REKLAMA    

Virtuálna realita pri šnorchlovaní - Sonnentherme

Logo AustriaSK
ISSN 2453-9589

Otestovali sme Hotel Klausnerhof**** v Hintertuxe

2016-10-11
Lyžovačka 365 dní v roku je tu samozrejmosťou, rovnako tak dobré jedlo a v neposlednom rade veľmi milí ľudia.(c) Austria.skHotel sa nachádza na konci údolia Zillertal, bez problémov k nemu trafíte. Pretože keď prídete do údolia, prechádzate po hlavnej ceste postupne maličkými dedinkami až do tej poslednej - do Hintertuxu.

 


Krásny výhľad hneď ráno na ľadovec Hintertux priamo z hotela Klausnerhof**** (c) Austria.sk

 Nikde inde v Rakúsku nie je lyžovanie tak pestré a príjemné ako v tirolskom Zillertal: ľadovec v Hintertuxe je jediný v Rakúsku, ktorý ponúka celoročné lyžovanie a zimné športy 365 dní v roku. Výborne upravené trate, skvelé jedlo a krásna príroda až do 3.250 m. Ľadovec má vo svojom najširšom mieste až 120 metrov. Viac ako 60 kilometrov zjazdoviek je k dispozícii ako začiatočníkom, tak aj skúseným lyžiarom. Najdlhšia zjazdovka v údolí Zillertal vedie s jej 12 kilometrami do Hintertuxu.

 


Hotel Klausnerhof**** (c) Austria.skNa nádhernom mieste na úpätí ľadovca vedú manželia Frieda a Martin Klausner s láskou svoj štvorhviezdičkový wellness hotel, ktorý sme prišli vyskúšať. Všetkých 57 izieb a apartmánov má výhľad na mohutný masív Tuxerských Álp. Izby sú priestranné, moderne zariadené s vlastným balkónom. Veľmi sa nám páčila veľká kúpeľňa s vaňou a sprchovým kútom. Mala špeciálne neotvárateľné špehovacie okienko do izby, kadiaľ sa do nej dostávalo denné svetlo.

 


Hotel Klausnerhof**** (c) Austria.skV podkroví hotela sú Panorama kúpele takisto s exkluzívnym výhľadom na večný ľad a idylickou slnečnou terasou. Je veľmi príjemné využiť vnútorný bazén po lyžovačke alebo túre a plávaním si uvoľniť unavené svaly. Z vnútorného bazéna sme preplávali do vonkajšieho, ktorý je vyhrievaný. Ten pocit, keď je vonku chladno (len 8°C), na nos vám padajú kvapky dažďa zmiešané s vločkami snehu a vy si v teplej vode užívate nádherný výhľad a úžasný horský vzduch! Vonku sa nachádza ešte vírivka. Na pohodlných vodných posteliach v "miestnosti ticha" si môžete po návšteve sauny odpočinúť, alebo si užívať slnko na strešnej terase. Takisto kozmetika, masáže a zábaly spravia dobre telu i duši.

 


Plávanie s výhľadom (c) Austria.skFajnšmekerom bude chutiť miestna kuchyňa, kde podávajú v prvom rade výrobky z vlastnej hotelovej farmy a výborné regionálne pochúťky. Jogurt, smotanový syr a cmar pochádzajú priamo z pastviny. Každý večer nám varil kuchynský tím gurmánske 5-chodové menu.

 


Jedlo z lokálnych surovín je nielen pekne servírované, ale aj veľmi chutné (c) Austria.skAž neuveriteľných 43 rokov tu pracuje šéfkuchár, ktorý každý deň vyvoláva ohňostroj chutí. A práve on je jedným z dôvodom, prečo sa sem rekreanti vracajú. Počas nášho pobytu sa práve menili hostia, počas pravidelného nedeľného galavečera vítala mama Frieda a dcéra Magdalena nových hostí a okrem iného sa poďakovala štamgastom, ktorí sa sem pravidelne vracajú už tridsať sezón (!) aj kvôli úžasnej kuchyni. Dávame im za pravdu.

