannes, Chiba, Budapešť a Kazaň) prichádzajú rýchle lietadlá aj do Wiener Neustadt, asi 50 kilometrov južne od Viedne.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.08.2018

Obyvatelia pomáhajú rýchlo riešiť konkrétne problémy Viedne


Pred rokom a pol spustila Viedeň aplikáciu na podnety obyvateľov. Momentálne hlási 27 000 podnetov, z ktorých je viac ako 26 400 vyriešených.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.08.2018

Vstup do viedenskej ZOO s lotériou zadarmo


Už je tradíciou, že ZOO Schönbrunn v lete otvára svoje brány pre všetkých, ktorí hrajú rakúsku lotériu.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.08.2018

Vienna Classic Days 2018 - poriadna dávka oldtimerov


Počas uplynulého víkendu boli krásne staré autá v uliciach Viedne a na pár hodín sa začala cesta časom...
Čítajte viac ...
zverejnené 21.08.2018

Spravte ma krásnou, Madame d`Ora!


V Ateliéri Madame d`Ora sa nechávali fotiť velikáni umeleckej sféry, aristokrati, politici a i predstavitelia módneho businessu. Prvým umelcom, ktorého Madame d`Ora, ako si Dora Kallmusová hovorila, fotografovala, nebol v roku 1908 nikto iný než Gustav Klimt. Posledným umelcom pre ňu v roku 1956 bol Pablo Picasso.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.08.2018

Viedeň - mesto s najvyššou úrovňou kvality života


Spravodajský magazín Economist po prvýkrát zvolil Viedeň ako mesto s najvyššou úrovňou kvality života na svete.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.08.2018

Viedenská firma zrušila vedúce pozície


Zodpovednosť za vedenie podniku nesú zamestnanci.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.07.2018

Jazyková kaviareň vo Viedni


Jazyky sa najlepšie učia tak, že stratíte ostych a pri rozhovore o bežných veciach sa porozprávate s niekým, koho jazyk sa učíte a ten je pre neho materinskou rečou. Preto sa vo Viedni konajú takéto stretnutia, kde sa ľudia z celého sveta učia navzájom rôzne jazyky.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.07.2018

Svetová premiéra - Viedeň z orlej perspektívy


Viedeň patrí dlhodobo medzi obľúbené turistické ciele a počty turistov, ktorí rakúsku metropolu každoročne navštívia, naďalej rastú. Minulý rok navštívilo Viedeň viac ako sedem miliónov turistov. Skvostné výhľady na mesto ponúka napr. Obrie koleso v Pratri, viedenský Donauturm či hora Kahlenberg ležiaca na severe mesta pri mestských viniciach. Jedinečný pohľad na Viedeň ponúka aj unikátny pohľad na Viedeň z orlej perspektívy.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.07.2018

Týždne piva vo Viedni


V júli a auguste je Ottakringský pivovar eldorádom pre milovníkov piva - rôzne špeciality, zábava a jedinečná atmosféra pod šírym nebom.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.07.2018

Prečo Viedeň stavia vtáčie búdky


450 hniezd pre dažďovníkov, belorítky, sokolov a rôzne druhy netopierov.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.07.2018

Festival hudobných filmov vo Viedni na námestí Rathausplatz


Od 30. júna sa viedenské námestie Rathausplatz stane pulzujícím miestom stretávania milovníkov nočného života, ktorí radi spájajú kultúrne zážitky s dobrým jedlom. Zárukou dokonalých letných večerov budú znamenité pokrmy a hudobné filmy od opery až po pop - denne, vstup zdarma.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.07.2018

Obojživelné kosačky čistia Dunaj vo Viedni


Vodné rastliny môžu pozitívne prispieť ku kvalite vody – ale ani prílišné množstvo zelene nie je žiaduce. Svoje o tom vedia vo Viedni, kde sa posledné tri roky stretávajú s explozívnym rastom vodných rastlín v bočnom ramene Dunaja. Mesto preto obstaralo nové obojživelné žacie stroje, ktoré sú v akcii sedem dní v týždni a denne spracujú 90 ton rastlín.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.07.2018

Letná noc v Therme Wien


Therme Wien pozýva na "SommerNacht" - návštevníkov budú čakať rôzne aktivity ako XXL-prekážková dráha "The Giant", kulinárske lahôdky a ohňostroj - a to všetko za výhodné letné vstupné za každého počasia.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.06.2018

Festival Donauinselfest 2018


Lisa Stansfield, Wanda, Portugal. The Man, Antilopen Gang, Fredde le Grand: o dobrú náladu sa na najväčšom európskom koncerte pod šírym nebom od 22. do 24. júna zadarmo postarajú hviezdy ako medzinárodného, tak i domáceho formátu. Na celkom jedenástich pódiách budú súbežne prebiehať koncerty zo všetkých možných hudobných žánrov. Program doplnia kabaretné, športové a detské akcie.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.06.2018

Na bicykli historickým centrom Viedne


Na vyhliadkovej cyklotrase pozdĺž okružnej triedy Ringstraße stoja za obdiv nádherné viedenské stavby.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.06.2018

Ermitáž vo Viedni


Jedna z najvýznamnejších svetových umeleckých zbierok dorazila do Viedne. Štrnásť majstrovských diel z Ermitáže v Petrohradu bude až do 2. októbra 2018 vystavené vo viedenskom Umeleckohistorickom múzeu.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.06.2018

Leto v Therme Wien


Letný program - či už relax v zelenej záhrade, plávanie dĺžok v športovom bazéne alebo zábava na šmykľavkách, ležanie na slnku, či pod slnečníkom - v Therme Wien je pripravený pre každého. A od 1.júna znížili ceny vstupného.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.06.2018

Zahrajte si na piane v uliciach Viedne


Vo Viedni v spolupráci s BasisKultur Wien a s WIR SIND WIEN.FESTIVAL DER BEZIRKE umiestňujú veľké biele piano v 23.obvodoch mesta počas 23 dní, približne od 12:00 do 21:00 hod. A to všetko pod heslom: Každý je vítaný, každý môže hrať a počúvať.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.06.2018

Vienna Pride a Dúhový sprievod


Vienna Pride 2018 trvá po prvý raz dva týždne. Jeho vyvrcholením bude samozrejme, tak ako vždy, Dúhový sprievod po viedenskom bulváre Ringstraße, ktorý sa bude konať 16.júna.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.05.2018

Jún vo Viedni: Tieto podujatia by ste nemali obísť


Navštíviť metropolu našich rakúskych susedov sa oplatí nielen kvôli nákupom a rôznym pamiatkám, ale aj organizovaným podujatiam. Navyše Viedeň je od nás len na skok. Kam by určite mali viesť vaše viedenské kroky?
Čítajte viac ...
zverejnené 26.05.2018

Nová vež Donauturm


252 metrov vysoká, dva rychlovýťahy, 35 sekúnd jazdy: z vyhliadkovej terasy veže Donauturm vo výške 155 metrov budete mať ten najlepší výhľad na Viedeň.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.05.2018

Zľava do viedenskej ZOO a poukaz do Therme Wien


S príchodom leta čoraz častejšie vyrážame na výlety. Aby sme vám ich spríjemnili, prinášame vám poukaz na zľavu pri kúpe vstupeniek do Tiergarten Schonnbrunn a poukaz na gastrozľavu do Therme Wien.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.05.2018

Život je lepší v župane


2.mája sa v Therme Wien uskutočnil po prvýkrát Viedenský županový deň.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.05.2018

Kam s deťmi vo Viedni - kde majú vstup zadarmo


Návšteva Viedne s deťmi nestojí veľa. Prinášame vám tipy na dobrodružstvo s deťmi vo Viedni, ktoré nezaťažia peňaženku - alebo len trošku.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.05.2018

Citrusové dni 2018


Citrusy sa pestovali v zámockom parku Schönbrunn už od roku 1647. V súčasnosti je tu asi 500 rastlín v 100 odrodách, z ktorých je 40 historických.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.04.2018

Letný nočný koncert Viedenských filharmonikov 2018


Na letnom nočnom koncerte vystúpia Viedenskí filharmonici v Schönbrunnskom zámockom parku pod šírym nebom a ako obvykle to bude koncert tej najvyššej úrovne. Vstup na túto akciu, ktorá sa koná pravidelne od roku 2004, bude i tento rok zadarmo. Slávny hudobný súbor chce týmto spôsobom venovať nevšedný zážitok asi 100.000 návštevníkom a televíznemu publiku na celom svete.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.04.2018

Zadarmo vstup v županoch do Therme Wien


Župan je symbolom pohody, pretože ak ho máme na sebe, je nám dobre. Nezáleží na tom, či doma na gauči, po relaxačnom kúpeli alebo počas kúpeľného pobytu - život v župane je jednoducho krajší.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.04.2018

Viedenské semafóry zbierajú informácie o životnom prostredí


Počas nasledujúcich rokov bude vo Viedni 1200 semafórov zaznamenávať údaje o počasí a kvalite ovzdušia. Mesto a Centrálny ústav meteorológie a geodynamiky (ZAMG) dajú 1200 semafórom 10.000 čidiel k zaznamenávaniu informácií o počasí a životnom prostredí. Už tento rok bude testovacia prevádzka pozdĺž ulice Ringstraße.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.04.2018

Deň otvorených dverí v Gebetsroither Hagenbrunn


Všetci tí, ktorí milujú karavaning, alebo tí, ktorí ešte váhajú či ísť do takejto dovolenky... resp. takéhoto životného štýlu, budú mať jedinečnú možnosť pozrieť sa zblízka na rôzne typy karavanov, obytných áut a získať skvelé typy, rady, výhodnú ponuku.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.04.2018

Ozubnicová dráha na Schneeberg


Zďaleka viditeľný kráľ Viedenských Álp sa vypína nad krajinou ako najvyššia dolnorakúska hora, vysoká 2.075 metrov. Východiskom do raja výhľadov je horské nádražie Hochschneeberg v nadmorskej výške 1.800 metrov.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.03.2018

Viedenská vodovodná turistická cesta


Už takmer 150 rokov priteká do viedenských domácností pitná voda priamo z rakúskych Álp a to vďaka vodovodnému prívodu z čias cisára Františka Jozefa. Mesto Viedeň pozdĺž vodovodov vybudovalo dva turistické chodníky, ktoré patria k najzaujímavejším výletným cieľom v okolí Viedne.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.03.2018

Veľkonočná historická električka


Máme pre vás tip - keď sa vyberiete do Viedne na veľkonočné trhy, alebo len tak na výlet, počas štyroch dní bude v centre mesta jazdiť výnimočná historická Manner električka.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.03.2018

Súťaž o vstupenky do viedenskej ZOO


Stačí, ak správne odpoviete a môžete vyhrať.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.03.2018

Všetko pre deti na výstave BabyExpo 2018


Už po osemnástykrát sa uskutoční tento rok vo viedenskej Stadthalle veľtrh pre bábätká a deti.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.03.2018

Veľkonočné sviatky v Therme Wien


Zábava a oddych od 24.marca do 3.apríla 2018.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.02.2018

Pred 40 rokmi začalo vo Viedni jazdiť metro


Celkom 5 trás, 83 kilometrov, 109 staníc, viac než 15 mil. prejdených kilometrov na piatich trasách metra, za rok 2017 viac než 450 mil. pasažierov a od októbra 2017 pokrytie vysokorýchlostným internetom: Viedeň bez metra je nemysliteľná.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.02.2018

Na zjazdovkách o hodinu


Dolnorakúske zjazdovky neďaleko Viedne lákajú neprekonateľným pomerom ceny a poskytovaných služieb a rozmanitými svahmi na denné výlety.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.02.2018

Výstava orchideí a tillandsií


Medzinárodná výstava orchideí a tillandsií, ktorú pre milovníkov týchto krásnych a exotických kvetín tradične organizuje Viedenský spolok orchideí.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.02.2018

Veľkonočné trhy vo Viedni 2018


Tradičné veľkonočné dekorácie a umelecky zdobené vajíčka, kulinárske špeciality a hudobný program čakajú na veľkonočných trhoch vo Viedni. Pre malých návštevníkov trhov bude pripravených mnoho zábavných programov.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.02.2018

Kunstsupermarkt - už len tri dni


Na každoročne konanej predajnej výstave umeleckých diel Kunstsupermarkt ponúkajú svoje diela záujemcom mladí i renomovaní umelci. Ceny sú mierne, pohybujú sa v rozmedzí od 59 do 330 eur.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.02.2018

Na Valentína majú zaľúbenci polovičný vstup do viedenskej ZOO


Na Valentína sa stane zoologická záhrada Tiergarten Schönbrunn romantickou a výhodnou. Zoo si pripravila pre všetky dvojice špeciálnu ponuku. So špeciálnym heslom získajú pri pokladni dve vstupenky za jednu cenu.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.02.2018

Rakúska národná knižnica oslavuje 650 rokov


Z roku 1368 pochádza „Základný kódex“ cisárskej dvornej knižnice. V roku 2018 bude oslavovať svoje 650.narodeniny ako Rakúska národná knižnica.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.02.2018

Veľký fašiangový sprievod vo viedenskom Pratri


Po dvoch úspešných rokoch sa blázni z celého Rakúska stretnú v tomto roku na najväčšom karnevalovom sprievode v Pratri.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.01.2018

Posledné turné Eltona Johna aj vo Viedni


Britská hudobná legenda Elton John chystá posledné turné svojej pol storočia dlhej kariéry. Trojročná tour „Farewell Yellow Brick Road“ zavíta v máji 2019 aj do Viedne.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.01.2018

Leopoldovo múzeum pozýva na výstavu


Leopoldovo múzeum, dnes najnavštevovanejšie múzeum viedenského kultúrneho areálu MuseumsQuartier, vzniklo v roku 2001 z bývalej súkromnej zbierky umenia manželov Rudolfa a Elisabeth Leopoldovcov. Múzeum dnes prechováva najväčšiu svetovú zbierku diel Egona Schieleho a poskytuje tak jedinečný prehľad tvorby tohto veľkého maliara a najvýznamnejšieho kresliara obdobia rakúskeho expresionizmu.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.01.2018

Viedenská opera vysiela predstavenia online


Wiener Staatsoper využíva moderné technológie, aby priblížila umenie aj tým, ktorí nesedia v hľadisku. Prostredníctvom svojej internetovej stránky online vysiela vybrané predstavenia. Stačí sa zaregistrovať, vopred si vybrať o čo máte záujem a za štrnásť eur z pohodlia domova sledovať. Operu Carmen dokonca úplne zadarmo.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.01.2018

Dianabad - vodný svet uprostred Viedne


Vo veľkom vodnom zážitkovom svete v centre Viedne si všetci oddýchnu a zabavia. 870 m² vodnej plochy, veľa atrakcií a vlastné wellness pozýva rodiny s deťmi na malú "dovolenku". Palmy, bazén s vlnami a konštantná teplota 29°C umocňujú morskú atmosféru.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.01.2018

Pandia rodinka sa teší zo snehu


Zo snehu sa tešia nielen deti, ale aj pandie dvojičky vo viedenskej zoologickej záhrade Tiergarten Schönbrunn.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.01.2018

Medzinárodný veľtrh Ferien-Messe Wien 2018


Najväčší veľtrh cestovného ruchu v Rakúsku venovaný dovolenke, cestovaniu a voľnému času sa koná vo Viedni práve teraz.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.01.2018

Plesová sezóna čaká


Každý rok sa koná vo Viedni viac ako 450 plesov. V januári a februári sa mesto valčíkov oddáva neviazanému veseliu fašiangov. Trojštvrťový takt dopĺňa moderná hudba a tak si tanec užije každý.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.01.2018

Bleskový tanečný kurz bez prihlásenia


Johann Schani Strauß preslávil pred viac ako 150 rokmi viedenský valčík ďaleko za hranice Rakúska. Na celom svete dnes snívajú milióny plesových hostí v trojštvrťovom takte. Naučte sa viedenský valčík na mieste jeho stvorenia – v bleskovom tanečnom kurze priamo vo Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.12.2017

Nový rok na korčuliach


Od konca októbra sa môžete korčuľovať pod holým nebom vo Viedni. A teraz na prelome rokov to bude ešte zaujímavejšie tancovanie alebo aj poskakovanie na tóny valčíka.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.12.2017

Rockové koncerty vo Viedni v prvom polroku 2018


Do Viedne za hudbou? V prvom polroku 2018 tu bude mnoho koncertov rockových legiend. Vo Wiener Stadthalle vystúpia Metallica, Depeche Mode, ale aj Lenny Kravitz, Joe Bonamassa alebo a-ha.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.12.2017

Silvester 2017/18 vo Viedni


Prelom roka sa bude sláviť ako vždy v uvoľnenej atmosfére a tancovať sa bude snáď po celej Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.12.2017

Kávový festival vo Viedni


Vo viedenskom pivovare Ottakringer sa bude v polovici januára konať festival kávy "Vienna Coffee Festival".
Čítajte viac ...
zverejnené 10.12.2017