 


Večer so someliérkou Magdalenou Klausner a jej mamou Friedou (c) Austria.skTip pre milovníkov a znalcov vína, ale aj pre tých, čo radi ochutnajú kvalitné vína - na streche hotela majú pre svojich klientov vínnu pivnicu. Magdalena Klausner, dcéra majiteľov, nám predviedla svoje somelierske umenie a pripravila nám vinársky večer. Každý rok volia najlepšie víno, tzv. "Kráľovnú vín" z Hintertuxu.

 


Trofeje zdobia interiér hotela (c) Austria.skMajiteľ hotela Martin Klausner je vášnivým poľovníkom a rád bráva svojich hostí, ktorí prejavia záujem, na poľovačky so sebou. Okrem bežných lesných zvierat je pre našinca zaujímavé, že jeho trofejami sú aj kamzíky a svište. Kuchyňa potom okrem iného pripraví to, čo aktuálne jeho šéf prinesie.

Jeho manželka Frieda veľmi rada lyžuje a bráva hostí na miesta, kde si môžu užiť správnu lyžovačku s ohľadom na svoje skúsenosti a vek. Frieda Klausner sa sem prisťahovala kvôli láske pred 30. rokmi z Horného Rakúska, je vášnivou lyžiarkou a ľadovec pozná ako svoju dlaň. Prezradila nám, že najlepšia lyžovačka na ľadovci je do konca júna, a potom zasa od septembra. Počas leta sa takisto dá, len toho miesta so snehom je pomenej. I keď vzápätí hovorí, že tu je bežné, že počas jedného dňa zažijete štyri ročné obdobia. Zaujímavosťou je, že minulý rok v auguste im aj dolu v údolí poriadne nasnežilo. Betterpark Hintertux je najvyššie položeným freestyle miestom v Rakúsku a patrí k najlepším snowparkom v Alpách. Oficiálne otvorenie býva prvý októbrový víkend za účasti medzinárodných hviezd a freestyle fanúšikov.

 


Tu aj uprostred leta stretnete lyžiarov (c) Austria.skMajitelia sú správni hostitelia. Nedopustia, aby sa rekreanti nudili. Na každý deň je v ponuke nejaká aktivita, z ktorej si domov odnesú tie najlepšie zážitky. Počas nášho víkendového pobytu nám neprialo počasie, ale napriek tomu sme zažili a videli, s ohľadom na dĺžku času a typ počasia, maximum.

 


Erlebnis Sennerei Zillertal (c) Austria.skV prvý deň sme sa boli pozrieť na zážitkovú mliečnu fabriku Erlebnis Sennerei Zillertal v neďalekom Mayrhofene. Počas celej sezóny (od skorej jari do neskorej jesene) sa v údolí vysoko na svahoch pasú kravy, ovce a kozy rôznych hospodárov. Pastieri ich denne doja a v debničkách posielajú dolu lanovkou konvice plné mlieka. Po ne pravidelne chodí špeciálne auto a privezie ho do mliekárne. Po spracovaní potom časť produkcie predávajú priamo v podnikovej predajni a časť rozvážajú do hotelov a penziónov v údolí Zillertal. Hoteloví hostia majú potom na stole čerstvé mlieko, maslo, rôzne druhy syrov, čerstvé jogurty,...

Návštevníci Erlebnis Sennerei po zakúpení vstupenky obdržia audio sprievodcu (len v nemčine) a postupne idú cestou premeny mlieka až po hotové produkty. Na konci sú umiestnené automaty, kde môžete zadarmo a koľko len vládzete ochutnať, ako chutí čerstvé horské mlieko, cmar a jogurty.

Úžasný nápad ako sa dokázali hospodári spojiť, využiť to, čo každý z nich má a vytvoriť takýto spoločný projekt.

 Pre deti je tu viacero zastávok, kde sa naučia, že mlieko nepochádza z obchodu, ale od zvierat, že sa o zvieratá treba starať a dokonca si môžu vyskúšať, či by dokázali podojiť kravu. Tá nie je skutočná, ale drevená a z jej plastových vemien správnou technikou dostanú von vodu. A veru nie je to také jednoduché.

Otváracie hodiny Erlebnis Sennerei:
výroba - denne od 9:00 do 17:00 hod.
obchod - denne od 8:00 do 18:00 hod.
Vstupné do výroby: deti do 6 rokov zadarmo, deti od 7 do 14 rokov 6,- €, dospelí 12,- €. Kúpou vstupenky získavate zľavu 1 euro na nákup v obchode.

 


Cestou na Bichlalm (c) Austria.skPoobede konečne prestalo prudko liať, už sa len striedali prehánky s normálnym dažďom. Frieda nás vzala na ich horskú chatu Bichlalm (1.726 m), ktorá sa nachádza hore v kopci za hotelom (1.489 m). Bichlalm v preklade znamená niečo ako malý kopček. Dosť nepresné pomenovanie, pretože sa k nej dostanete prudkým kopcom po prekonaní cca 3 kilometrov a výškovým rozdielom 213 m. Aby sme neodradili slabších turistov, vedú k nej ešte iné dve cesty, ktoré sú miernejšie. Tento výlet vám vrelo odporúčame - je odtiaľto nádherný výhľad na dolinu a majestátny ľadovec.

 


Bichlalm (c) Austria.sk

Štýl pohostenia na horskej chate je iný ako v hoteli. Tu si môžete s chuťou zjesť napríklad typický Kaiserschmarrn, šmalcový chlieb a cibuľou, klobásky, slaninu, syry, čerstvé mlieko,... Chata je útulná, všade sú vystavené trofeje Martina Klausnera.


Pripravené ozdoby z kvetín na slávnosť Almabtrieb (c) Austria.skTýždeň po našej návšteve sa v dedine konala veľká slávnosť Almabtrieb a Frieda nám pyšne ukázala, aké už majú pripravené krásne výzdoby pre svoje kravy. Len jedna z nich dostane veľkú korunu z kvetov (tá, ktorá bola podľa nich najlepšou počas roka) a ostatné budú vyzdobené len o čosi menšími nádhernými ozdobami.

 


Lanovka na Hintertuxer Gletscher (c) Austria.skNa druhý deň sa počasie trošku umúdrilo a my sme sa mohli ísť pozrieť na Hintertuxer Gletscher. Našim cieľom bol navyšší dostupný bod ľadovca vo výške 3.250 m. Sprevádzala nás Magdalena Klausner, ktorá nám počas nášho prestupovania medzi tromi stanicami povedala v skratke o vzniku týchto lanoviek Gletscherbahnen. Ona je už 4. generácia, ktorá sa stará o rodinný hotel po svojom predkovi, ktorý ho založil. Vtedy sa jej pradedko spojil so svojimi ďalšími tromi priateľmi, premenili sny na skutočnosť a začali budovať prvú lanovku na ľadovec. V súčasnosti sú tri, ktoré vás postupne vyvezú na vrchol: Sommerbergalm vo výške 2.100 m, Tuxer Fernerhaus v 2.660 m a Gefrorene Wand vo výške 3.250 m. Dnes patria k tým najmodernejším a na druhej stanici určite navštívte reštauráciu Tux Fernerhaus, odkiaľ je prekrásny výhľad na zjazdovky. Varia tu výborne, porcie sú obrovské a toalety čisté.

 


Hintertuxer Gletscher, 2.660 m (c) Austria.skMali sme jedinečnú príležitosť, a aj sme ju využili, pozrieť sa do strojovne lanovky. Tu nám technici podrobne vysvetlili čo všetko obnáša starostlivosť o lanovku a bezpečnosť cestujúcich.

 


Hintertuxer Gletscher, 3.250 m (c) Austria.skPokračovali sme do tretej stanice a napriek tomu, že bola polovica septembra, otvoril sa nám nádherný výhľad na zasnežené svahy. No len na pár minút, o chvíľu sa mraky zatiahli a začalo husto snežiť. Niet divu, veď boli 3 stupne pod nulou. Práve v tomto čase sem chodia trénovať lyžiarski reprezentanti z rôznych krajín - napr. z Nórska, Francúzska, Švajčiarska,...