Vo Viedni na korčuliach


Na návštevníkov Viedne čakajú v zime nielen významné kultúrne podujatia, ale aj klziská hladké ako zrkadlo v bezprostrednej blízkosti nádherných stavieb.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.12.2017

Hudobný advent vo Viedni


Vianočná nálada sa vo Viedni nesie v znamení sviatočných adventných koncertov, radostných zborových spevov, strhujúcich gospel večerov a galapredstavení „Christmas in Vienna“ s hviezdnym obsadením. Tu je niekoľko z nich.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.12.2017

Nové Beethovenove múzeum vo Viedni


Ludwig van Beethoven žil vo Viedni celkom 35 rokov. Jeden z jeho príbytkov sa od 25.novembra premenil na nové múzeum.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.12.2017

Novoročný koncert vo Viedni pod taktovkou Riccarda Mutiho


Vstupenky na koncert roku 2018 sú kvôli obrovskému záujmu už dávno vypredané a počas prvých dvoch mesiacov roku 2019 môžu záujemcovia žiadať vstupenky na Novoročný koncert 2019.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.11.2017

Korunku na slávny Ples v Opere navrhlo talianske duo Dolce&Gabbana


"Giovani lieti - fiori spargete!" – teda "radostná mládež – rozhadzujte kvetiny!", znie v ôsmej scéne prvého aktu v Mozartovej Figarovej svatbe, ktorá je tento rok ústrednou inšpiráciou korunky, ktorú navrhlo talianske dizajnérske duo Dolce&Gabbana v spolupráci so Swarovski pre viedenský Ples v Opere.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.11.2017

Adventný program pre veľkých a malých v Therme Wien


Čas do 24.decembra ubehne veľmi rýchlo a mnohí z nás sa nevedia správne vianočne naladiť. Therme Wien preto ponúkajú adventný program všetkým milovníkom kúpeľov, aby si trošku oddýchli a zrelaxovali. Hudba, sviečky a vianočná dekorácia navodia počas pobytu vianočnú náladu a uvoľnenie.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.11.2017

Na vianočné trhy so Slovak Lines


Od zajtra začínajú vianočné trhy vo Viedni. Môžete využiť služby slovenského autobusového dopravcu Slovak Lines a ak si kúpite cestovný lístok v predstihu, môžete do Viedne cestovať aj za 1 euro. Už túto sobotu začne premávať aj autobusová linka na zámok Schloss Hof.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.11.2017

Špeciálna vianočná električka


Tak ako každý rok, tak aj tento bude premávať vianočná historická Manner električka a pripraví tak vianočnú náladu svojim cestujúcim. A samozrejme ich dopraví priamo na vianočné trhy. Že sa nedajú vo Viedni navštíviť v jeden deň aj štyri trhy? Ale dajú - s touto električkou určite.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.11.2017

Ideálna kombinácia - dovolenkový veľtrh a vianočné trhy Schönbrunn


Presne vtedy, keď začína Výstava cestovného ruchu ReiseSalon, začína sa aj Weihnachtsmarkt Schönbrunn. Takto sú dve výnimočné udalosti víkendu na rovnakom mieste a v rovnakom čase.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.11.2017

Všetko pre deti na výstave BabyExpo 2017


Najväčší veľtrh pre najmenších bude vo viedenskej Arena Nova.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.10.2017

Viedeň postaví 1000 nových dobíjacích miest pre elektromobily


Rastúca Viedeň podporuje ekologicky prívetivé spôsoby dopravy, a preto rozširuje verejnú sieť dobíjacích staníc pre elektromobily. Do roku 2020 vznikne 1000 nových dobíjacích staníc. Projekt čiastočne zafinancovali občianske investície.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.10.2017

Recept: viedenský tafelspitz


S týmto receptom sa vám tafelspitz určite podarí a bude chutiť ako viedenský originál. Základom je kvalitné hovädzie mäso, ktoré nakrájate na plátky naprieč vláknom a ako príloha opražené varené zemiaky a pažítková omáčka.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.10.2017

Kam na víkend? Do Viedne


WeekenGO, online portál, ktorý hodnotí mestá po celom svete a odporúča ich víkendovú návštevu, vyhodnotil Viedeň ako tretie najatraktivnejšie mesto na svete Pre rodiny s deťmi je Viedeň dokonca svetovou jedničkou. Rebríček miest, ktorý WeekenGO zverejnil, hodnotí mestá podľa štyroch kategórií a pätnástich podkategórií. Medzi kritériá patrí napr. kvalita kultúrno-spoločenského života, gastronomická ponuka, bezpečnosť, ale i dopravná obslužnosť.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.10.2017

Vianočné trhy vo Viedni 2017


Ešte dnes máme krásne babie leto, no zimu nezastavíme. Preto Vám prinášame čerstvé informácie o tom, kde a kedy sa budú konať vo Viedni tradičné vianočné trhy.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.10.2017

Tekvicová zábava vo viedenskej ZOO


Pre fanúšikov strašenia pripravila Tiergarten Schönbrunn opäť niečo zaujímavé na Halloween. Komentované kŕmenie sa stane v tento deň miestom halloweenskych stretnutí.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.10.2017

Prihláste svoj start-up a získajte dva mesiace vo Viedni


Hospodárska agentúra Viedne pozýva v roku 2018 do Viedne dvadsať medzinárodných start-upov. Projekt Vienna Start-up Package 2018 pokryje cestovné náklady, ubytovanie i pracovné miesto a ponúka možnosť získať počas dvoch mesiacov skúseností z viedenskej start-upovej scény.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.10.2017

Halloween v Pratri


Duchovia, čarodejnice, upíri a bosorky budú na Halloween strašiť vo viedenskom Pratri.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.09.2017

Burzy vo Viedni tento víkend


Praktické nákupy pre najmenších a rôzne zaujímavé vychytávky pre starších sú pripravené i tento víkend na burzách vo Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.09.2017

Náhradná autobusová stanica Nivy v prevádzke od 1. októbra


Autobusová stanica Mlynské nivy v Bratislave sa v noci zo soboty 30. septembra na nedeľu 1. októbra presťahuje „cez cestu“ do neďalekých priestorov na Bottovej ulici.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.09.2017

Dlhá noc múzeí 2017


Už po osemnástykrát sa bude konať zaujímavá akcia, kde s jedným lístkom môžete navštíviť až 670 múzeí, galérií a kultúrnych inštitúcií v celom Rakúsku a čiastočne Slovinsku, Lichtenštajnsku, Švajčiarsku a Nemecku.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.09.2017

Viedenskí mestskí učni renovujú autoveteránov


Zamestnanci magistrátu majú na starosti viac ako 7.000 vozidiel vrátane rozličnej komunálnej techniky.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.09.2017

Viedenský pivný festival


Každý rok sa na jeseň koná pivný festival počas 18 dní plných výdatných pochúťok a tradičnej ľudovej hudby.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.09.2017

Viedenský Pizza festival


Milovníci pizze by si mali poznačiť do kalendára októbrový víkend, kedy sa bude konať najväčší pizza festial v Európe.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.09.2017

Najlepšie svetové novinárske fotografie


Každý rok sa najväčšej obľube teší výstava „World Press Photo“ v Galérii WestLicht. Od 15. septembra budú vystavené najlepšie svetové novinárske fotografie.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.09.2017

Detská burza v Pratri


Burza s detskými vecami sa už stala tradíciou.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.09.2017

Čulý ruch na najkrajších trhoch


Nielen na Slovensku, ale i v Rakúsku majú mnoho trhov a trhovíck, ako napríklad "labužnícky" Naschmarkt vo Viedni až po vidiecke trhy hýriace farbami, kde sa vyjednáva, predáva, klábosí a všetko do sýtosti vychutnáva. Prinášame vám pár tipov na zaujímavé trhy vo Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.08.2017

Beethovenove listy dostupné online


Viedenská radničná knihovňa uchováva rozsiahlu zbierku listov Ludwiga van Beethovena. Teraz digitalizovala 58 spisov a vystavila ich online.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.08.2017

Viedenský mestský second hand


Použité športové potreby, oblečenie, knihy, riady alebo hračky: viedenským mestským second handom prejde každý mesiac 90 ton použitých vecí. Mestom prevádzkovaný blší trh vznikol pred dvomi rokmi a dnes ho pozná každý druhý Viedenčan.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.08.2017

Dni Afriky vo Viedni


Africká kultúra, koncerty, typický bazár, tradičné umenie, exotické rarity, hudobné a tanečné workshopy a kulinárske špeciality očakávajú návštevníkov afrického festivalu, ktorý odštartuje na Dunajskom ostrove vo Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.08.2017

Vstup do viedenskej ZOO zadarmo


Už je tradíciou, že ZOO Schönbrunn v lete otvára svoje brány pre všetkých, ktorí hrajú rakúsku lotériu.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.08.2017

Dlhá noc vláčiku Liliputbahn v Pratri


Výnimočne v tento deň bude premávať atrakcia Liliputbahn až do polnoci.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.08.2017

Vo Viedni diaľkovo zásobujú chladom


Rastúci počet horúcich dní zvyšuje dopyt po klimatizácii. Ochladzovať sa však dá i na diaľku, rovnako ako vykurovať. Vo Viedni začal mestský energetický podnik s diaľkovým zásobovaním chladom už pred desiatimi rokmi.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.08.2017

Čokoládový festival


Koniec prázdnin treba osláviť. Začiatkom septembra sa bude konať vo Viedni najväčší čokoládový festival.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.07.2017

Viedeň podporuje vznik zelených oáz v uliciach


Minulý rok 15, tento rok takmer 30 a mesto ich chce ešte viac. Malá zelená oáza priamo pred domovými dverami, oddych na vzduchu, priestor na stretávanie alebo hry – to všetko môže byť takzvaný parklet.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.07.2017

Múzeum ilúzií vo Viedni


Ak má obraz hodnotu tisíc slov, buďte si istí, že ilúzia ukrýva viac ako milión slov! Do Viedne pribudlo nové múzeum...
Čítajte viac ...
zverejnené 20.07.2017

Viedeň požičiava zadarmo nákladné bicykle


Vyzdvihnúť deti zo škôlky, ísť na väčší nákup či vyzdvihnúť rozmerný balík na pošte. Väčšina ľudí by na vybavenie týchto aktivít využila auto. Vo Viedni existují ale tzv. Grätzelräder, nákladné bicykle, ktoré predstavujú ekologickejšiu a aj lacnejšiu variantu. A dajú sa požičať úplne zadarmo.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.07.2017

PRATER FESTIVAL 2017


Po úspešnej minuloročnej premiére bude aj tento rok akcia počas dvoch dní baviť návštevníkov.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.07.2017

Surfujte vo viedenskom Shopping City Süd


Multiplex CityWave je k dispozícii všetkým, čo radi surfujú - či už ide o amatérov, pokročilých, či profesionálnov. A to až do 30.septembra.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.07.2017

Pri káve sa učí cudzí jazyk ľahšie


Vo Viedni existujú od roku 2012 špeciálne kaviarne tzv. Sprachencafé, kde môžete zadarmo konverzovať s niekým, koho reč sa práve učíte.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.07.2017

Viedenský zmrzlinový festival


Viedenský zmrzlinový festival sa opäť vracia a aj tento rok prinesie veľa zmrzliny. Na väčšom priestore bude oveľa viac zmrzliny a veľa zábavy pre celú rodinu.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.06.2017

Fiakrom po Viedni


Patria k Viedni rovnako tak ako chrám sv. Štefana a veľké ruské kolo: fiakre. Jazda kočiarom ťahaným párom koní je pre mnoho turistov vrcholom ich návštevy Viedne. Pohodlnejší spôsob, ako poznať krásy mesta, snáď ani neexistuje.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.06.2017

Daždivý deň plný farieb v múzeu pre deti


Návšteva múzea pre deti vás presvedčí o tom, aký pestrý môže byť aj pochmúrny daždivý deň. Rozvíjanie kreativity, tímového ducha a bláznivé experimenty sú pevnou súčasťou programu.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.06.2017

Festival Donauinselfest 2017


Mando Diao, Mike Perry, Amy Macdonald, Michael Bolton: Medzinárodné hviezdy a velikáni domácej hudobnej scény sa počas posledného júnového víkendu postarajú o tú pravú náladu na najväčšom gratis open air hudebnom festivale v Európe. Na celkom jedenástich pódiách budú súbežne prebiehať koncerty zo všetkých možných hudobných žánrov. Program doplnia kabaretné, športové a detské akcie.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.05.2017

Opera pre všetkých


Opery a baletné predstavenia môžete sledovať naživo na videostene i z priestranstva pred Štátnou operou. V máji, júni a júli, rovnako tak ako v období okolo Silvestra, si všetci priaznivci môžu zadarmo vychutnať špičkové vystúpenia pod otvoreným nebom na námestí Karajan-Platz.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.05.2017

Deň matiek v Therme Wien - vodná zábava pre celú rodinu


14.máj je veľmi dôležitým dňom, veľa rodín sa snaží byť v tomto čase spolu. Therme Wien pri tejto príležitosti ponúka nielen mamám, ale aj celej rodine od 11. do 14.mája celkom výnimočnú ponuku.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.05.2017

Rock in Vienna 2017


Metal-rockový festival z Rakúska načal pred dvomi rokmi slušnú tradíciu oslavy tvrdej hudby. Tretí ročník bude mať dokonca po prvýkrát 4 dni a predstaví kapely v širšom žánrovom spektre.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.05.2017

V autobusoch do Viedne sa už dá platiť kartou


Cestujúci Slovak Lines na linke Bratislava - Viedeň si môžu kúpiť lístko komfortne u vodiča prostredníctvom platobnej karty.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.04.2017

Letný nočný koncert Viedenských filharmonikov


Darček od Viedenských filharmonikov viedenčanom a návštevníkom mesta - tradičný nočný koncert celkom zadarmo.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.04.2017

Do Viedne na Veľkú noc: Autobusy Slovak Lines vás odvezú na trhy


Autobusový dopravca Slovak Lines sa pripravuje na blížiace sa obdobie veľkonočných sviatkov. V prípade potreby zabezpečí posilové spoje na linke smerujúcej na letisko Schwechat a do Viedne.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.04.2017

Viedenská nočná burza


Opäť sa otvárajú brány nočnej burzy No.1., ale ešte predtým môžete výhodne nakúpiť na detskej burze.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.03.2017

Vo Viedni sa žije najlepšie na svete


Všetko to, čo vyvoláva nadšenie miliónov návštevníkov Viedne, už po ôsmy raz za sebou potvrdil výsledok renomovaného medzinárodného porovnania miest.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.03.2017

Festival viedenského kabaretu hľadá talenty


Práve teraz sa začalo hľadanie talentov v rámci 7.Festivalu viedenského kabaretu. Zaregistrujte sa a vyhrajte! Alebo aspoň využite šancu na prezentáciu.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.02.2017

Fašiangy v Pratri


Tento rok to bude po 24.-krát, keď sa vo viedenskom Pratri bude zabávať fašiangový sprievod a premení ho na veľké miesto miesto fašiangovej zábavy
Čítajte viac ...
zverejnené 20.02.2017

Veľkonočné trhy vo Viedni


Vo Viedni sa na veľkonočné tradície kladie mimoriadny dôraz. Okrem obdivuhodných veľkonočných ozdôb sú v ponuke i produkty umeleckých remesiel a tradičné veľkonočné dobroty z rakúskej kuchyne.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.02.2017

Pandie dvojčatá vo viedenskej ZOO


Trvalo to dlho, ale nakoniec sme sa ich dočkali: obe dvojčatá medvedíka pandy, narodené v auguste 2016, sa konečne ukazujú verejnosti.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.02.2017

Mária Terézia: 300. narodeniny 2017


13. mája 1717 sa narodila arcivojvodkyňa Mária Terézia, ktorá vládla Rakúsku ako jediná žena z habsburského rodu. Obľúbenú panovníčku oslávi v roku 2017 mnoho výstav.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.02.2017

Bežkovanie vo Viedenských Alpách


V neďalekých Viedenských Alpách je viac ako 100 kilometrov tratí je k dispozícii, či už na klasické bežkovanie, alebo korčuliarsky štýl.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.01.2017

Deti v Therme Wien: vodná zábava počas prázdnin


V Rakúsku už klopú prázdniny na dvere a rodičov čaká úloha, ako čo najlepšie naplánovať voľný čas. Viedenské kúpele pripravili zaujímavý program, ktorý môžeme využiť aj my - veď Viedeň je hneď za rohom.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.01.2017

Lyžovať sa dá aj vo Viedni


Lyžovačka na Hohe-Wand-Wiese v strede Viedne bez ohľadu na snehové podmienky.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.01.2017

Viedenský ľadový sen 2017


Od januára do marca sa premení námestie Rathausplatz na veľkú ľadovú plochu a stane sa rajom pre korčuliarov všetkých generácií.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.01.2017

Medzinárodný veľtrh Ferien-Messe Wien 2017


Najväčší veľtrh cestovného ruchu v Rakúsku venovaný dovolenke, cestovaniu a voľnému času sa bude konať koncom budúceho týždňa.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.01.2017

Pridali sme nové ponuky práce - vo ViedniČítajte viac ...
zverejnené 12.11.2016

Zima vo viedenskej Múzejnej štvrti


V Múzejnej štvrti to vrie i v tých najchladnejších dňoch. V novembri a decembri sa o to postarajú špeciálne punčové kreácie v ľadových pavilónoch, koncerty so živou hudbou, DJ aparatúry a najrôznejšie akcie.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.11.2016

Sprievod Perchtenlauf na Zimnom trhu v Pratri


Sprievody čertov a diablov „Krampus a Perchtenläufe“ už tradične patria k adventnému obdobiu v Rakúsku.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.10.2016

Lístky na MHD vo Viedni


Aké existujú lístky na mestskú hromadnú dopravu vo Viedni pre deti, študentov a seniorov?
Čítajte viac ...
zverejnené 24.10.2016

Halloween vo viedenskej ZOO


V ZOO Schönbrunn sa bude opäť oslavovať Halloween. Komentované kŕmenie bude v tento deň pre halloweenskych priateľov. Korytnačky obrovské, mravčiare, tigre, slony, vydry, nosále, obyvatelia pavilónu opíc dostanú vyrezávané tekvice na občerstvenie i hranie.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.10.2016

História sa osvetlí


Prehliadka s baterkami pre rodiny a dospelých.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.10.2016

Pomôžte vybrať meno pre pandu


Pred pár týždňami sa stal vo viedenskej ZOO malý veľký zázrak, keď sa tu narodili dvojčatá pandy - samček a samička. Pomaličky im mama začína ukazovať svet, ktorý ešte nevideli, aj mimo ich doterajšej "detskej izby".
Čítajte viac ...
zverejnené 16.10.2016

Vianočné trhy vo Viedni


Verte tomu alebo nie, čoskoro už otvoria prvé vianočné trhy vo Viedni. Pozor, začiatok adventných trhov je už 3.novembra.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.10.2016

Korčuliarska sezóna v centre Viedne už čoskoro začne


Takmer o týždeň zaháji zimnú sezónu dňom otvorených dverí Wiener Eislauf-Verein.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.10.2016

Dobrodružný Halloween v Pratri


Viedenský Prater opäť pozýva na veľkú halloweensku párty - tentokrát počas troch dní.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.09.2016

Sex vo Viedni


Milostné dobrodružstvá majú vo Viedni tradíciu. Mnoho z nich bolo legálnych, iné sa však z najrôznejších dôvodov odohrávali v utajení. Výstava vo Viedenskom múzeu ilustruje na originálnych exponátoch dejiny sexuality vo Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.09.2016

Slávnosti Wiener Wiesn-Fest


Od 22. septembra do 9. októbra sa už po šiesty raz otvárajú stany slávností Wiener Wiesn-Fest na lúke Kaiserwiese v Prátri. O dobrú náladu sa postará rakúske pivo, domáce kulinárske špeciality a samozrejme aj veľa hudby a odevné kreácie v štýle tradičných krojov.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.09.2016

Cesta vína


Vínna kultúra v sebe skrýva omnoho viac, než len popíjanie lahodného vína. Pravdu o víne môžete teoreticky i prakticky hľadať pri návšteve vinárstiev, v uličkách historických vínnych pivníc, vo vinárskych centrách zábavy a zážitkov i na seminároch o víne.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.09.2016

Zámok Schönbrunn vo Viedni


Navštívte bývalú letnú rezidenciu cisárovny Sisi. Barokový objekt láka kúzelnými záhradami, palmovým skleníkom Palmenhaus, kaviarňou Gloriette a aj zoologickou záhradou. Prežite v Schönbrunne celý den: navštívte zámocké interiéry prepojené do veľkého okruhu "Grand Tour" s audiosprievodcom, prehliadnite si nádherné ceremoniálne priestory a prekrásne vyzdobené salóny, preskúmajte záhradný labyrint Irrgarten.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.09.2016

Rakúske železnice ÖBB nočné vlaky z Viedne


Už nie je potrebné prestupovanie na vlakovej stanici, nakoľko cestujúci zo Slovenska prídu na Hlavnú stanicu a priamo odtiaľ môžu ďalej pokračovať v cestovaní.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.09.2016

Detská burza v Pratri


Burza s detskými vecami sa už stala tradíciou.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.09.2016

Čínska slávnosť svetla


Magická svetelná show „China Magic - Festival svetla“ oslávi európsku premiéru na viedenskom ostrove Donauinsel. Ako dom vysoké osvetlené lucerny v podobe budov a postáv ponúknu fantastickú hru farieb.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.09.2016

Rodinná zábava vo Viedni - Family Fun


Prinášame vám tip na pekne prežitý deň pre celú rodinu.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.09.2016

Festival Vienna Summerbreak 2016


Od 2. do 4. septembra bude z Viedne jeden veľký večierok. Počas trojdňového Vienna Summerbreak Festivalu sa v celom meste koná nespočet akcií. Vrcholom bude hudební sprievod Streetparade na triede Ringstraße a na námestí Rathausplatz.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.08.2016

Vyhodnotenie rýchlej súťaže o zľavové kupóny na atrakcie do Pratra a USB kľúče


Je dobojované!
Čítajte viac ...
zverejnené 27.08.2016

Pokémoni prídu do viedenského Pratra


"Ktorý Pokémon si ty?" Odpovede na túto otázku - a mnoho ďalších prekvapení čakajú na návštevníkov už po druhý raz na Pokémon Kids Tour vo Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.08.2016

Voda, ktorú Viedni všetci závidia


Otočit kohútikom a pochutiť si na vode z vysokohorského prameňa? Vo Viedni je to možné. Viedenská voda sa vydáva na cestu v horských prameňoch štajersko-dolnorakúskych Álp a po 36 hodinách bez použitia čerpadiel a pod prísnou kontrolou priteká do rakúskeho hlavného mesta. Nie nadarmo je Viedeň mestom, kde sa žije najlepšie na svete.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.08.2016

Viedenský letný reštauračný týždeň 2016


Posledný prázdninový týždeň budú vybrané viedenské reštaurácie rozmaznávať svojich hostí vybranými jedlami od špičkových kuchárov.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.08.2016

Rýchla súťaž o zľavové kupóny na atrakcie do Pratra a USB kľúče


Rakúsko-uhorský cisár Jozef II. odovzdal pred 250 rokmi verejnosti do užívania Prater, ktorý bol dovtedy cisárskym poľovným revírom prístupným len aristokracii. Obrovský park sa rokmi vyprofiloval do dnešnej podoby.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.08.2016

Veľká oslava v Pratri


Úplne tradične oslavuje viedenský Prater aj v tento jubilejný rok 250. výročie narodenia cisára Františka Jozefa.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.08.2016

Hieronymus Bosch a Posledný súd


K päťstoročnému výročiu úmrtia Hieronyma Boscha pripravila Obrazáreň Akadémie výtvarných umení dve výstavy.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.07.2016

Podvodné pracovné ponuky v Rakúsku


Policajný pridelenec v Rakúsku upozornil na narastajúci počet podvodných ponúk práce vo Viedni. Na Zastupiteľský úrad sa neustále obracajú slovenskí občania, ktorí boli obeťami podvodného sprostredkovania práce v Rakúsku. Podobné prípady slovenská polícia v spolupráci s rakúskou políciou riešila už v minulosti. Vo februári tohto roku bol pri čine zadržaný aj páchateľ, ktorý je už odsúdený. S príchodom leta sa ponuky začali objavovať opäť.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.07.2016

Zajtra vstup do viedenskej ZOO zadarmo


Už je tradíciou, že ZOO Schönbrunn v lete otvára svoje brány pre všetkých, ktorí hrajú rakúsku lotériu.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.07.2016

Poohliadnutie za festivalom Rock in Vienna 2016


Festival Rock in Vienna 2016 ponúkol svojim návštevníkom pozoruhodný program s viacerými zvučnými menami svetovej tvrdej hudby ako sú napríklad Rammstein, Iron Maiden alebo Iggy Pop.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.07.2016

Čokoládové lízanky z Čokoládového múzea


Hľadáte pre deti zaujímavé zážitky počas prázdnin? Najsladšie rakúske múzeum Schokomuseum si pripravilo pre deti zaujímavý program.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.07.2016

Leto je aj v ZOO v znamení kúpania


Či ľadové medvede, nosorožce alebo tigre: vo viedenskej zoologickej záhrade Schönbrunn existuje mnoho milovníkov vody.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.07.2016

Koľko stojí okružná jazda drožkou vo Viedni


Pre Viedeň sú typické kočiare, z ktorých si môžete pohodlne a romaticky pozrieť časť mesta.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.07.2016

Kde môžete vo Viedni zaparkovať


Na dlhšiu dobu môžete svoje auto zaparkovať za veľmi výhodný poplatok v niektorej z garáží viedenského systému Park & Ride. Parkovanie v nich stojí 3,40 € na deň. Všetky parkoviská a garáže Park & Ride sú navyše priamo pri staniciach metra, takže do centra mesta sa dostanete rýchlo a pohodlne. Naopak za parkovanie v garážach v centre a blízko centra zaplatíte podstatne vyššie poplatky.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.07.2016

Formula 1 Grand Prix Spielberg bude 3.júla hosťom na viedenskej radnici


Športové mesto Viedeň opäť raz potvrdí, že žije športom. Fan Aréna na viedenskom Rathausplatz bude túto nedeľu obzvlášť športová.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.07.2016

Jazzový festival Viedeň


Od 28. júna do 11. júla predstaví Jazzový festival vo Viedni na pódiu také hviezdy, ako sú Cyndi Lauper a Jamie Cullum.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.06.2016

Ošetrovateľka ako náhradná netopieria matka


Kŕmenie, masáž bruška a čistenie krídel: to sú už tri týždne úlohy Samanthy Keller. Je "náhradnou matkou" malého netopierika, ktorý patrí k indomalajskému druhu Pteropus vampyrus (kaloň jedlý) - najväčšiemu na svete.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.06.2016

Festival Donauinselfest


Samy Deluxe, Russkaja, Seiler und Speer, Camo & Krooked: títo a mnoho ďalších hviezd sa počas posledného júnového víkendu postarajú o tú správnu náladu na najväčšom gratis open air hudobnom festivale na svete. Na mnohých pódiách budú súbežne prebiehať koncerty všetkých možných hudobných žánrov. Program doplnia kabaretné, športové a detské akcie.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.06.2016

Zasurfujte si uprostred Viedne


Viedenský City-Surfspot - "3CityWave" je otvorený od 10.júna priamo pred Hochstrahlbrunnen na Schwarzenbergplatz.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.06.2016

Výstava František Jozef - Špeciálna ponuka na deň otcov


Vstup zdarma pre všetkých otcov na mimoriadnu výstavu „František Jozef – 1830 – 1916“.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.05.2016

Rock In Vienna 2016 už tento víkend


Prípravy na festival Rock In Vienna finišujú. Keďže sa veľká metal-rocková oslava uskutoční už tento víkend, je na mieste pripomenúť si organizačné pokyny. Každý jeden z návštevníkov tak svojou troškou pridá k tomu, aby všetci odišli domov s tými najkrajšími spomienkami na začiatok tohto leta.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.05.2016

Detská burza vo Viedni


Online portál meinefamilie.at pripravil pre mladé rodiny veľkú burzu detských vecí.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.05.2016

E.T. mimozemšťan na návšteve v Madame Tussauds


E.T., malý mimozemšťan od Stevena Spielberga, ktorý očaril deti od 6 do 99 rokov, bude hosťom na krátky čas vo viedenskom múzeu voskových figurín Madame Tussauds. Včera večer ho slávnostne privítali predstavitelia múzea voskových figurín Madame Tussauds a viedenského Planetária.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.05.2016

Pivný festival vo Viedni


Na 7. Viedenskom pivnom festivale sa budú prezentovať nielen domáce pivovary so svojimi pivnými inováciami, najnovšími špacialitami, ale návštevníci sa zabavia aj pri hudobnom programe, či kuchárskych predvádzaniach. Viedenské slávnosti piva sú obľúbeným miestom stretávania.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.05.2016

Letný nočný koncert Viedenských filharmonikov


Na 26. mája vás Viedenskí filharmonici, dirigent Semjon Byčkov a klavíristky Katia a Marielle Labèque pozývajú na nezabudnuteľný hudobný zážitok do zámockého parku Schönbrunn. Vstup zadarmo!
Čítajte viac ...
zverejnené 29.04.2016

Viedenské zmrzlinové cukrárne


Pôžitok zo skvelej zmrzliny má vo Viedni dlhú tradíciu. Už v 19. storočí sa v metropoli na Dunaji usadili prví talianski výrobcovia zmrzliny, aby tu ihneď začali vytvárať svoje sladké špeciality.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.04.2016

Opera pre všetkých


Opery a baletné predstavenia môžete sledovať naživo na videostene i z priestranstva pred Štátnou operou. Na vynikajúce predstavenia na Karajanovom námestí sa môžu pod šírym nebom a zadarmo tešiť milovníci vážnej hudby od apríla do júna a v septembri.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.04.2016

Rock in Vienna 2016 sa zväčšuje: Pridáva tretie pódium a 10 nových interpretov


Festival Rock in Vienna 2016, ktorý sa odohrá od 3. do 5. júna na rakúskom ostrovčeku Donauinsel vo Viedni, pritvrdzuje a pridáva do svojho line-upu ďalšie mená. Desať nových vystupujúcich si však vyžaduje ďalšíe pódium. Organizátori preto k Mindstage a Soulstage pridávajú aj Jolly Roger Stage.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.04.2016

Nová fontána v Prátri


Práter po celý tento rok oslavuje 250. výročie a pri tejto príležitosti postupne pridáva novinky, ktoré potešia a pritahnu návštevníkov zábavného parku.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.04.2016

Burza detských vecí vo viedenskom Prátri


Burza s detskými vecami na začiatku sezóny je už tradíciou.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.04.2016

Poďte s Prátrom oslavovať jar


Aj na ďalšej akcii sa vo veľkom bude oslavovať tohtoročné 250.výročie Prátru.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.03.2016

Bike Festival 2016


Argus Bike Festival na viedenskom Radničnom námestí je najväčšou cyklistickou akciou v Rakúsku a najväčším bicyklovým festivalom v Európe. Návštevníkov čaká pestrý program, kde sa bude všetko točiť okolo cyklistiky.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.03.2016

Rock in Vienna 2016: Rammstein, Iggy Pop a Iron Maiden za jeden víkend


Metal-rockový festival z Rakúska načal vlani slušnú tradíciu oslavy tvrdej hudby. Po kapelách ako Muse, Metallica či Kiss aj teraz preberajú headlinerskú štafetu legendy. O značnú dávku energie sa na Rock in Vienna postará Rammstein, Apocalyptica, Iggy Pop, Mando Diao, ale aj Nightwish či dokonca Iron Maiden.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.03.2016

Jarná idylka vo Viedenských Alpách


Kto si chce Viedenské Alpy skutočne vychutnať, ten môže podniknúť príjemné výjazdy na segwayoch a elektrických bicykloch, alebo ukázať svoju stabilnú ruku na golfovom odpalisku, ktoré sa nachádza neďaleko prevádzky Gasthaus Triad.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.03.2016

Práter oslavuje 250 rokov


V roku 2016 oslavuje viedenský Práter významné výročie: pred 250 rokmi otvoril cisár Josef II. tento bývalý lovecký revír verejnosti.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.03.2016

Iron Maiden a Apocalyptica na jednom festivale? Jedine na rakúskom Rock in Vienna


Po úspešnej minuloročnej generálke, keď sa festival Rock in Vienna predstavil menami ako Muse, KISS alebo Metallica, sa nedá ani pokračovať ináč. Na tohtoročný line-up rovno zaútočila legenda Iron Maiden. Britská heavy metalová šestica poctí fanúšikov z Rakúska a jeho okolia jednou zo zastávok k svetovému turné pri príležitosti vydania albumu The Book of Souls.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.03.2016

Veľkonočné trhy vo Viedni


Rakúska metropola pozýva na tradičné trhy Altwiener Ostermarkt, trh umeleckých výrobkov na námestí Am Hof či na veľkonočný trh na zámku Schönbrunn.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.03.2016

Najmodernejšie autobusy s významnými osobnosťami na linke Bratislava-Viedeň


Slovenský dopravca Slovak Lines predstavil novú flotilu autobusov pre cestujúcich do Viedne či na letisko Schwechat. Prinášajú mnohé vylepšenia vrátane interaktívnych obrazoviek zabudovaných do každého sedadla. Každý spomedzi autobusov nesie meno a podobizeň historicky významnej slovenskej osobnosti, ktorá tak buduje dobré meno našej krajiny v zahraničí.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.02.2016

Viedeň je už po siedmykrát mestom, kde sa žije najlepšie na svete


Všetko to, čo vyvoláva nadšenie miliónov návštevníkov Viedne, teraz už po siedmy raz potvrdil výsledok renomovaného medzinárodného porovnania miest: Viedeň je po všetkých stránkach špička.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.02.2016