 


Natur Eis Palast (c) Austria.skNašim cieľom bola ľadovcová trhlina s ľadovým palácom Natur Eis Palast, ktorú objavil v roku 2007 tirolčan Roman Erler. O čosi neskôr bola sprístupnená aj turistom. Leží len 100 metrov od najvyššieho bodu ľadovca. Natureispalast je nádherný svet ľadu so zmrznutými vodopádmi a bezchybnými ľadovými kryštálikmi, ktorý si môžete prezerať spolu so sprievodcom.

 


Jedinečný Natur Eis Palast (c) Austria.skNa hlavu dostanete prilbu, pridržiavate sa rukami lán po oboch stranách a kráčate po úzkom chodníku/v úzkej trhline, na ktorom sú pre istotu poukladané gumené rohože, aby sa priveľmi nešmýkalo. Miestami je taká úzka, že sa vedľa seba nevmestia dvaja ľudia. Do 500 metrového ľadového tunela s výškou 15 metrov schádzate nadol po 33 drevených schodoch a pokračujete po deviatich rebríkoch raz dole, inokedy hore. Celoročne je tu konštantná teplota 0°C, preto teplé oblečenie a dobrá obuv je nevyhnutná.

 


Natur Eis Palast odporúčame navštíviť (c) Austria.skJaskyňa je pekne osvetlená, miestami farebná hra svetla vyvoláva dojem, že ste v rozprávke. Zmysel pre humor nechýba správcom a ani sprievodcom. Počas trasy je viacero momentov, kde humorných spôsobom prezentujú výnimočnosť Natureispalast. Čakajú vás jedinečné až 8-metrové bezchybné cencúle, 52 metrov hlboká šachta naplnená vodou, môžete sa dotknúť skál po tisíc rokov ukrytých v ľade. A to všetko 25 metrov pod zjazdovkou. Zlatým klincom je jedinečná plavba na ľadovom jazere s hĺbkou 15 metrov, asi 6 metrov širokom a 100 metrov dlhom. Celá prehliadka trvala čosi vyše hodiny.

 


Natur Eis Palast, len 100 metrov od najvyššieho bodu ľadovca (c) Austria.skVstup do ľadového paláca je povolený od šesť rokov.

Otváracie hodiny Natureispalast: vstupy denne o 10:30, 11:30, 12:30, 13:30 a 14:30 hod.
Vstupné: deti 8,- € a dospelí 16,- €


Po takomto dni nám pri návrate do hotela už ani nevadilo, že opäť začalo pršať. Boli sme plní dojmov a unavení sme využili príjemne teplý vonkajší i vnútorný bazén na uvoľnenie svalov.

 

Zimná ponuka hotela Klausnerhof****:


- Weiße Wochen (07.–29.01.17)
7 nocí vrátane plnej penzie, zábavná sánkarska dráha jazda a spoločný večer na Klausnerových chate Bichlalm, 2 dni v týždni na svahoch s lyžiarskym sprievodcom, poukaz na wellness v hodnote 25,- € na rozmaznávajúce masáže, 6-dňový super skipass (na všetky zillertalské lyžiarske zariadenia vrátane Hintertuxer Gletscher.
od 976,- €/os.

-Bergwinter (28.01.–11.02.17, 11.–25.02.17, 04.03.–01.04.17)
7 nocí vrátane plnej penzie, 2 dni v týždni na svahoch s lyžiarskym sprievodcom, zábavná sánkarska dráha jazda a spoločný večer na Klausnerových chate Bichlalm, 6-dňový super skipass (na všetky zillertalské lyžiarske zariadenia vrátane Hintertuxer Gletscher.
od 1.000,- €/os.

Za pár minút sa hostia z Klausnerhofu**** dostanú do najspodnejšej stanice lanovky Hintertuxer Gletscherbahnen. Skipasy sú k dispozícii na recepcii hotela. Nemusíte so sebou ťahať lyže, snowboardy či sánky, prilby, či lyžiarske oblečenie. Všetko toto pre deti i dospelých si môžete požičať priamo pri lanovke.

Hotel sme ohodnotili 5 hviezdičkami z 5 pre jeho výhodnú polohu, výbornú stravu, zariadenie, možnosti turistiky, športu a využitia voľného času.

Hotel Klausnerhof****

6294 Hintertux 770, Rakúsko
tel.: 0043 5287 8588
Email: info@klausnerhof.at
www.klausnerhof.at

Autor: text - Dana Illéšová
Spracoval: foto, video - Marian Illéš
Preberať obsah stránky je možné len so súhlasom redakcie. Všetky práva vyhradené.

Viete že...

Jedna štvrtina obyvateľov Rakúska žije vo Viedni.

Registrácia
pre odber noviniek

Emailová adresa:

Meno:
Priezvisko:

Pre odosielanie newsletterov používame metódu DOUBLE OPT IN. To znamená, že naše e-maily s novinkami budete dostávať iba vtedy, ak v e-maile s potvrdzovacím linkom, ktorý vám zašleme na vašu e-mailovú adresu, potvrdíte aktiváciu služby Newsletter. Ak si nebudete viac želať zasielanie newsletterov, môžete ich zasielanie kedykoľvek zrušiť, a to kliknutím na príslušný link pre odhlásenie z odberu newslettera, umiestnený priamo v každom newsletteri, alebo kontaktovaním našej zodpovednej osoby. Viac o ochrane osobných údajov nájdete » TU «


Kalendár udalostí

« Február 2020
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
2345678
Marec 2020 »
2425262728291
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Kategórie

Spolková krajina

Archív

Február 2020 (15)
Január 2020 (25)
December 2019 (15)
November 2019 (21)
Október 2019 (22)
September 2019 (19)
August 2019 (19)
Júl 2019 (24)
Jún 2019 (19)
Máj 2019 (21)
Apríl 2019 (21)
Marec 2019 (23)
Február 2019 (21)
Január 2019 (15)
December 2018 (14)
November 2018 (23)
Október 2018 (20)
September 2018 (20)
August 2018 (24)
Júl 2018 (24)
Jún 2018 (22)
Máj 2018 (23)
Apríl 2018 (24)
Marec 2018 (25)
Február 2018 (23)
Január 2018 (25)
December 2017 (22)
November 2017 (25)
Október 2017 (26)
September 2017 (28)
August 2017 (27)
Júl 2017 (22)
Jún 2017 (20)
Máj 2017 (27)
Apríl 2017 (28)
Marec 2017 (24)
Február 2017 (25)
Január 2017 (23)
December 2016 (23)
November 2016 (25)
Október 2016 (28)
September 2016 (23)
August 2016 (30)
Júl 2016 (29)
Jún 2016 (27)
Máj 2016 (26)
Apríl 2016 (23)
Marec 2016 (26)
Február 2016 (21)
Január 2016 (22)
December 2015 (15)
November 2015 (25)
Október 2015 (23)
September 2015 (24)
August 2015 (25)
Júl 2015 (29)
Jún 2015 (26)
Máj 2015 (24)
Apríl 2015 (28)
Marec 2015 (32)
Február 2015 (28)
Január 2015 (30)
December 2014 (22)
November 2014 (29)
Október 2014 (34)
September 2014 (30)
August 2014 (30)
Júl 2014 (28)
Jún 2014 (23)
Máj 2014 (23)
Apríl 2014 (25)
Marec 2014 (12)
Február 2014 (8)
Január 2014 (7)
December 2013 (1)
November 2013 (4)
Október 2013 (5)
September 2013 (11)
August 2013 (6)
Júl 2013 (2)
Máj 2013 (2)
Marec 2013 (5)
Február 2013 (2)