Rock in Vienna 2016: Metalovo-rockové zemetrasenie


Po úspešnej festivalovej premiére v lete 2015 začína Rock in Vienna druhé kolo: od 3. do 5. júna 2016 bude viedenský Donauinsel rockovať - ešte lepšie, ešte tvrdšie a bez kompromisov!
Čítajte viac ...
zverejnené 15.02.2016

David Gilmour vo Viedni


Anglický gitarista David Jon Gilmour, spevák a skladateľ, ktorý je známy ako člen skupiny Pink Floyd, bude dva dni koncertovať v susednej Viedni. Je to druhá európska zastávka po odštartovaní svetového turné "Rattle That Lock", ktoré začne 25.júna v Poľsku (lístky sa extrémne rýchlo vypredali).
Čítajte viac ...
zverejnené 11.02.2016

Prírodovedné múzeum vo Viedni


Vydajte sa na cestu prírodou, ktorej rozmanitosť berie dych. Pod jednou strechou múzea, ktoré sa nachádza neďaleko Hofburgu, získate fascinujúci prehľad o dejinách Zeme od hmyzu cez drahokamy a minerály až po vtákojaštery. Mnoho vypchatých exponátov už vyhynutých alebo extrémne ohrozených zvieracích druhov dodávajú múzejnej zbierke nesmiernu hodnotu.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.02.2016

Na Valentína vstup do viedenskej ZOO za polovicu


Valentín sa blíži: kto si plánuje na nedeľu romantický výlet, ZOO Schönbrunn je tá správna adresa. Všetkým zaľúbencom ponúka ZOO polovičné vstupné.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.02.2016

Farebný zvierací karneval v ZOO Schönbrunn


Deti sa každoročne obliekajú do kostýmov svojich obľúbených zvierat a užívajú si fašiangový karneval v zoo.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.01.2016

Fašiangy v Pratri


Tento rok to bude po 23.-krát, keď sa v Pratri bude zabávať fašiangový sprievod a premení ho na veľké miesto miesto fašiangovej zábavy.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.01.2016

Yoda a Darth Vader dobývajú Viedeň


Vo Viedni hosťuje mimoriadna výstava: Výstava „Star Wars Identities“ vás vezme so sebou na cestu vesmírom filmových hitov Georga Lucasa.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.01.2016

Viedenský les


Bezprostredne pred bránami Viedne sa tiahne zelená idyla pastvín a lesov.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.01.2016

Slovak Lines spustil bezplatné parkovanie na bratislavskej autobusovej stanici


... pre všetkých cestujúcich do Viedne alebo na Schwechat.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.12.2015

Ako uvítajú Nový rok vo Viedni


Aj tento raz zažijú domáci Viedenčania i zahraniční hostia na prelome roka jedinečnú atmosféru vo Viedni. Príchod Nového roka uvítajú naši susedia na rôznych miestach – na silvestrovskom gala vo viedenskej radnici, na plese vo viedenskom Hofburgu, na tradičnej operete Netopier Johanna Straussa v Štátnej opere či v početných luxusných hoteloch alebo na banketoch.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.12.2015

Christmas in Vienna poteší vianočnými melódiami z celého sveta


Tradičný galakoncert Christmas in Vienna sa aj tento rok uskutoční vo viedenskom Konzerthause. V slávnostne vyzdobenej koncertnej sieni zaznie 18. a 19. decembra repertoár klasickej a populárnej vianočnej hudby z celého sveta.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.12.2015

Viedenská zľavová karta Wien-Karte 2015/2016


Viac ako 210 zliav a používanie metra, autobusov a električiek 48 alebo 72 hodín zadarmo - so zvýhodnenou kartou za 18,90 € / 21,90 €. Rakúsky automotoklub ÖAMTC a jeho 17 partnerských klubov tento rok prvýkrát testovali turistické karty zo 16 európskych miest. Prvé miesto patrí viedenskej Wien-Karte!
Čítajte viac ...
zverejnené 06.12.2015

Viedenský ľadový sen 2016


Od 21. januára do 06. marca 2016 sa rovnako ako minulý rok viedenské námestie Rathausplatz premení na obrovskú ľadovú plochu a stane sa tak vysnívaným rajom korčuliarov bez rozdielu veku.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.12.2015

Čo darujú Viedenčania pod vianočný stromček


Aké darčeky dostávajú Viedenčania na Vianoce? Na tému adventu v obchodoch a vianočných nákupov uskutočnila Viedenská hospodárska komora v susednej metropole prieskum. Podľa odhadov komory očakáva počas adventu viedenský maloobchod obrat v hodnote okolo 340 miliónov eur.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.11.2015

Slovak Lines mení ceny do Viedne a na letisko Schwechat


Slovenský autobusový dopravca Slovak Lines má dobrú správu pre všetkých svojich cestujúcich. Od zajtra prichádza s ešte lepšími cenami. Inovácie siahajú aj ďalej. Pre pohodlie cestujúcich dopravca v týchto dňoch zaviedol možnosť nástupu na autobus bez tlačeného cestovného lístka. Stačí ukázať QR kód alebo číslo cestovného lístka v smartphone alebo tablete.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.11.2015

Advent v zoologickej záhrade Schönbrunn


Advent je pre mnohých najkrajším časom v roku. Ak si chcete spestriť čas do Vianoc, viedenská zoologická záhrada Tiergarten Schönbrunn opäť ponúka detské prehliadky počas advetných nedieľ, pečenie koláčov v Tirolerhof a tradičné "Čakanie na Ježiška".
Čítajte viac ...
zverejnené 23.11.2015

Zimný trh v Pratri


Punč a živé vystúpenia na Zimných trhoch na Riesenradplatz vo viedenskom Pratri už začali.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.11.2015

Medzinárodný knižný veľtrh Buch Wien otvoria zajtra


Buch Wien predchádza ďalšie podujatie venované knihám a autorom – Týždeň čítania, ktorý prebieha na 39 rôznych miestach Viedne už od pondelka. Obe knižné akcie potrvajú do nedele, 15. novembra. Knižný veľtrh prinesie novinky zo sveta kníh, autorské čítania, diskusie a prednášky, autorov nemecky hovoriacich krajín ako aj literatúru spisovateľov zo zahraničia. Na Buch Wien rezonuje tento raz výrazne téma porozumenia medzi kultúrami.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.11.2015

Autobusová linka RegioJet Bratislava – Viedeň štartuje 18. novembra


RegioJet bude garantovať to, že cestujúci nezmeškajú odlet lietadla z letiska Schwechat. V prípade, že by sa tak z viny dopravcu stalo, RegioJet preplatí cestujúcemu všetky náklady na kúpu novej letenku či uhradí celú dovolenku.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.11.2015

Vianočné trhy vo Viedni


Viedenské vianočné trhy prinášajú to najlepšie z tradičného i nového vo sviatočnej atmosfére a sľubujú jedinečnú kombináciu imperiálnej okázalosti a slávnostnej dobrej nálady - najlepšími príkladmi sú trhy pred zámkom Schönbrunn a zámkom Belvedere či Kúzlo adventu na Radničnom námestí. Vianočný trh pred viedenskou radnicou patrí už viac ako dvadsať rokov k najatraktívnejším udalostiam viedenskej turistickej sezóny.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.11.2015

Zima v muzeálnej štvrti MuseumsQuartier začína


Na nádvorí muzeálnej štvrte MuseumsQuartier (MQ) v centre Viedne štartuje 5. novembra akcia nazvaná Zima v MQ. Prinesie outdoorové pavilóny s kulinárskou ponukou, curlingovú dráhu, svetelné projekcie, preteky miniatúrnych autíčok, sety rezidentných dídžejov a ďalšie špeciálne akcie.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.10.2015

26. októbra do viedenských múzeí so zľavou alebo zadarmo


Zajtra (v deň rakúskeho štátneho sviatku) budete môcť navštíviť mnohé viedenské múzeá za nižšie vstupné, niektoré dokonca úplne zadarmo.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.10.2015

Halloween v Pratri


S maľovaním na tvár, vyrezávaním tekvíc a hororovými príbehmi v Kolariks Praterfee začne od 14:00 hod. popoludnie pre mladších hostí.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.10.2015

Slovak Lines má pre cestujúcich 11.111 lístkov za 1 euro


Autobusový dopravca vozí ľudí už niekoľko mesiacov z Bratislavy na letisko Schwechat a do Viedne za cenu od 1 eura. Tzv. Horúce lístky získajú ľudia cez internetový predaj aj naďalej.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.10.2015

Deň žien už zajtra


Ak rady nakupujete, mali by si zajtrajší dátum poznačiť do kalendára červenou - vo štvrtok 15.októbra 2015 bude opäť rakúsky "Woman Day". Prinášame vám informácie, kde môžete nakúpiť od 20 do 60 percent lacnejšie.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.10.2015

Festival židovskej hudby KlezMORE vo Viedni


Festival židovskej hudby a kultúry KlezMORE odštartuje v rakúskej metropole 7. novembra. Klezmer hudba v súčasnosti oslovuje hudobníkov z celého sveta, a preto sa festival štylisticky nevyhraňuje. Sprievodnými akciami 12. ročníka KlezMORE sú aj ďalšie kultúrne podujatia ako prehliadky nemých filmov v hudobnom doprovode, matiné či jam sessions.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.10.2015

Už po piaty raz sa koná Waves Vienna


Už po piaty raz sa koná od 30. septembra do 4. októbra v susednej metropole showcase festival Waves Vienna. Hudobná akcia prináša viac ako stovku interprétov a zoskupení zo zahraničia a domáceho Rakúska.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.10.2015

Tiergarten Schönbrunn je najlepšiou zoo v Európe


Viedenská zoo Tiergarten Schönbrunn bola vyhodnotená za najlepšiu v Európe. Jedna z najstarších zoo na svete po rokoch 2008, 2010, 2012 získala aj v tomto roku ocenenie spomedzi zoologických záhrad s viac ako miliónom návštevníkov ročne.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.09.2015

Viedenský kulinársky týždeň


Od 26.9. do 4.10. sa vo Viedni tento rok po prvýkrát koná Kulinársky týždeň. Čaká vás veľa akcií a celý týždeň sa všetko vo Viedni bude točiť okolo kulinárstva a jedla.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.09.2015

Dlhá noc múzeií 2015


Dlhá noc múzeií, organizovaná ORF (Lange Nacht der Museen 2015), sa bude konať po 16.-krát 3.októbra. Je zaujímavá tým, že návštevníkom stačí jedna vstupenka, ktorá mu počas noci otvorí dvere do 731 múzeí, galérií a kultúrnych inštitúcií v celom Rakúsku, Lichtenštajnsku a Švajčiarsku.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.09.2015

Ľudové slávnosti Wiener Wiesn-Fest


Od dnes až do 11. októbra sa na Kaiserwiese - Cisárskej lúke - v Pratri už po piatykrát otvoria stany pri príležitosti ľudových slávností Wiener Wiesn. O dobrú náladu sa postará rakúske pivo, domáce špeciality a samozrejme i veľa hudby a odevné kreácie v štýle tradičných krojov.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.09.2015

Buskers Festival 2015


Už po piatykrát sa Karlsplatz stane javiskom viedenského pouličného festivalu "Buskers Festival Wien".
Čítajte viac ...
zverejnené 08.09.2015

Južný Burgenland príde do Viedne


24.septembra sa predvedie v MuseumsQuartier Wien asi 40 lokálnych producentov, vinárov, podnikov a wellness so svojimi novinkami z Južného Burgenlandu.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.09.2015

Viedenská kaviarenská kultúra


Viedeň síce nebola prvým európskym mestom, v ktorom otvorili kaviareň, ale práve tu sa kaviarne vyvinuli do formy, akú inde nepoznajú.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.09.2015

Zúčastnite sa na najväčšom fotomaratóne na svete


Už od roku 2004 patrí Fotomaratón k najobľúbenejším u ľudí všetkého veku a našiel si svoje pevné miesto vo viedenskom kalendári podujatí. Minulý rok sa prihlásilo viac ako 1500 účastníkov z domova i zo zahraničia.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.09.2015

Burza detských vecí vo viedenskom Pratri


Burza s detskými vecami na začiatku a na konci sezóny sa už stala tradíciou.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.08.2015

Viedeň ovládne móda


Už po siedmykrát sa 7. až 13. septembra koná v susednej metropole Vienna Fashion Week. Módna akcia prinesie viac ako 40 módnych prehliadok, ktoré sa uskutočnia vo veľkorozmernom stane pred muzeálnym komplexom Museumsquartier. Fanúšikov módy očakávajú najnovšie kreácie z dielne viac ako 70 domácich a zahraničných návrhárov.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.08.2015

Vienna Summerbreak Festival


Od 28. do 30. augusta sa celá Viedeň premení na jednu veľkú párty. Počas trojdňového festivalu bude v celom meste veľa akcií. Medzi tie najzaujímavejšie budú patriť Streetparade am Ring a pouličný Streetfestival na námestí Rathausplatz.
Čítajte viac ...
zverejnené 21.08.2015

Majster pouličnej fotografie, Joel Meyerowitz vystavuje vo Viedni


Viedenský dom umenia Kunst Haus prináša výstavu fotografií amerického umelca Joela Meyerowitza. Tzv. pouličný fotograf, ktorý vyrastal v Bronxe je považovaný za pokračovateľa tradície Roberta Franka a Henryho Cartier-Bressona. Rozsiahla retrospektívna prehliadka vo Viedni predstavuje jeho rozmanité dielo, ktoré autor vytvoril za viac ako 50 rokov.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.08.2015

Všetko najlepšie Fu Bao! Pandafest vo viedenskej ZOO


Panda Fu Bao dnes z viedenskej ZOO Schönbrunn oslavuje svoje druhé narodeniny.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.08.2015

Praterrummel 2015


Tradičný Praterrummel je tu opäť. Viedenský Prater bol už počas cisára Františka Jozefa miestom na oddych a zábavu. Tradícia úspešne pokračuje túto nedeľu a nikto by si ju nemal nechať ujsť.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.07.2015

Premena Mariahilfer Straße na pešiu zónu je ukončená


Ulica Mariahilfer Straße je známym pojmom nielen v samotnej Viedni. Za takmer 190 rokov svojej existencie sa stala centrom nákupov a najnovšie sa mení aj na miesto stretnutí a oddychu v centre mesta. To všetko kvôli premene nákupnej ulice na pešiu zónu bez áut.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.07.2015

Na festival africkej kultúry príde vzácna návšteva


Nevšedné podujatie africkej kultúry a kulinárskych špecialít začne vo Viedni 31. júla už po jedenástykrát a prinesie až do 16. augusta skvelú africkú hudbu a tanec, lahodné pokrmy a nápoje, tradičné remeslá, produkty z Afriky, ale aj workshopy a prednášky.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.07.2015

Jazda na kolieskových korčuliach


Jazda na "inlajnoch" - inline skating sa aj v Rakúsku teší veľkej obľube. Na korčuľovanie sa dajú využiť kvalitné asfaltové cyklocesty. Prinášame vám vybrané tipy na korčuľovanie vo Viedni, Burgenlande, v Dolnom a Hornom Rakúsku.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.07.2015

Do Viedne zavítajú Pokémoni


Počas tohto víkendu zavítajú, v rámci turné, do Viedne Pokémoni a potešia tak srdcia všetkých (nielen) detí.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.07.2015

Jazerá na kúpanie vo Viedni


Či Lobau alebo Alte Donau, Donauinsel alebo Donaukanal – vo Viedni nie sú brehy a pláže ďaleko. Viedenčania ich radi využívajú na oddych, hry, šport, alebo posedenie plné pôžitku v plážových kaviarňach, baroch a reštauráciách.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.07.2015

Vodné ihrisko Wasserturm


Vodné ihrisko Wasserturm s rozlohou 15.000 m2 je najväčším vodným ihriskom Európy.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.07.2015

Osviežujúca sprcha pre zvieratá v horúčavách


Zvieratá vo viedenskej zoologickej záhrade Schönbrunn majú celkom jednoduché triky ako zvládnuť horúčavy: ukrývajú sa v tieni, menej sa hýbu a stále sa ochladzujú.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.07.2015

Filmový festival pred viedenskou radnicou


Neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho leta vo Viedni je Filmový festival na Radničnom námestí. Návštevníkom pred mestskou radnicou ponúka záznamy koncertov z celého sveta i baletné a operné predstavenia.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.06.2015

Viedenský večer s témou kvality života a cyklodopravy


Tradičný viedenský večer sa pod mottom Mesto Viedeň: kvalita života #12 points uskutočnil 23. júna na nádvorí bratislavskej Reduty.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.06.2015

Vznik a prvé roky viedenského bulváru Ringstraße


Pri príležitosti 150. výročia vzniku známeho viedenského bulváru Ringstraße, zostavilo Wien Museum výstavu mapujúcu jeho vznik, výstavbu a počiatočnú éru. Ringstraße, teda okružná mestská trieda v centre Viedne je obrazom priekopnického obdobia, keď nastúpila cestu premeny na moderné veľkomesto.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.06.2015

Otestovali sme Múzeum voskových figurín Madame Tussauds vo Viedni


Voskové figuríny v múzeu Madame Tussauds fascinujú návštevníkov už viac ako 150 rokov. Vytvorenie jednej figuríny trvá tri až šesť mesiacov. Je k tomu potrebných viac než 500 presných rozmerov tela a asi 200 fotografií, aby bolo možné detailne zachytiť i tú najmenšiu črtu danej osoby. Práce na výrobe každej z voskových figurín v cene okolo 200.000 eur trvajú celkovo 800 hodín.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.06.2015

Viedenčania si môžu online vypočítať, či sa im oplatí jazdiť autom


Až 41 percent Viedenčanov nevlastní osobné auto. V porovnaní so spolkovými krajinami Rakúska je to jednoznačne najvyšší podiel. Priemerne stojí jedno auto vo Viedni nevyužívané viac ako 23 hodín denne. Hlavnými dôvodmi je neustále sa rozrastajúca sieť mestskej hromadnej dopravy a rad alternatívnych možností mobility.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.06.2015

Viedenský festival Kirtag


Na viedenskom veľtrhu na Radničnom námestí nájdete kolotoče, skákacie hrady a mnoho inej zábavy pre deti, plus veľa stánkov a hry zručnosti, ktoré zabavia dospelých.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.06.2015

Letné zážitkové a zľavové karty - Viedeň


Hlavné mesto Rakúska Viedeň ponúka turistom dve rôzne karty. S kartou Wien Card môžete využívať mestskú hromadnú dopravu a uplatniť viac ako 210 rôznych nižších zliav. Vienna Pass zahŕňa vstupné zdarma do všetkých hlavných pamätihodností a vyhliadkové autobusy.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.05.2015

Časový rozpis koncertov Rock In Vienna 2015


Neskutočné sa stáva skutočným a už budúci štvrtok zažije Danube Island vo Viedni, 80 km od Bratislavy, smršť rockovej a metalovej hudby v podaní viacerých legiend. Organizátori si prichystali pre prvý ročník 2 open-air scény, fun zónu, ale aj viacero prekvapení.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.05.2015

Viedenský Stephansdom oslavuje


Dóm sv.Štefana sa nachádza v úplnom centre mesta a je považovaný za srdce Viedne. Ročne ho navštívi viac ako tri milióny turistov.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.05.2015

60. ročník Eurovision Song Contest má svojho víťaza


Vo viedenskej Stadthalle pred tisíckami divákov v aréne a miliónmi divákov pred televíznymi obrazovkami, súťažilo vo veľkom finále jubilejnej 60. pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest 27 súťažiacich.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.05.2015

Sci-fi deň v Pratri


Na štvrtom „Science Fiction Day“ vo viedenskom Pratri stretnete členov oficiálneho rakúskeho fanklubu Star Wars™.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.05.2015

Eurovízia 2015 vo Viedni štartuje už o pár dní


Jubilejný 60. ročník Eurovízie, po víťazstve Conchity Wurst v uplynulej pesničkovej súťaži, hostí od 18. do 23. mája Viedeň. Jeho mottom je „premosťovanie“ a fanúšikov očakáva spolu deväť šou vo viedenskej Stadthalle. Druhým centrom diania sa stane Radničné námestie v centre mesta, kde otvoria Eurovíznu dedinku pre fanúšikov, turistov a priateľov hudby z celého sveta. Až do samotného finále, 23. mája tu fanúšikovia nájdu pavilóny s prezentáciou účastníckych krajín Eurovízie 2015 ako aj fanúšikovskú zónu s bohatým programom.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.05.2015

Ženský beh 2015 - jednotka medzi ženskými behmi v Európe


Ženy mnohých národností a každého veku sa rok čo rok zúčastňujú Rakúskeho behu žien. Nezáleží na tom, či ide o špičkovú atlétku alebo bežkyňu začiatočníčku – každá podá svoj najlepší výkon. Časový limit nie je stanovený. Tento rok zažije Viedeň už 28. beh žien 31. mája 2015.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.05.2015

Koncert Viedenských filharmonikov


Vo štvrtok 14. mája sa schönbrunnský zámocký park premení na jedinečnú koncertnú sálu pod šírym nebom.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.05.2015

Leto v Múzejnej štvrti


7. mája začína v Múzejnej štvrti (MuseumsQuartier) letná sezóna. Až do októbra sa tu koná mnoho akcií. Určite sa nezabudnite zastaviť. V Múzejnej štvrti budú zaujímavé akcie prebiehať po celé leto.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.04.2015

Legendu KISS podporia v júni na Rock In Vienna kapely Airbourne, Opeth aj Coal Chamber


Kto zažil koncert pánov z Kiss v roku 2010 v Bratislave, určite vie, že je to fenomenálna šou plná pyrotechnických efektov, nadupanej rockovej hudby, známych skladieb a v neposlednom rade zážitkov na celý život.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.04.2015

Festival latinskoamerickej kinematografie


Cine Latino Festival sa uskutoční 2. až 7. mája vo viedenskom kine Filmcasino. Už po piaty raz ponúkne premiéry, novinky i rozhovory filmových tvorcov z Latinskej Ameriky.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.04.2015

Oslávte príchod mája v Pratri


Vo viedenskom Pratri opäť kvitnú stromy a máj začína s veľkou oslavou pre malých i veľkých. Prvého mája budú mať mnohé atrakcie zľavnený vstup, pripravený je koncertný program usporiadateľa echo event Gmbh a úžasný ohňostroj na záver, presne tak ako každý rok.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.04.2015

Nitro Circus - Moto Mayhem musí lietať


Svetová premiéra 18.júna vo Viedni na štadióne Ernsta Happela - Josh Sheehan sa pokúsi o najnebezpečnejšiu a najťažšiu motokrosovú senzáciu - Triple Backflip!
Čítajte viac ...
zverejnené 25.04.2015

Zvieratá majú svoj počítačový tomograf


Vo viedenskej ZOO žije okolo 8.000 zvierat. Ak niektoré z nich ochorie, sú veterinári z ordinácie schönbrunnskej ZOO pripravení.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.04.2015

Európske obchodné a investičné fórum iconvienna 2015


iconvienna 2015 je unikátnou platformou na nadviazanie obchodných kontaktov a výmenu know-how predstaviteľov z oblasti politiky a ekonomiky, medzinárodných expertov, manažérov a podnikateľov.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.04.2015

Viedenský víkend v znamení športu


Tento víkend sa vo Viedni uskutočnili dve významné podujatia - Bike festival a Viedenský maratón.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.04.2015

Burza detských vecí vo viedenskom Pratri


Burza s detskými vecami na začiatku a na konci sezóny sa už stali tradíciou.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.04.2015

Eurovision Song Contest ako zelené podujatie


Eurovision Song Contest sa po prvý raz vo svojej 60-ročnej histórii organizuje ako Green Event - teda zelené/ekologické podujatie.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.04.2015

Bike Festival 2015


Argus Bike Festival na viedenskom Radničnom námestí je najväčšou cyklistickou akciou v Rakúsku a najväčším bicyklovým festivalom v Európe. Návštevníkov čaká pestrý program, kde sa bude všetko točiť okolo cyklistiky.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.04.2015

Runtastic Story Run: Okamihy, ktoré zostávajú


Runtastic uvádza svojich užívateľov do nového sveta behania: dáva audiozážitok zvláštneho druhu, ktorý pri behu extra motivuje.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.04.2015

Viedeň


Viedeň je stará a zároveň i mladá: v bývalej metropole monarchie Vás ovanie imperiálny duch barokových zámkov Schönbrunn a Belvedere.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.03.2015

Opera a balet pre všetkých


Operu alebo balet môžete sledovať naživo na obrovskej videostene aj pred viedenskou Štátnou operou aj túto sezónu. Vybrané operné a baletné predstavenia uvidia diváci v priamom prenose pod šírym nebom.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.03.2015

Kultúrna a vinárska jar v Dolnom Rakúsku


Spoločne s jarným ročným obdobím sa prebúdza i Dolné Rakúsko a návštevníkov pozýva na dobrodružnú cestu objavov. Tri vinárske regióny Weinviertel, Viedenský les a oblasti okolo Dunaja oslavujú jar nevšednými kultúrnymi a vinárskymi podujatiami. Vinárska a kultúrna jar Dolného Rakúska spája všetko to, čo k sebe patrí - zábavu, hudobné festivaly, skvelé jedlá a lahodné vína.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.03.2015

Najfarebnejší veľkonočný festival v Rakúsku


Počas veľkonočnej nedele 5.apríla 2015 od 14:00 hod. pripravujú vo viedenskom Pratri po piaty raz Veľkonočný festival.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.03.2015

Jedinečný Festival Rock In Vienna prinesie silnú zostavu


Prvý ročník viedenského rockového festivalu Rock In Vienna zatrasie týmto letom od základov a na začiatok si vybral veľmi silné mená - kapely Metallica, Muse, Kiss a ďalšie.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.03.2015

Najväčší open-air festival v Európe vyhlasuje konkurz na kapely


Donauinselfest je najväčším európskym open-air festivalom s voľným vstupom. Tento rok sa koná od piatku 26.júna do nedele 28.júna 2015. Na známom festivale môže hrať aj vaša skupina...
Čítajte viac ...
zverejnené 13.03.2015

Horúcejšie ako v pekle - "Rock in Vienna"


Tisícky rockových fanúšikov budú mať sviatok - s "Rock in Vienna" má Rakúsko tento rok svoj prvý rockový festival na Wiener Donauinsel. Akcia sa bude konať 4.- 6.júna 2015.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.03.2015

150 rokov viedenskej Ringstraße


Od vojenského tábora k výstavnému bulváru: viedenská Ringstrasse oslávi v tomto roku 150. výročie. Najväčší urbanistický projekt v dejinách Viedne je premenou z feudálneho rezidenčného mesta na európske velkomesto.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.03.2015

Zážitkové kúpele a wellness uprostred veľkomesta: Therme Wien


Kto hľadá zotavenie, ten je v termálnych kúpeľoch Therme Wien na správnej adrese. Najmodernejšie a najväčšie mestské termálne kúpele Európy splnia všetky wellness sny.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.03.2015

Charitatívny 4. viedenský ZOO beh


Čoskoro sa začne jar a s ňou začína bežecká sezóna. Kto chce spraviť niečo dobré nielen pre svoje zdravie, môže začať viedenským ZOO behom.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.03.2015

Unikátny mrakodrap z dreva


Vo Viedni postavia ako prví na svete 24-podlažnú unikátnu výškovú budovu, nazvanú HoHo.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.02.2015

Posledná šanca získať vstupenky na Eurovíziu vo Viedni


Finálna tretia vlna predaja vstupeniek na pesničkovú súťaž Eurovízia vo Viedni odštartuje 27. februára o 9:00 hod..
Čítajte viac ...
zverejnené 24.02.2015

Tradície čínskej kultúry ožijú vo Viedni


Tradičná čínska kultúra zavíta do Viedne prostredníctvom súboru Shen Yun Performing Arts. Koncom ostatného roka vyrazilo tanečno-hudobné zoskupenie na svetovom turné a u našich susedov sa predstaví 10. a 11. marca s očarujúcim predstavením, ktorým ožíva päť tisíc rokov stará civilizácia.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.02.2015

Po Dunaji do Viedne za 75 minút


Už desiata sezóna lodnej linky Twin City Liner medzi Viedňou a Bratislavou štartuje 27. marca. Od prvej plavby v roku 2006 využilo plavbu rýchlokatamaránom viac ako jeden milión cestujúcich. Po Dunaji sa z centra Bratislavy do centra susednej metropoly dostanú pasažieri len za 75 minút.
Čítajte viac ...
zverejnené 20.02.2015

Mesto, kde sa žije najlepšie na svete


Štúdia poradenskej spoločnosti Mercer z roku 2014 vyhodnotila Viedeň v rebríčku miest, kde sa žije najlepšie, už po piaty raz za sebou ako absolútnu svetovú jednotku.
Čítajte viac ...
zverejnené 17.02.2015

Viedenské veľkonočné trhy


Tradičné veľkonočné ozdoby a umelecky zdobené kraslice, vybrané lahôdky a sprievodný hudobný program – to všetko vás čaká, ak sa rozhodnete navštíviť v marci a v apríli niektorý z viedenských veľkonočných trhov. Pestrá zábava je pripravená i pre najmenších návštevníkov.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.02.2015

Viedenský Dom mora - Haus des Meeres


Dom mora predstavuje v jednotlivých oddeleniach vysoko vo vzduchu tropické sladkovodné a morské ryby, ryby obývajúce Stredozemné more a tunajšie vody a aj žraloky.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.02.2015

Nová sezóna Španielskej jazdeckej školy vo Viedni začína


Po tradičnej zimnej prestávke začína Španielska jazdecká škola 15. februára vo Viedni novú sezónu. Lipicáni spolu s jazdcami ponúknu opäť návštevníkom klasické predstavenia ich elegantného jazdeckého umenia.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.02.2015

Zajtra bude ples plesov - 59. viedenský Opernball


Ples v Štátnej opere je tradičným vyvrcholením viedenskej plesovej sezóny za učasti domácej politickej špičky, hostí i celebrít zo zahraničia. Špeciálnym hosťom známeho viedenského podnikateľa Richarda Lugnera je tento rok talianska herečka, modelka a expriateľka Georgea Clooneyho, Elisabetta Canalis.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.02.2015

Valentín vo viedenskej ZOO


Hľadáte tip na príjemne strávený deň vo dvojici? Zoologická záhrada Schönbrunn ponúka už túto sobotu polovičné vstupné pre všetkých zaľúbencov.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.02.2015

Záhrada na streche - Smart City Wien


Viete si predstaviť, že bývate vo veľkomeste, ale zároveň využívate výhody vidieckeho bývania? Takéto čosi sa stáva realitou vo Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.01.2015

Kurz nemeckého jazyka zadarmo


Pre tých, ktorí pracujú vo Viedni alebo v okolí a ich úroveň nemeckého jazyka im bráni v získaní dobrej práce, je tu veľmi zaujímavá ponuka.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.01.2015

Bleskový tanečný kurz bez prihlásenia


Johann Schani Strauß preslávil pred viac ako 150 rokmi viedenský valčík ďaleko za hranicami Rakúska. Na celom svete dnes sa milióny plesových hostí vznáša v trojštvrťovom takte. Naučte sa viedenský valčík na mieste jeho zrodu – v bleskovom tanečnom kurze priamo vo Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.01.2015

Viedeň sa stala oficiálnym hostiteľom Eurovízie 2015


Uplynulý rok sa konala Eurovízia v dánskom Kopenhagene a tam ako fénix zažiarila rakúska reprezentantka Conchita Wurst. Vďaka nej sa tento rok Eurovízia koná v neďalekej Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.01.2015

Dovolenka, Autosalón a Kulinárstvo v rovnakom čase na rovnakom mieste vo Viedni


Od 15. do 18. januára 2015 bude prebiehať najväčší cestovný a turistický veľtrh Rakúska - "Ferien-Messe 2015", najväčší autosalón Rakúska "Vienna Autoshow" a zároveň aj najväčší veľtrh varenia a pôžitku v Rakúsku "Cook & Look".
Čítajte viac ...
zverejnené 23.12.2014

Viedenský ľadový sen 2015


Od 23. januára do 08. marca 2015 sa rovnako ako minulý rok viedenské námestie Rathausplatz premení na obrovskú ľadovú plochu a stane sa tak vysnívaným rajom korčuliarov bez rozdielu veku.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.12.2014

Viedeň: Slávnostné vykročenie do nového roka


V hlavnom meste očakáva návštevníkov ohňostroj atrakcií: prelom roka roku sa bude sláviť ako vždy v uvolnenej atmosfére a tancovať sa bude snáď po celej Viedni. Vrcholom bude silvestrovská trasa Starým Mestem. O dobrú náladu nebude núdza ani na gala večeroch, slávnostných plesoch, v koncertných sieňach, v opere, v kluboch alebo v baroch.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.12.2014

V pondelok sa začne predaj vstupeniek na Eurovíziu 2015


Stotisíc fanúšikov bude mať možnosť naživo sledovať pesničkovú súťaž Eurovision Song Contest 2015.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.12.2014

Gigantické lustre zdobia viedenské ulice


Slávnostné osvetlenie až 35. viedenských nákupných ulíc patrí k tradícii adventu a dokresľuje predvianočnú atmosféru.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.12.2014

Najlepšie vianočné trhy v Európe


Zima je v Európe krásna a láka k návšteve najkrajších vianočných trhov. Ak hľadáte vianočné darčeky, voňavý vianočný stromček alebo krásne zvuky vianočnej koledy, pozrite si zoznam najlepších vianočných trhov, ktoré priniesla organizácia EBD.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.12.2014

Vianočný galakoncert "Christmas in Vienna"


K adventnej atmosfére v susednej Viedni patrí neodmysliteľne aj tradičný galakoncert Christmas in Vienna. Slávnostne vyzdobená koncertná sieň Konzerthausu sa 20. decembra rozozvučí repertoárom klasickej a populárnej vianočnej hudby z celého sveta.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.12.2014