Kľúčové výrazy

1.máj 10Best™ 5fingers AIDS Achensee Admont Airpower Albertina Almabtrieb Alpbachtal Alpkäse Alpy Altaussee Amy Winehouse Angern Annaberg Aqua Terra Aquapulco Arnold Schwarzenegger Ars Electronica Attersee Ausserland Avicii Bad Blumau Bad Kleinkirchheim Baden Beethoven Belveder Berg Bergisel Bezbariérová dovolenka Bike Festival Bio-Markt Freyung Black Sabbath Blockheide Blockheide-Eibenstein Bludisko Blumencorso Bodamské jazero Bodensee Bratislava Bratislavský región Bregenz Wald BregenzWald Bregenzerwald Burgenland Burgenland Card Burgenwelt Ehrenberg Buskers festival Bärenschützklamm Carmen Carnuntum Centrope Chlieb a víno Christmas in Vienna Cisárov trhanec Cittàslow City Liner Citybike Conchita Wurst DAC DC Tower Dachstein Das Wiener Stadtfest Designer Outlet Center Detské hotely Dinner in the Sky Dni Afriky Doln0 Rakúsko Dolné Rakúsko Dolné rakúsko Dolomity Dom mora Dominique Perrault Donau Donau-Auen Donauinsel Donauinselfest Donaukanal Donauturm Drachenfest Draisinentour Dunaj Dúhový sprievod Dürer Eckartsau Eisenstadt Eisriesenwelt Eistraum Ekohospodárstvo Enns Ennstal Classic Ermitáž Ernst Happel Erzberg Eselpark Esterházy Europride Eurovision Eurovision Song Content Eurovision Song Contest EurovisionSong Contest Eurovízia F1 FAIRTRADE FIS Faaker am See Faaker see Fabergé Fahrrad Wien Falkensteiner Fallbach Familienskiland St. Corona Familyfun Familypark Fashion week Ferien Messe 20 Fest Wochen Feuerstein Filzmoos Formula 1 Formula Snow František Jozef Frittatensuppe Férový trh chutí Galleria Danubia Gargellen Garten Tulln Gastein Gebetsroither Germsuppe) Gesäuse Gmund Gmunden Gmünd Goisern Gols Gosau Grafenegg Graz Grossarl Großglocknerská vysokohorská cesta Grundlsee HIV Hainburg Halbturn Hall Halloween Hallstatt Harley Davidson Haus der Natur Haus des Meeres Herberstein Hinterbrühl Hinterstoder-Wurzeralm Hintertux Hintertux Gletscher HoHo Hochkar Hochkönig Hochkössen Hochpustertal Hochsteiermark Hochzillertal Hof Hofburg Hofreitschule Hohe Salve Hohe Tauern Horné Rakúsko Hundeführerschein Häupl ITF ITF Slovakiatour Illmitz Imst Incheba Innerkrems Innsbruck Intersport Iron Maiden Ischgl Jablková štrúdľa Jazz Fest Jedenspeigen Jois Kaiserschmarrn Kaiserwinkl Kamptal Kaprun Katedrála Sv.Štefana Katschberg Kaunertal Kellerjoch Keltenfest Keltská noc ohňa Kinderhotel Kinderhotels Kirchberg Kittenberger Kittsee Kitzbühel Kitzst Klagenfurt Kletzenbrot Klezmore Klosterneuburg Konská sila Konzerthaus Korutánsko Kraftwerk Krampuslauf Krimmel Kronplatz Kufstein Kulinartika Kulinárske Kulinárske festivaly Kunsthistorisches Museum Kunstsupermarkt Käsemacher Kölnbrein Königsleiten Kühtai Künstlerhaus LEVEL LUMI Landeck Late Night Shopping Laxenburg Lech Zürs am Arlberg Leitha Leogang Lesachtal Leto Liesertal Life Ball Linz Lockenhaus Längenfeld MAMUZ MAMUZ Schloss Asparn/Zaya MHD Madame Tussauds Maifest Malta Malta Hochalmstraße Maltatal Marchegg Marchfeld Mariahilfer Mariazell Martins Therme Medvedia roklina Messe Michael Häupl Michelangelo Millstätter See Minimundus Mistelbach Monatfon Montafon Mostviertel Mozart Murau Murtal MuseumsQuartier Museumsdorf Museumsquartier Mária Terézia Módny palác Mölltaler Gletscher Mörbisch Mühlviertel NACHT DER KELTISCHEN FEUER NIKI Napoleon Narzissenfest Nassfeld Natur im Garten Naturhistorisches Museu Neusiedler Neusiedler See Neusiedler See Card Neusiedler see Neusiedlerse Neusiedlersee