Viedeň sa stáva mestom startupov


Viedeň rastie a darí sa jej aj v oblasti podnikania. Potvrdila to prvá štúdia zameraná na viedenskú startupovú scénu, ktorú pre Hospodársku agentúru mesta Viedeň a Viedenskú hospodársku komoru vypracovala spoločnosť PGM research.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.12.2014

Plesová sezóna čaká


Každý rok sa koná vo Viedni viac ako 450 plesov. V januári a vo februári sa mesto valčíkov oddáva neviazanému veseliu. Trojštvrťový takt dopĺňa moderná hudba, a tak si tanec užije každý, nech už dáva prednosť akémukoľvek hudobnému smeru.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.12.2014

Nakratší let na svete: z Bratislavy do Viedne za pár minút


Letecká spoločnosť NIKI rozširuje svoju sieť letov. Od apríla 2015 bude rakúska dcérska spoločnosť leteckého dopravcu airberlin realizovať lety z Bratislavy. Lety do Bruselu spoja „hlavné mesto Európy“ priamo s Bratislavou, zabezpečený bude tiež prístup do siete oneworld. Vďaka Bruselu bude možné využívať dopravné siete takých leteckých dopravcov akými sú American Airlines, British Airways alebo Finnair.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.12.2014

Žirafy z viedenskej ZOO sa dočasne presťahovali


Začiatkom roka sa môže začať plánovaná rekonštrukcia žirafieho domu v Schönbrunnskej ZOO. V pondelok boli žirafy presunuté do svojho dočasného domova v bezprostrednej blízkosti ZOO.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.12.2014

Prisťahovalecké tábory, neľudské pracovné podmienky, väzenie


Až 80 celovečerných a dokumentárnych filmov zo zahraničia i domáceho Rakúska uvidia diváci od 4. do 13. decembra vo Viedni, počas siedmeho ročníka filmového festivalu o ľudských právach "this human world".
Čítajte viac ...
zverejnené 26.11.2014

Vianočné trhy vo Viedni


Od polovice novembra až do Vianoc sa tie najkrajšie viedenské námestia premenia na rozprávkové vianočné trhy. Pri vôni vianočných cukroviniek a so šálkou horúceho punču na vás dýchne nefalšovaná predvianočná nálada.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.11.2014

Eurovision Song Contest 2015 hľadá dobrovoľníkov


Buďte pri tom, staňte sa dobrovoľníkom na 60. Eurovision Song Contest vo Viedni
Čítajte viac ...
zverejnené 10.11.2014

Cena Centrope 2014 bola udelená


Na viedenskej radnici bola tento rok už po ôsmykrát odovzdaná cena iniciatívy Centrope. Táto oceňuje jednotlivcov a inštitúcie, ktoré sa svojou činnosťou a aktivitami pričinili o rozvoj spolupráce v prihraničných regiónoch susediacich krajín strednej Európy.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.11.2014

VOICEMANIA oddnes ovládne Viedeň


Celosvetovým centrom acappella umenia bude rakúska metropola až do 7. decembra. Na festival VOICE MANIA príde okolo 40 acappella sólistov a zoskupení z 19 krajín - od Európy, cez USA, Kubu, Mexiko, Brazíliu až po Madagaskar.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.10.2014

Pre viedenskú ekonomiku je Halloween dňom radosti


Halloween sa oslavuje 31. októbra deň pred kresťanským sviatkom Všetkých svätých. Deti sa obliekajú do strašidelných kostýmov a chodia od domu k domu s tradičným porekadlom "Trick or treat" (Sladkosti, alebo niečo vyvedieme).
Čítajte viac ...
zverejnené 30.10.2014

Aj zvieratá v Zoologickej záhrade Schönbrunn oslavujú Halloween


Mnoho Rakúšanov oslavuje Halloween a na tento deň sa aj patrične pripravujú. Prečo by štvornohí obyvatelia ZOO mali na tom byť inak?
Čítajte viac ...
zverejnené 28.10.2014

Čaro adventu vo Viedni


Tradičné Vianočné trhy na Radničnom námestí vo Viedni sú každý rok skvelým adventným zážitkom.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.10.2014

Svetová premiéra lietajúceho auta zo Slovenska na Pioneers Festival


Keď budúcnosť je už dnes... Najväčší festival inovácií, technológií, vedy, startupov a podnikania v strednej Európe sa koná 29. a 30. októbra v susednej Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.10.2014

Viedenská Albertina plná fantázie


Diela španielskeho umelca Joana Miró (20.4.1893 - 25.12.1983) si môžete v týchto dňoch pozrieť vo viedenskom múzeu Albertina.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.10.2014

Korčuliarska sezóna sa už v centre Viedne začala


Od 20.októbra 2014 do 8.marca 2015 sa môžete korčuľovať na megaklzisku vo Viedni pod holým nebom.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.10.2014

Deň otvorených múzeí vo Viedni


Rakúsky štátny sviatok Österreichischer Nationalfeiertag je 26.októbra a pripomína založenie súčasnej Rakúskej spolkovej republiky. V tento deň sú každoročne sprístupnené viedenské paláce, kde sú ministerstvá, Úrad spolkového kancelára či Rakúsky parlament. Vstupy do všetkých viedenských asi stodvadsať galérií a vyše sto múzeí sú ZADARMO alebo sú výrazne znížené.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.10.2014

Tento víkend bude patriť viedenská radnica ženskému svetu


Už po štrnástykrát budú v centre diania ženy a dievčatá na podujatí FemVital, ktoré je venované špeciálne zdraviu a uskutoční sa na viedenskej radnici od 17. do 19. októbra.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.10.2014

Brazílsky kultúrny festival vo Viedni


V spolupráci s brazílsko-rakúskou kultúrnou spoločnosťou Papagaio sa už po druhýkrát stane Brazília hosťom viedenského Weltmusea.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.10.2014

Viedenská radnica sa zmení na hraciu zónu


Fanúšikovia počítačových a konzolových hier mieria do Viedne, kde 10.októbra začína Game City. Až do nedele, 12. októbra sa susedná metropola stane centrom videohier, noviniek zo sveta virtuálnych hier, špeciálnych akcií a súťaží.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.10.2014

V nedeľu vstupné do ZOO za polovicu


Ak prídete v kroji do viedenskej ZOO túto nedeľu, nemusíte platiť plné vstupné, len polovicu.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.09.2014

Zábava a akcia na najväčšom fotomaratóne na svete


Už od roku 2004 patrí Fotomaratón k najobľúbenejším u ľudí všetkého veku a našiel si svoje pevné miesto vo viedenskom kalendári podujatí. Aj tento rok sa prihlásilo viac ako 1500 účastníkov z domova i zo zahraničia.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.09.2014

Tento víkend patrí vo Viedni vínu


V sobotu 27.9. a 28.9. od 10:00 do 18:00 hod. sa už po ôsmykrát budú môcť milovníci vína vydať na ochutnávky vína - viedenská vínna cesta s novou trasou
Čítajte viac ...
zverejnené 26.09.2014

Viedeň ovládla téma dizajnu


Podujatie Vienna Design Week od 26. septembra do 5.októbra už po ôsmykrát prináša rôznorodú tvorbu produktového, priemyselného či nábytkového dizajnu.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.09.2014

Noc kriminálnych príbehov aj s autorkou bestsellerov Donnou Leonovou


Jubilejná desiata Noc kriminálnych príbehov sa uskutoční dnes 23. septembra v susednej Viedni.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.09.2014

Na Valentína bude vo Viedni Lionel Richie


„All The Hits All Night Long“
Čítajte viac ...
zverejnené 19.09.2014

Pivné slávnosti Wiener Wiesn


Štvrté pivné slávnosti, pomenované po mníchovskom vzore Wiener Wiesn, sa budú konať od 25. septembra do 12. októbra na Cisárskej lúke v Prátri. O dobrú náladu sa postará rakúske pivo, domáce špeciality, viedenské víno a samozrejme veľa hudby a chýbať určite nebudú ani tradičné kroje.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.09.2014

Viedenský Heuriger


Je to rovnako známy pojem ako Obrie koleso, zámok Schönbrunn, chlapčenský spevácky zbor Sängerknaben alebo Lipicáni.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.09.2014

Viedenská „šnicľa“ so zemiakovým šalátom


Vedeli ste, že prapôvodným dôvodom „technológie“ vyprážania v trojobale bolo zlato? Nie? Tak Vám zacitujeme z kulinárskeho almanachu: „Tí, čo si to mohli v Lombardii 15. a 16. storočia dovoliť, nechávali svoje jedlo obkladať lístkovým zlatom..."
Čítajte viac ...
zverejnené 03.09.2014

Cena Centrope: Výzva pre nominácie jednotlivcov či inštitúcií


Na viedenskej radnici bude tento rok už po ôsmykrát odovzdaná cena iniciatívy Centrope. Táto oceňuje jednotlivcov a inštitúcie, ktoré sa svojoučinnosťou a aktivitami pričinili o rozvoj spolupráce v prihraničných regiónoch susediacich krajín strednej Európy.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.09.2014

Príďte sa zabaviť na Buskers festival


Viedeň je odjakživa uznávaná ako znalkyňa umenia a kultúry. Avšak umenie pouličných umelcov sa stretávalo s nepochopením. Členovia Buskers klubu sa snažia viesť dialóg s mestom a umelcami, aby nachádzali vzájomné pochopenie. Street art má pred sebou ešte dlhú cetu, ale už vykročili správnym smerom.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.08.2014

Jazda Viedňou zadarmo v deň slávnostného otvorenia Dopravného múzea


História dopravy vo Viedni od čias Habsburgovcov až po dnešok - 13.septembra 2014 slávnostne otvoria Remízu - Dopravné múzeum Wiener Linien.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.08.2014

Trhovisko Naschmarkt


Cesta okolo sveta – teda aspoň tá kulinárska - sa dá na viedenskom Naschmarkte namiesto za 80 dní zvládnuť bez zadýchania za štyri minúty.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.08.2014

Viedenčania budú pendlovať nočnými lokálmi


Posledná augustová sobota patrí už tradične nočnej akcii Gürtel Nightwalk. 30. augusta sa Viedenčania vyberú znova na nočnú prechádzku lokálmi pozdĺž viedenského Gürtla, kde budú znieť koncerty a dídžejské sety. Akcia je každoročným vyvrcholením hudobného leta s ponukou rozmanitej domácej scény.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.08.2014

Hukot motorov v rytme valčíka


Vienna Classic Days pritiahnu do centra Viedne už zajtra 23.augusta nielen milovníkov historických automobilov. Nádherné vozy, ktoré si toho určite veľa pamätajú, si zajazdia rally v centre Viedne.
Čítajte viac ...
zverejnené 16.08.2014

Z mesta na bobovú dráhu


Viedenské High Hills ponúkajú športový zážitok pre celú rodinu. Skúste aj túto stránku veľkomesta...
Čítajte viac ...
zverejnené 12.08.2014

Panda Fu Bao z viedenskej ZOO oslavuje prvé narodeniny


Medzi tohtoročných letných prominentných oslávencov určite patrí pandie mláda Fu Bao: obľúbenec všetkých návštevníkov bude oslavovať tento štvrtok 14.augusta presne jeden rok.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.08.2014

Pavilón Otta Wagnera v novom šate po rozsiahlej rekonštrukcii


Historickú stanicu niekdajšej mestskej železnicevo viedenskom Hietzingu sprístupnili po rozsiahlej sanácii znova verejnosti. Pavilón Otta Wagnera neďaleko zámku Schönbrunn bol vybudovaný výhradne pre potreby rakúskeho cisára a jeho dvora v roku 1899. Rekonštrukčné práce secesného objektu trvali dva roky a vyšli na 1,8 milióna eura, ktoré financovalo mesto Viedeň.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.08.2014

Zaujímavá jeseň pre viedenský kreatívny priemysel


Slávnosťou viedenskej kreatívnej scény odštartuje Hospodárska agentúra mesta Viedeň 16. septembra bohatý program jesennej sezóny.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.08.2014

Eurovízia 2015 bude vo Viedni


Včera večer sa rozhodlo - po víťaznej rakúskej piesni Conchity Wurst v Kopenhagen, bude Song Contest 2015 na jar 19.-23.5. vo viedenskej Stadthalle.
Čítajte viac ...
zverejnené 05.08.2014

Zoologická záhrada na zámku Schönbrunn


Zoologická záhrada na zámku Schönbrunn vo Viedni je najstaršia zoologická záhrada na svete. Už po tretíkrát bola vyhlásená za najlepšiu zoologickú záhradu v Európe. Každoročne priláka na pandie mláďa, slonie prírastky a mnohé ďalšie vzácne zvieratá viac ako dva milióny návštevníkov.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.08.2014

Rakúske Mission Impossible 5


Tom Cruise sa vracia do Viedne, aby natočil piatu časť akčného thrilleru Mission Impossible.
Čítajte viac ...
zverejnené 31.07.2014

Afrika zavíta do Viedne


Africká kultúra, koncerty, typický bazár, tradičné umenie, exotické rarity, hudobné a tanečné workshopy a kulinárske špeciality očakávajú návštevníkov afrického festivalu, ktorý odštartuje na Dunajskom ostrove vo Viedni 1. augusta.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.07.2014

Lady Gaga a Tony Bennett prídu do Viedne


Popová hviezda sa spojila s jazzovou legendou, aby vytvorili spoločnými silami album. Obaja umelci prídu do Viedne ešte tento rok.
Čítajte viac ...
zverejnené 29.07.2014

V Mexiku vznikne viedenský Dom hudby


Zámerom viedenského Domu hudby je predovšetkým deťom a mládeži sprostredkovať radosť z hudby a zároveň aj prvé impulzy k tomu, aby sa stala súčasťou ich života. Tento koncept šíri už aj do sveta, podľa vzoru Domu hudby vznikne v mexickom meste Puebla Viedenský dom hudby Casa de la música Viena.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.07.2014

Klenotnica viedenského Hofburgu - Cisárskej rezidencie


Najvýznamnejšia zbierka skvostov na svete je hodná obdivu: v najstaršej časti Hofburgu (13. st.), nájdete nielen cisársku korunu Svätej ríše Rímskej (z doby okolo r. 962) a cisársku korunu rakúsku (1602), ale aj burgundský poklad z 15 storočia a poklad Radu zlatého rúna.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.07.2014

Barokové parky a záhrady vo Viedni


Či už sa vyberiete do parku na zámku Schönbrunn, do zámockej záhrady Belvederu alebo do záhrady Augarten, čaká vás kombinácia barokovej nádhery a krásy prírody s nezabudnuteľnými zážitkami ako vítaná zmena po prechádzke Starým Mestom.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.07.2014

Avicii príde už túto sobotu do Viedne


Desiatky tisíc návštevníkov pod šírym nebom vo viedenskej Krieau sa bude v sobotu 19.7.2014 zabávať a tancovať na Electronic Dance Music mega predstavení.
Čítajte viac ...
zverejnené 11.07.2014

Renomovaný tanečný festival ImPulsTanz už onedlho vo Viedni


Bojový tanec či rituálny posmrtný alebo baletná klasika naboso s humorným podtónom, aj to prinesie renomovaný festival tanca ImPulsTanz, ktorý sa koná vo Viedni od 17. júla do 17. augusta.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.07.2014

Nemčina v parku


Do konca júla sa môžu prisťahovalci zadarmo zdokonaľovať v nemeckom jazyku v štyroch viedenských parkoch.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.07.2014

Viedenské Alpy


Toto pohorie obklopuje Dolné Rakúsko na juhu. Obujte si vibramy!
Čítajte viac ...
zverejnené 02.07.2014

Kontrola bicyklov zadarmo


Počas tohto leta zriadila Fahrrad Wien 37 miest vo Viedni, kde cyklistom zadarmo skontrolujú bicykle.
Čítajte viac ...
zverejnené 30.06.2014

Viedenský jazzový festival


Jedným z pevných bodov na každoročnom festivalovom programe je Viedenský jazzový festival. Na vybraných pódiách, napr. v Štátnej opere, vystúpia tie najväčšie hviezdy ako Al Jarreau alebo Natalie Cole. Priekopník reggae Jimmy Cliff bude hrať od 26. júna do 8. júla pod šírym nebom.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.06.2014

Filmový festival vo Viedni: Klasika, balet, džez, muzikál a kulinárske špeciality


Tradičný Filmový festivalbude od 28. júna lákať aj toto leto priaznivcov rôznych hudobných žánrov i baletu na záznamy predstavení a koncertov z celého sveta pred viedenskú radnicu.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.06.2014

Megapárty začína


Viac ako 3 milióny návštevníkov príde na najväčšiu európsku párty Donauinselfest od 27. do 29. júna 2014.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.06.2014

Nikde v EU tak nestúpajú ceny bytov ako vo Viedni


Londýn a Paríž sú stále najdrahšími mestami Európy, čo sa týka bývania, ale Viedeň ich už doháňa. Každý, kto chce mať vo Viedni byt s rozlohou 70 metrov štvorcových, musí zaplatiť 6 ročných platov v hrubom.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.06.2014