Niedersulz Niederweiden Niederösterreich Nitro Circus Nonseum Nova Rock Nova Rock Festival Nussfest NÖVOG OBB Oggau Oktoberfest Opatrovateľstvo Opernball Orth Osterfest Ostermarkt Parené buchty Parndorf Paznaun Pfänderbahn Photo Marathon Pillersee Pitztal Planai Planai Classic Podersdorf Pokémon Porsche Poysdorf Prater Praterrummel Prellenkirchen Pressburger Zeitung Presseger See Pressegger See Prince Pruggern Práter Prírodný park Sölktäler Prírodovedné múzeum Puchberg Purbach Pöstlingberg RADpaRADe Radstadt Radweg Railjet xpress Rakúske kultúrne fórum Rakúsko Ramsau Ramsau am Dachstein Rathausplatz Rauris Rax Raxalpe Red Bull RegioInfoPoint RegioJet Regióny pôžitkov Rehragout in Ribiselrahm Rembra Restaurantwoche Retz Rimania Ringstrasse Ringstraße Robot Challenge 2014 Rock In Vienna Rock in Vienna Romantik Hotels & Restaurants Rosenburg Ruefa Runtastic Rupertikirtag Rust Röthelstein SONDAR SPA Saalachtal Saalbach Hinterglem Saalbach-Hinterglemm Sacherova torta Salzburg Salzburgeland Salzburger Nockerl Salzburgerland Salzburgring Salzbursko Salzkammergut Salzurgerland Samson Schallaburg Schladmin Schladming Schladming-Dach Schloss Asparn Schloss Asparn/Zaya Schloss Dürnkrut Schloss Eckartsau Schloss Esterházy Schloss Halbturn Schloss Hof Schloss Orth Schloss Rohrau Schneeberg Schultz Gruppe Schutzhaus Schwechat Schönbrunn See Seefeld Seegrotte Semmering Shen Yun Silvapark Galtür Silvester Silvretta Sisi Ski Ski Amadé Ski amadé Ski)Hit Skicircus Skicircus Saalbach Hinterglemm Sky walk Skyfly Skyglide Skyglider Slazbursko Slovak Lines Slovak lines Smart City Snow Mobile Snow Speed Hill Rac Sonnentherme Spielberg Spieljoch Srnčie ragú St St. Corona am Wechsel St. Lorenzen St. Margarethen St. Martins Therme & Lodge Stadthall Stadthalle Stadtpark Star Wars Start up Stephansdom Stift Klosterneuburg Stubai Stubaital Stuhleck Surf World Cup Surf Worldcup Podersdorf Svet dreva Svätojakubská cesta Swarovs Swarovski Sölden TMR Tafelspitz Tag des Mostes Tannheimer Tal Taxacher Tennengau Terfens The Illusionists The Nightrace The Prodigy The Rolling Stones The World’s 50 Best Restaurants Therme Therme Wien Thermenland Tichá noc Tirol Tirolsko Tirolsko.Achensee Today travel Tom Jones Top Mountain Crosspoint Trnavský kraj Tulln Turracher Höhe Twin City Liner TwinEntreprenuers Törggelen UNESCO Uhudler VIedeň Valentín Vettel Veľká noc Vianoce Vianočné trhy Vianočný trh Viedenská filharmónia Viedenské Alpy Viedenské festivalové týždne Viedenské víno Viedenskí filharmonici Viedenský les Viedenský ľadový sen Viedeň Viedeň.Donauinselfest Viedeň.chlapčenský zbor Vienna Airport Vienna Card Vienna City Marathon Vienna Classic Days Vienna Design Week Vienna Pride Vienna Region Villach Vilsalpsee Voralberg Vorarlberg WAMP Wachau Waldbär Waldviertel Waldviertler Wasserturm Waves Wechsel Wein Weinviertel Weissensee Welt museum Wi Wien Card Wien Museum Wien-Karte Wiener Neustadt Wiener Staatsoper Wiener Stadthalle Wiener WIESN-Fest Wienerwald Wilden Trauben Fest Wildkogel-Arena Wohnbauförderung Wolfgangsee Wolfsthal Wolgangsee World Press Photo Wörthersee Ysperklamm ZOO ZOO Schönbrunn Zahmer Kaiser Zell am See Zeltweg Zillertal Zotter Zugspitz Zábavný park Záhorská Ves Zöblene advent airberlin akcia aspern Die Seestadt Wiens auto autobus autobusová stanica autokino autosalón autoveterán ayurvéda balóny bazén beh beh čertov benzín bez auta bez bariér bežkovanie bežky bicykel bicykle bicyklovanie biokvalita bioprodukt biostrava birdwa bobová dráha bobová dráha Eibl Jet bocian bojové psy budcnosť burza bycikel byty bál bývanie ceny ceny phm cez víkend cezhraničná spolupráca cyklisti cyklistická mapa cyklistika cyklocesta cyklocesty cyklolávka cyklomapa cyklomost cyklotras cyklotrasa cyklovýlet deti detské múzeum detský svet diesel dizajn dobytok dom doprava dovolenka dovolenka na chate dovolenka s deťmi dovolenka so psom dovolenka v Rakúsku dožinky drevo dreziny e-bike elektrické auto elektromobil elektromobilita familotel fašiangy ferrata festival fiaker filharmonici firma fotomaratón freestyle futbal fórum galéria gazdovstvo glamping golf gurmán gurmánsky festival halloween highline179 historické vozidlá horské bicykle hotel hotel Balance ****Superior hrad hrad Forchtenstein hrozno hudba husacina husi husky iconvienna indie jablková štrúdľa jaskyňa jaskyňa Hermannshöhle jazero jazerá jazyková kaviareň jazykový kurz jazz jedlo jeseň joga kajak kam cez víkend kam n kam na lyže kam na víkend kam na výlet kam s deťmi kam ísť vo Viedni kamera v aute karavan karta katamarán kaviareň kemp klzisko kláštor knižnica kokosové pusinky kolobežky kolotoče koláč kompa koncert koncerty kone korč korčuľovanie kočiar kulinárstvo kultúra kurz kvety káva kôň kúpalisko kúpanie kúpele lacné lamy lavína les letecký simulátor letisko letné prázdniny leto lyže lyžovanie lyžovanie na ľadovci lyžovačka lyžovačka pre deti lyžovačka v Rakúsku lístky mak makak makrónky maratón marhule masher medvede megaklzisko metro mobilheim most motorka motorky muzeum mušt múzeum múzeum.Eisenstadt na lyže nafta nemecký jazyk nextbike noc múzeí novoročný koncert nákup nákupy obchod obytný automobil ocenenie ochutnávky ohne okružná cesta opatrovateľka open air opera oranžéria orchidey orol ovocný chlebík park parklet parkovanie perníky pes phm piano pivo pivovar ples plávanie podnikanie podnikanie v Rakúsku polievka porcelán potápanie požičovňa požičovňa bicyklov pre deti prehliadka preteky preukaz prihlásenie prilba práca psie záprahy psy pádlovanie púť raft recept recept na buchty región renovácia rezeň reštaurácia reštaurácia Steire rodina rybárčenie s deťmi safari salsa schlittenhund schloss schloss Cobenzl schwechat sci-fi second hand semafor silvester ski amadé skidoo skoky na lyžiach slnovrat slow food slávnosti snežnice snowboard snowboarding sochy soľná baňa sprievod sprievod čertov start-up startup stavebná pôžička stredovek surf surfovanie svište syr sánkovanie sánkovačka sánky súťaž tanec tekvica tekvice tekvicové slávnosti tenis test therme this human world tip na výle tip na výlet tipy na výlet trh trhanec trhy triatlon túry ubytovanie umenie univerzita učenie jazykov valentín valčík vanilkové rohlíčky varené víno vedci veterány veľtrh veľtrh módy vianoce vianočné trhy vinice vinotéka vlak vodopád vozíčkar vratné fľaše vstupenky vyhliadka vzdelávanie vínna cesta vínne uličky víno výhľad výlet výstava výstava orchideí wellness wolfsthal youtube yžovačka zadarmo založenie zelené oázy zima zmrzlina zoo zoolauf zábava záhrada zámok Eckartsau zážitkové záhrady zľava zľavová karta Niederösterreich zľavové karty zľavy ÖBB Ötscher Ötztal čerešne čert čokoládovňa ľadolezenie ľadovec Šnaps Španielska jazdecká škola Špeciálna májová ponuka Schloss Hofu pre seniorov Štajersko Štátna opera šišky škola šnaps špeciality štajersko štrúdľa Židovské múzeum ženský beh