3. výročné fórum Stratégie EÚ pre dunajský región sa koná vo Viedni


V dňoch 26. a 27. júna 2014 organizujú Európska komisia, Ministerstvo zahraničných vecí Rakúska a mesto Viedeň 3.výročné fórum Stratégie EÚ pre dunajský región (EUSDR). Výročné fórum je ústredným podujatím Dunajskej stratégie v roku, ktorého sa účastnia zainteresovaní partneri z celého dunajského regiónu.
Čítajte viac ...
zverejnené 24.06.2014

Múzeum cirkusu


Určite ste ešte nikdy neboli v žiadnom cirkusantskom múzeu. Tu môžete vidieť, čo ste doposiaľ nevideli. Tak ako? Prídete?
Čítajte viac ...
zverejnené 23.06.2014

Lenny Kravitz príde v novembri do Viedne


V rámci svojho európskeho turné sa Lenny Kravitz zastaví 12. novembra vo viedenskej Stadthalle. Jeho desiaty štúdiový album príde na trh 23. septembra, no singel "The Chamber" výjde už 24.júna. V hlavnom meste Rakúska tak ožijú staré, ale aj nové hity päťdesiatročného speváka.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.06.2014

Polonahí na nákupoch


Dav fanúšikov sa tlačil pred vchodom španielskej módnej značky Desigual v piatok na viedenskej Mariahilferstrasse. Odetí boli len v spodnej bielizni.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.06.2014

Zajtra večer to rozbalia The Rolling Stones


Ešte stále je k dispozícii zopár lístkov.
Čítajte viac ...
zverejnené 10.06.2014

Elektromobilita vo Viedni


S podporou EÚ sa firmy so sídlom vo Viedni spoliehajú na elektrické autá.
Čítajte viac ...
zverejnené 06.06.2014

Viedeň a svetová výstava z roku 1873


Nová výstava vo Wien Museum obracia pozornosťna obdobie okolo roku 1873, ktoré je považované za rozhodujúcu transformačnú fázu premeny mesta Viedeň na veľkomestskú metropolu.
Čítajte viac ...
zverejnené 04.06.2014

Koncertné ťaháky tento mesiac vo Viedni


V júni to roztočia Rolling Stones, Viedňou sa rozozvučia aj hlasy Justina Timerlake a Miley Cyrus. Vidieť a počuť môžete viaceré hviezdy...
Čítajte viac ...
zverejnené 29.05.2014

Najväčší open-air festival Donauinselfest v Európe sa blíži


Prípravy na festival, ktorý bude 27.-29.júna 2014 sú už v plnom prúde.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.05.2014

Prince bude koncertovať 7. júna vo Viedni


Dobrá správa pre fanúšikov: organizátori včera potvrdili, že hudobník so svojou kapelou príde na budúci týždeň 7.6.
Čítajte viac ...
zverejnené 27.05.2014

Tradičný open air koncert Viedenských filharmonikov v Schönbrunne


Vo štvrtok, 29. mája sa v parkovom areáli zámku Schönbrunn uskutoční tradičný open air koncert Viedenských filharmonikov.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.05.2014

Life Ball 2014 privíta hviezdy svetového mena


Life Ball vo Viedni je najväčšia charitatívna akcia v Európe a najkrajšia na svete, ktorá mala premiéru v roku 1993 a búra tabu témy HIV a AIDS v spoločnosti a nesie posolstvo ďaleko nielen za hranice mesta, ale aj štátu.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.05.2014

Tento víkend bude živo na viedenskom Dunajskom kanále


Od 23. do 25. mája 2014 sa koná na Dunajskom kanále ďalší ročník trojdňového festivalu hudby a kultúry. Očakáva sa približne 30 000 návštevníkov. Kanál prechádzajúci centrom mesta je obľúbeným miestom odpočinku a každoročným dejiskom koncertov rakúskych indie kapiel.
Čítajte viac ...
zverejnené 09.05.2014

Burzy od 09.05 do 10.05.2014


Lacné nákupy najmä použitých vecí, výber z pripravovaných akcií.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.05.2014

Viedenský festival pre gurmánov


Lokálne špeciality a tradičné produkty z celého Rakúska ochutnajú návštevníci Kulinárskeho festivalu, ktorý bude vo Viedni od 9. do 11. mája. Už po siedmykrát si gurmáni vychutnajú gastronomické lahôdky vo viedenskom Stadtparku.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.04.2014

Viedenské festivalové týždne 9. máj - 15. jún 2014


Na päť týždňov sa z Viedne stane centrum divadla, hudby a umenia z celého sveta. Nejaký ten skvost sa tu nájde pre každého - napríklad Poviedky z Viedenského lesa, Macbeth, Orfeus a Eurydika alebo festivalové koncerty vo viedenskom Hudobnom spolku. Zahájenie na Radničnom námestí s vystúpeniami zahraničných umelcov je zdarma a každý rok priláka tisícky návštevníkov. Začína o 9. mája o 21:20 hod.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.04.2014

Burzy fungujú aj počas Veľkej noci


Lacné nákupy najmä použitých vecí, výber z pripravovaných akcií.
Čítajte viac ...
zverejnené 13.04.2014

Viedenské víno v meste


Už niekoľko rokov prerastá Viedenské víno tradičný rámec, v ktorom je spájaný najmä s vínnymi pohostinstvami Heurigen a vydáva sa na víťazný pochod mestom.
Čítajte viac ...
zverejnené 03.04.2014

Bike Festival ovládne viedenskú metropolu


Najväčší cyklistický festival v Rakúsku, Bike Festival prebehne tento víkend v rakúskej metropole. Už po 15-krát ponúkne akcia grátis testy a predaj klasických, horských a e-bicyklov, nové trendy v cyklistike, konzultácie a prezentácie, súťaže, workshopy opráv, divoké jazdy a bikerskú šou.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.04.2014

Veľkonočné trhy vo Viedni


Na tohtoročných veľkonočných trhoch sa môžete tešiť na tradičné veľkonočné ozdoby a nádherné kraslice, kulinárske pochúťky, ale aj sprievodný hudobný program. Mnoho zábavy si užijú najmä tí najmenší návštevníci.
Čítajte viac ...
zverejnené 28.03.2014

Módny palác ovládne susednú Viedeň


V susednej Viedni sa od 28. do 30. marca uskutoční predajný veľtrh módy.
Čítajte viac ...
zverejnené 25.03.2014

The Rolling Stones prídu do Viedne


Lístky na júnový koncert sa rozpredali do hodiny.
Čítajte viac ...
zverejnené 07.03.2014

Výstava Amy Winehouse: Rodinný portrét


Židovské múzeum vo Viedni sprístupní od 11. marca výstavu, ktorá poodhalí osobnú stránku života mladej speváčky, ktorá nešťastnou náhodou zomrela pred tromi rokmi.
Čítajte viac ...
zverejnené 02.03.2014

Viedeň má novú dominantu - mrakodrap DC Tower


Po troch rokoch výstavby 26.februára 2014 slávnostne inaugurovali najvyššiu budovu Rakúska. DC Tower I je vysoká 250 metrov (220m + 30m anténa) a má 60 poschodí. Tower II bude o čosi nižšia, má 160 metrov a 44 poschodí.
Čítajte viac ...
zverejnené 26.02.2014

58. viedenský Opernball


Preslávený Opernball priláka 27. februára do Štátnej opery vo Viedni prominentných hostí z domáceho Rakúska i zahraničia. Špeciálnymi hosťami stavebného podnikateľa Richarda Lugnera sú tento raz americká modelka, herečka a partnerka rapera Kanyea Westa, Kim Kardashian a Miss World 2011, Ivian Sarcos.
Čítajte viac ...
zverejnené 22.02.2014

Burzy od 01.03 do 02.03.2014


Lacné nákupy najmä použitých vecí, výber z pripravovaných akcií.
Čítajte viac ...
zverejnené 12.02.2014

Služba Citybike je stále populárnejšia


Úspešný projekt mestskej požičovne bicyklov Citybike vo Viedni zaznamenal ku koncu minulého roka rekordný počet, až 482.687 zaregistrovaných ľudí, ktorí túto automatickú výpožičnú službu využívajú.
Čítajte viac ...
zverejnené 01.02.2014

Miestne trhoviská sú v susednej Viedni v trende


Návštevnosť viedenských trhov stúpa nepretržite už päť rokov. Ostatný rok zavítalo na trhoviská v susednej Viedni v priemere 325.000 návštevníkov za týždeň. Za posledných päť rokov to znamená zvýšenie o takmer 10 percent.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.01.2014

Vo Viedni pred radnicou opäť otvárajú megaklzisko Viedenský ľadový sen s rozlohou 7000 m2


Korčuľovanie a zábava na ľade odštartuje vo Viedni 23. januára. Viedenčanov a turistov očakáva ľadový areál pod šírym nebom o rozlohe 7.000 metrov štvorcových priamo pred mestskou radnicou. Tzv. Viedenský ľadový sen ponúkne aj 450 m2 veľké klzisko pre začiatočníkov a deti a šesť curlingových dráh. Vysvieteným Radničným parkom sa potiahne aj 750 metrov dlhá poprepletaná ľadová cestička, ktorá siaha až k viedenskému Ringu.
Čítajte viac ...
zverejnené 15.01.2014

Prezentácia Bratislavského regiónu spolu s hlavným mestom vo Viedni „pod jednou strechou“


Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism a oblastná organizácia cestového ruchu Bratislava Tourist Board aj tento rok spojili sily v propagácii destinácie a na veľtrhu FERIEN MESSE 2014 vo Viedni (16.-19.1. 2014) budú prezentovať ponuku regiónu a mesta na spoločnej expozícii „Bratislava City and Region“.
Čítajte viac ...
zverejnené 08.01.2014

Viedenské Alpy ponúkajú lyžovačku pre aktívnych športovcov aj rodiny s deťmi


Romantické cestičky vedúce zasneženými lesmi, svetielka a trblietanie, keď sneh, ľad a námraza premieňajú hory na zimnú rozprávku. Hostia tu nájdu oddych a inšpiráciu vo wellness oázach a horských chatách so starými zimnými tradíciami alebo pri rýchlych zimných športoch a snehovej zábave vo Viedenských Alpách.
Čítajte viac ...
zverejnené 19.11.2013

Vianočné trhy vo Viedni už začali


Pripravili sme kompletný zoznam vianočných trhov, ktoré budú tento rok vo Viedni. Vyberte sa aspoň na jeden z nich a nadýchajte sa čara Vianoc.
Čítajte viac ...
zverejnené 14.11.2013

V projekte TwinEntreprenuers získa 10 slovenských mladých firiem koučing za 10 000 eur zdarma


V podnikaní je informácia, ktorá rozšíri obzory a vytýči nové ciele, často na nezaplatenie. Hlavne v čase, keď sa firma snaží expandovať na nové trhy je dôležité nezanedbať právne a ekonomické aspekty trhu a tým predísť komplikáciám, či strate zákaziek.
Čítajte viac ...
zverejnené 18.10.2013

Burzy od 19.10 do 20.10.2013


Lacné nákupy najmä použitých vecí, výber z pripravovaných akcií
Čítajte viac ...
zverejnené 18.09.2013

Burzy od 21.09 do 22.09.2013


Lacné nákupy najmä použitých vecí, výber z pripravovaných akcií
Čítajte viac ...
zverejnené 07.07.2013

Viedenské Alpy – Alpský masív v malom


Viedenské Alpy to vyhrali. Práve táto časť alpských veľhôr je totiž tvorená všetkými typmi prostredí, ktoré ponúkajú aj Alpy ako celok. Viedenské Alpy sú vlastne kompaktná reprezentácia kompletného európske alpského oblúku.
Čítajte viac ...
zverejnené 23.05.2013

Burzy od 25.5 do 26.5.2013


Lacné nákupy najmä použitých vecí
Čítajte viac ...
zverejnené 10.05.2013

Burzy od 11.5 do 12.5.2013


Lacné nákupy najmä použitých vecí
Čítajte viac ...
zverejnené 10.03.2013

Burzy od 15.3 do 17.3.2013


Lacné nákupy najmä použitých vecí
Čítajte viac ...

Viete že...

Hotely a reštaurácie poskytujú široké možnosti stravovania a ceny účtov vo väčšine prípadov zahrňujú už aj poplatok za služby.

Registrácia
pre odber noviniek

Emailová adresa:

Meno:
Priezvisko:

Pre odosielanie newsletterov používame metódu DOUBLE OPT IN. To znamená, že naše e-maily s novinkami budete dostávať iba vtedy, ak v e-maile s potvrdzovacím linkom, ktorý vám zašleme na vašu e-mailovú adresu, potvrdíte aktiváciu služby Newsletter. Ak si nebudete viac želať zasielanie newsletterov, môžete ich zasielanie kedykoľvek zrušiť, a to kliknutím na príslušný link pre odhlásenie z odberu newslettera, umiestnený priamo v každom newsletteri, alebo kontaktovaním našej zodpovednej osoby. Viac o ochrane osobných údajov nájdete » TU «


Kalendár udalostí

« Júl 2024
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011
August 2024 »
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Kategórie

Spolková krajina

Archív

Júl 2024 (18)
Jún 2024 (23)
Máj 2024 (23)
Apríl 2024 (19)
Marec 2024 (17)
Február 2024 (17)
Január 2024 (20)
December 2023 (18)
November 2023 (21)
Október 2023 (21)
September 2023 (18)
August 2023 (17)
Júl 2023 (18)
Jún 2023 (21)
Máj 2023 (20)
Apríl 2023 (12)
Marec 2023 (20)
Február 2023 (20)
Január 2023 (17)
December 2022 (12)
November 2022 (16)
Október 2022 (16)
September 2022 (19)
August 2022 (20)
Júl 2022 (17)
Jún 2022 (20)
Máj 2022 (24)
Apríl 2022 (18)
Marec 2022 (23)
Február 2022 (20)
Január 2022 (23)
December 2021 (18)
November 2021 (16)
Október 2021 (23)
September 2021 (24)
August 2021 (23)
Júl 2021 (22)
Jún 2021 (20)
Máj 2021 (24)
Apríl 2021 (16)
Marec 2021 (19)
Február 2021 (16)
Január 2021 (14)
December 2020 (16)
November 2020 (17)
Október 2020 (19)
September 2020 (19)
August 2020 (25)
Júl 2020 (25)
Jún 2020 (23)
Máj 2020 (19)
Apríl 2020 (12)
Marec 2020 (18)
Február 2020 (23)
Január 2020 (25)
December 2019 (15)
November 2019 (21)
Október 2019 (22)
September 2019 (19)
August 2019 (19)
Júl 2019 (24)
Jún 2019 (19)
Máj 2019 (21)
Apríl 2019 (21)
Marec 2019 (23)
Február 2019 (21)
Január 2019 (15)
December 2018 (14)
November 2018 (23)
Október 2018 (20)
September 2018 (20)
August 2018 (24)
Júl 2018 (24)
Jún 2018 (22)
Máj 2018 (23)
Apríl 2018 (24)
Marec 2018 (25)
Február 2018 (23)
Január 2018 (25)
December 2017 (22)
November 2017 (25)
Október 2017 (26)
September 2017 (28)
August 2017 (27)
Júl 2017 (22)
Jún 2017 (20)
Máj 2017 (27)
Apríl 2017 (28)
Marec 2017 (24)
Február 2017 (25)
Január 2017 (23)
December 2016 (23)
November 2016 (25)
Október 2016 (28)
September 2016 (23)
August 2016 (30)
Júl 2016 (29)
Jún 2016 (27)
Máj 2016 (26)
Apríl 2016 (23)
Marec 2016 (26)
Február 2016 (21)
Január 2016 (22)
December 2015 (15)
November 2015 (25)
Október 2015 (23)
September 2015 (24)
August 2015 (25)
Júl 2015 (29)
Jún 2015 (26)
Máj 2015 (24)
Apríl 2015 (28)
Marec 2015 (32)
Február 2015 (28)
Január 2015 (30)
December 2014 (22)
November 2014 (29)
Október 2014 (34)
September 2014 (30)
August 2014 (30)
Júl 2014 (28)
Jún 2014 (23)
Máj 2014 (23)
Apríl 2014 (25)
Marec 2014 (12)
Február 2014 (8)
Január 2014 (7)
December 2013 (1)
November 2013 (4)
Október 2013 (5)
September 2013 (11)
August 2013 (6)
Júl 2013 (2)
Máj 2013 (2)
Marec 2013 (5)
Február 2013 (2)

Kľúčové výrazy

1.máj 10Best™ 48er Tandler 48er-Tandler 5fingers AIDS Achensee Admont Airpower Albertina Almabtrieb Alpbachtal Alpkäse Alpy Altaussee Altenmarkt-Zauchensee Ambras Amy Winehouse Angern Ankogel Annaberg Aqua Terra Aquapulco Arnold Schwarzenegger Ars Electronica Artstetten Attersee Ausserland Austrian Airlines Avicii B40 Bad Blumau Bad Hall Bad Ischl Bad Kleinkirchheim Bad Tatzmannsdorf Baden Badner Bahn Barracuda Beethoven Belveder Belvedere Berg Bergisel Bezbariérová dovolenka Bike Festival Bio-Markt Freyung Black Sabbath Blockheide Blockheide-Eibenstein Bludenz Bludisko Blumencorso Bodamské jazero Bodensee Brand Bratislava Bratislavský región Braňo Bajza Bregenz Bregenz Wald BregenzWald Bregenzerwald Burgenland Burgenland Card Burgenwelt Ehrenberg Buskers festival Bärenschützklamm Carmen Carnuntum Centrope Chlieb a víno Christmas in Vienna Cisárov trhanec Cisárska klenotnica Cittàslow City Liner Citybike Conchita Wurst Covid 19 Cumberland Cumberland Wildpark DAC DC Tower DDSG Dachstein Das Wiener Stadtfest Designer Outlet Center Detské hotely Die Garten Tulln Dinner in the Sky Dni Afriky Doln0 Rakúsko Dolné Rakusko Dolné Rakúsko Dolné rakúsko Dolomity Dom mora Dominique Perrault Donau Donau Auen Donau-Auen Donauinsel Donauinselfest Donaukanal Donauturm Drachenfest Draisinentour Dumba Park Dunaj Dúhový sprievod Dürer Ebensee Eckartsau Eisenstadt Eisriesenwelt Eistraum Ekohospodárstvo Enns Ennstal Classic Entdeckerviertel Erlebniswelt Mayrhofen Ermitáž Ernst Happel Eros Ramazzotti Erzberg Erzbergrodeo Eselpark Esterházy Europride Eurovision Eurovision Song Content Eurovision Song Contest EurovisionSong Contest Eurovízia F1 FAB FOX FAIRTRADE FIS Faaker am See Faaker see Fabergé Fahrrad Wien Falco Falkensteiner Fallbach Familienskiland St. Corona Familyfun Familypark Fantasiana Fashion week Feldkirch Feldkirchen Ferien Messe 20 Fest Wochen Feuerstein Filzmoos Flachau Forchtenstein Formula 1 Formula Snow Fossilienwelt František Jozef Franz R. Steinbacher Frittatensuppe Férový trh chutí Gaisbergwasser Galleria Danubia Gans Gargellen Garten Tulln Gastein Gebetsroither Germsuppe) Gesäuse Glühwein Gmund Gmunden Gmünd Goisern Gols Gosau Grafenegg Graz Grossarl Grossglockner Großglocknerská vysokohorská cesta Grundlsee Gustav Klimt Gösselsdorfer See HIV HOCHSteiermark Hainburg Halbturn Hall Halloween Hallstatt Harley Davidson Harry Potter Haus der Natur Haus des Meeres Hell Herberstein Hexenwasser Hinterbrühl Hinterstoder Hinterstoder-Wurzeralm Hintertux Hintertux Gletscher HoHo Hochficht HochfichtHochkar Hochkar Hochkönig Hochkössen Hochosterwitz Hochpustertal Hochsteiermark Hochzillertal Hof Hofburg Hofreitschule Hohe Salve Hohe Tauern Holiday on Ice SUPERNOVA Horne Rakusko Horné Rakúsko Hundeführerschein Hundertwasser Häupl ITF ITF Slovakiatour Illmitz Illumina Imst Incheba Innerkrems Innsbruck Innviertel Intersport Iron Maiden Ischgl JUFA Jablková štrúdľa James Bond Jazz Fest Jedenspeigen Jois Junior Kaiser Wiesn Kaisergebirge Kaiserschmarrn Kaiserwinkl Kals Kamelreitschule Kamptal Kaprun Kasberg Katedrála Sv.Štefana Katschberg Kaunertal Kellerjoch Keltenfest Keltská noc ohňa Kicková Michaela Kinderhotel Kinderhotels Kirchberg Kittenberger Kittsee Kitzbühel Kitzst Klagenfurt Klangwelle Laxenburg Klein-Meiseldorf Kleine Historische Städte in Österreich Kletzenbrot Klezmore Klosterneuburg Kombiticket Wintersport Konská sila Konzerthaus Korutánsko Korutánsko.Turracher Höhe Koó Kraftwerk Krampus Krampuslauf Krems Krimmel Kronplatz Kufstein Kulinartika Kulinárske Kulinárske festivaly Kunst Haus Kunsthistorisches Museum Kunstsupermarkt KÄSEMACHERWELT HEIDENREICHSTEIN Käsemacher Kölnbrein Königreich der Eisenbahnen Königsleiten Kühtai Künstlerhaus LEVEL LILIAIR LUMI Lackenbach Lackenhof Landeck Landgut Moserhof Landtmann Late Night Shopping Laxenburg Lebkuchen Erlebniswelt Lech Zürs am Arlberg Leitha Leogang Lesachtal Leto Lichtenberg Liechtenstein Liesertal Life Ball Linz Lockenhaus Lungau Längenfeld MAMUZ MAMUZ Schloss Asparn/Zaya MHD Madame Tussauds Maifest Malta Malta Hochalmstraße Maltatal Mamuz Marchegg Marchfeld Maria Terezia Mariahilfer Mariazell Martins Therme Medvedia roklina Melk Messe Messe Tulln Michael Häupl Michelangelo Michelin Millstätter See Minimundus Mistelbach Mobelmuseum Modellbahnwelt Molltaler Monatfon Mondsee Montafon Moserhof Mostviertel Mozart Murau Murtal Museum Niederösterreich MuseumsQuartier Museumsdorf Museumsquartier Muttereralm Innsbruck MÖBELMUSEUM WIEN Mária Terézia Módny palác Mölltal Mölltaler Mölltaler Gletscher Mörbisch Mühlviertel Mӧlltaler Gletscher NACHT DER KELTISCHEN FEUER NIKI Napoleon Narzissenfest Naschmarkt Nassfeld Natur im Garten Nature Eispalast Naturhistorisches Museu Neusiedler Neusiedler See Neusiedler See Card Neusiedler see Neusiedlerse Neusiedlersee Niedersulz Niederweiden Niederösterreich Nitro Circus Nonseum Nordwestbahnhof NorthWestNatives Nova Rock Nova Rock Festival Nussfest NÖVOG OBB ORF Oberkapfenberg Oberlaa Oggau Oktoberfest Opatrovateľstvo Opernball Orth Ost Tirol Osterfest Ostermarkt Oststeiermark Parené buchty Parndorf Paznaun Perchten Perchtenlauf Pfänderbahn Photo Marathon Pillersee Pillerseetal Pitztal Pitztaler Gletscher Planai Planai Classic Podersdorf Pokémon Porsche Poysdorf Prater Praterrummel Prellenkirchen Pressburger Zeitung Presseger See Pressegger Pressegger See Prince Prugg Pruggern Práter Prírodný park Sölktäler Prírodovedné múzeum Puchberg Purbach Pyhrn Priel Pyhrn-Priel Pöstlingberg RADpaRADe ROGNER BAD BLUMAU Radmarathon Radstadt Radweg Raggaschlucht Railjet xpress Rakúske kultúrne fórum Rakúsko Rallye historických vozidiel Ramsau Ramsau am Dachstein Rathausplatz Rattenberg Rauris Rax Raxalpe Red Bull RegioInfoPoint RegioJet Regióny pôžitkov Rehragout in Ribiselrahm Reiters Reserve Rembra Restaurantwoche Retz Riesenrad Riesneralm Rimania Ringstrasse Ringstraße Ritterburg Lockenhaus Robot Challenge 2014 Rock In Vienna Rock in Vienna Romantik Hotels & Restaurants Rosenburg Rotweinradweg Ruefa Runtastic Rupertikirtag Rust Röthelstein SONDAR SPA SUP Saalachtal Saalbach Hinterglem Saalbach-Hinterglemm Sacherova torta Salzburg Salzburgeland Salzburger Nockerl Salzburgerland Salzburgring Salzbursko Salzkammergut Salzurgerland Samson Schallaburg Schattenburg Schiffahrt Schladmin Schladming Schladming-Dach Schloss Artstetten Schloss Asparn Schloss Asparn/Zaya Schloss Dürnkrut Schloss Eckartsau Schloss Esterházy Schloss Halbturn Schloss Hof Schloss Marchegg Schloss Orth Schloss Reichenau Schloss Rohrau Schloss Schönbrunn Schloss Wilfersdorf Schlosshof Schneeberg Schultz Gruppe Schutzhaus Schwarzenegger Schwechat Schweizerhaus Schönbrunn See Seefeld Seefestspiele Seegrotte Semmering Shen Yun Sillian Silvapark Galtür Silvester Silvretta Sisi Sisi Museum Ski Ski Amadé Ski amadé Ski)Hit Skicircus Skicircus Saalbach Hinterglemm Sky walk Skyfly Skyglide Skyglider Slazbursko Slovak Lines Slovak lines Slávnosť koní Smart City Snow Mobile Snow Space Salzburg Snow Speed Hill Rac Sonnenland Sonnentherme Soľná komora Spielberg Spieljoch Srnčie ragú St St. Corona am Wechsel St. Lorenzen St. Margarethen St. Martins Therme & Lodge St. Polten Stadthall Stadthalle Stadtpark Stams Star Wars Start up Steiermark Steinbruch Steinbruch St. Margarethen Stephansdom Steppentierpark Pamhagen Stift Klosterneuburg Storchenhaus Strauss Ströck Stubai Stubaital Stuhleck Sturm Surf World Cup Surf Worldcup Podersdorf Svet dreva Svätojakubská cesta Swarovs Swarovski Swarovski Kristallwelt Swiss-Trac Sölden Söll TMR Tafelspitz Tag des Mostes Tannheimer Tal Taxacher Tennengau Terfens The Illusionists The Nightrace The Prodigy The Rolling Stones The World’s 50 Best Restaurants Therme Therme Wien Thermenland Tichá noc Tirol Tirolsko Tirolsko.Achensee Today travel Tom Jones Top Mountain Crosspoint Traisental Trnavský kraj Tschardakenhof Tulfes Tulln Turracher Höhe Twin City Liner TwinEntreprenuers Törggelen UNESCO Uhudler VIedeň Valentín Vettel Veľká noc Vianoce Vianočné trhy Vianočný trh Vieden Viedenská Filharmónia Viedenská električka Viedenská filharmónia Viedenské Alpy Viedenské festivalové týždne Viedenské víno Viedenskí filharmonici Viedenský les Viedenský ľadový sen Viedeň Viedeň je najpríjemnejším mestom na život Viedeň.Donauinselfest Viedeň.chlapčenský zbor Vienna Airport Vienna Card Vienna City Marathon Vienna Classic Days Vienna Design Week Vienna Heurigen Express Vienna Pride Vienna Region Villach Vilsalpsee Vitalwelt Voralberg Vorarlberg Vysomarch WAMP Wachau Waldbär Waldness Waldviertel Waldviertler Walliserhof Wassererlebnispark Wasserturm Waves Wechsel Wein Weinviertel Weisensee Weissensee Welt museum Weltmuseum Wien Wi Wien Card Wien Museum Wien-Karte Wien-Museum Wiener Elektro Tage Wiener Linien Wiener Neustadt Wiener Staatsoper Wiener Stadthalle Wiener WIESN-Fest Wienerwald Wilden Trauben Fest Wildkogel-Arena Wintermarkt Wohnbauförderung Wolfgangsee Wolfsthal Wolgangsee World Press Photo Wurzeralm Wörthersee Ybbstal Ysperklamm Yukigassen ZOO ZOO Schönbrunn ZOO VIENNA Zahmer Kaiser Zell am See Zell am See Kaprun Zeltweg Zentralfriedhof Zillertal Zimnýkoval Zotter Zugspitz Zábavný park Záhorská Ves Zöblene advent airberlin akcia akvapark alpaka ametyst apartmány Sloho aquapark aspern Die Seestadt Wiens auto autobus autobusová stanica autokino autosalón autoveterán autovlak ayurvéda balóny bar na streche bazén beh beh čertov benzín bez auta bez bariér bezbariérový bežkovanie bežky bicykel bicykle bicyklovanie bike biokvalita bioprodukt biostrava birdwa bobová dráha bobová dráha Eibl Jet bocian bojové psy budcnosť burza bycikel byty bábovka bál bývanie ceny ceny phm cez víkend cezhraničná spolupráca chalet cintorín corona covid covid-19 cukráreň cyklisti cyklistická mapa cyklistika cyklocesta cyklocesty cyklodiaľnica cyklolávka cyklomapa cyklomost cyklotras cyklotrasa cyklotrasy cyklovýlet deti detské múzeum detský svet diesel dinosaurus dirndl dizajn dobytok dom doprava dovolenka dovolenka na chate dovolenka s deťmi dovolenka so psom dovolenka v Rakúsku dožinky dražba drevo drezina dreziny e-bajk e-bicykel e-bike e-kolobežky ebike elektrické auto elektromobil elektromobilita familotel fašiangy ferrata festival fiaker fiakre filharmonici film firma fotomaratón freestyle futbal fórum galéria gazdovstvo glamping golf gopass gurmán gurmánsky festival halloween highline179 historické vozidlá horské bicykle hostel hotel hotel Balance ****Superior hotel zum Oberjäger hrad hrad Forchtenstein hrozno hudba husacina husi husky iconvienna indie jablková štrúdľa jarná lyžovačka jaskyňa jaskyňa Hermannshöhle jazero jazerá jazyková kaviareň jazykový kurz jazz jedlo jeseter jeseň joga kajak kam cez víkend kam n kam na lyže kam na víkend kam na výlet kam s deťmi kam ísť vo Viedni kamera v aute karavan karta katamaran.loď katamarán kaviareň kemp kemping kempovanie klima klzisko kláštor kniha knižnica kokosky kokosové pusinky kolobežky kolotoče koláč kompa koncert koncerty kone korč korčuľovanie kočiar krampus kroj kulinárstvo kultúra kura kurz kvet kvety káva kôň kúpalisko kúpanie kúpele labyrint lacné lama lamy lanovka lanový park lavína lederhose les letecký simulátor letisko letné prázdniny leto lezenie lockdown lyzovanie lyže lyžovanie lyžovanie na ľadovci lyžovanie.sánkovanie lyžovačka lyžovačka pre deti lyžovačka v Rakúsku lístky mak makak makrónky maraton maratón marhule masher medvede megaklzisko metro mhd mobilheim modrotlač more most motorka motorky muas muzeum mušt múzeum múzeum.Eisenstadt na lyže nafta nakupovanie nemecký jazyk nextbike noc múzeí novoročný koncert nudizmus nákladný bicykel nákup nákupy obchod obytný automobil ocenenie ochutnávky ohne okružná cesta opatrenia opatrovateľka open air opera oranžéria orchidey orol ovocný chlebík park parklet parkovanie perchten perníky pes phm piano pivo pivovar planetárium plavba loďou ples plávanie podcast podnikanie podnikanie v Rakúsku polievka porcelán potápanie požičovňa požičovňa bicyklov pre deti prehliadka preteky preukaz prihlásenie prilba práca psie záprahy psy pádlovanie púť raft recept recept na buchty región renovácia rezeň reštaurácia reštaurácia Steire rodina rybolov rybárčenie rýchlosť s deťmi safari salsa schlittenhund schloss schloss Cobenzl schloss Marchegg schloss Orth schlossORTH schwechat sci-fi second hand semafor silvester ski amadé skidoo skipas skisport.com skoky na lyžiach slanina slnovrat slow food slávnosti snežnice snowboard snowboarding sochy sonnenland draisinentour soľná baňa sprievod sprievod čertov stanovanie start-up startup stavebná pôžička stredovek surf surfovanie svište syr sánkovanie sánkovačka sánky súťaž tanec tekvica tekvice tekvicové slávnosti tenis test therme thermen chalets this human world tip na výle tip na výlet tipy na výlet top10 trh trhanec trhy triatlon túry ubytovanie ubytovanie v Rakúsku umenie univerzita učenie jazykov valentín valčík vanilkové rohlíčky varené víno vedci veteráni veterány veľkonočné trhy veľtrh veľtrh módy vianoce vianočné trhy vianočný trh viedenskí filharmonici vikend vinice vinotéka vlak vodný park vodopád vozíčkar vratné fľaše vstup na Slovensko vstupenky vyhliadka vzdelávanie vínna cesta vínne uličky víno výhľad výlet výlet loďou výstava výstava orchideí wellness whisky wolfsthal youtube yžovačka zadarmo založenie zaujímavosti zelené oázy zima zmrzlina zoo zoolauf zvieratá zábava zábavný park záhrada zámok zámok Eckartsau zámok Kornberg zážitkové záhrady zľava zľavová karta Niederösterreich zľavové karty zľavy ÖBB Ölmühle Ötscher Ötztal čerešne čert čokoládovňa ľad ľadolezenie ľadovec Šnaps Španielska jazdecká škola Špeciálna májová ponuka Schloss Hofu pre seniorov Štajersko Štátna opera Šumava šišky škola šnaps špeciality štajersko štrúdľa ťava Židovské múzeum ženský beh