Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.


Logo AustriaSK
ISSN 2453-9589

H2O Hoteltherme Resort - nekončiace leto

2017-12-05
Absolútnym hitom pre rodiny s deťmi je H2O-Hoteltherme-Resort v štajerskom Bad Waltersdorf. Termálny raj ponúka radosť z kúpania a vodných kĺzačiek pre každého a za každého počasia. Viac ako 1000 m2 vodnej plochy a vodných atrakcií čakajú na návštevníkov v interiéri aj exteriéri.H2O-Hotel-Therme-Resort hodnotíme piatimi hviezdičkami z piatich © Austria.sk


Asi dve hodiny jazdy autom od slovenských hraníc sme objavili H2O-Hoteltherme-Resort. Má super polohu, je hneď pri diaľnici, ale jej blízkosť vďaka okolitej prírode necítite. Radi jazdíme tak, že z bratislavskej diaľnice prejdeme plynule na rakúsku A6 a z nej zídeme pri Parndorfe. Je to aj kratšia cesta a oveľa príjemnejšia. Ideme smerom na Eisenstadt a odtiaľ sa po S31 a S4 pripojíme za Wiener Neustadt na E59. A k hotelu už smeruje len táto diaľnica. Znie to možno komplikovane, ale keď si to pozriete na mape, tak vôbec nie je.
Tu je leto po celý rok a nemusíme za ním ani ďaleko cestovať © Austria.sk


Priamo pri hoteli je zadarmo veľké parkovisko. H2O Hoteltherme Resort je spojenie hotela a vodného sveta. Rakúšania to volajú "Therme", ale netreba si to mýliť s našimi kúpeľmi. Také volajú "Kur". I keď musíme podotknúť, že v tejto časti Rakúska - v Thermenland Steiermark - si dali spraviť rozbor termálnych vôd, ktoré tu vyvierajú a napĺňajú bazény nielen tohto, ale aj okolitých hotelov. Obsahujú mnoho minerálov a keďže vyvierajú z hĺbky cez vulkanické podložie, nie je to len taká teplá voda. Má blahodárny vplyv na pokožku, na pohybové ústrojenstvo a dokonca i na nervovú sústavu. Áno, štajerčania majú papier od vedcov, že ich voda odbúrava stres. A takáto voda je i v H2O-Hoteltherme-Resort.
Pri komplexe je veľké parkovisko © Austria.sk


Veľa návštevníkov sem príde naotočku kvôli kúpaniu, no kto sa rozhodne stráviť tu pár dní, môže využiť služby hotela. Čiže ak prídete len kvôli plávaniu, deti kvôli zábave a rodina kvôli relaxu na jeden deň, zaplatíte vstupné do "Therme" denný lístok:
- deti od 15 rokov a dospelí 23,80 € (3h vstup 17,- €),
- seniori od 60 r. 21,60 € (3h vstup 16,- €),
- deti od 5 do 14,9 r. 16,- € (3h vstup 9,90 €),
- deti od 2 do 4,9 r. 5,40 € (3h vstup 5,40 €),
- bábätká do 1,9 r. 2,60 € (3h vstup 2,60 €).
Deti, ktoré majú v deň vstupu narodeniny, neplatia vstupné. Počas týždňa majú akcie, napríklad pondelky patria seniorom (namiesto 21,60 zaplatia 16,- €), utorky majú deti do 4,9 r. vstup zadarmo,...
A keď si kúpite rodinnú vstupenku, takisto sa dá celkom dobre ušetriť (napr. 2 dospelí + 1 dieťa 5 - 14,9 r.=59,60 €).
Sú tu miesta na prebaľovanie, detský bar a mnoho ďalších užitočných vecí © Austria.sk


My sme prišli na víkend, takže sme dve noci využívali služby hotela a mali sme vstup do vodného sveta v cene ubytovania. Hotel je detský a rodinný, takže všetko je tu prispôsobené potrebám týchto návštevníkov.
Hneď na recepcii sme dostali na ruku náramok s čipom, ktorým sme si otvárali dvere do izby a vďaka nemu sme prechádzali turniketmi k bazénom. Náramok je veľmi praktický aj preto, lebo sme nemuseli brávať zo sebou peňaženku. Ak sme chceli čosi kúpiť, stačilo priložiť čip a účet bol pripísaný k číslu izby. Pri odchode sme potom tieto platby zaplatili na recepcii naraz. Ponúkli nám aj zadarmo veľké osušky (uteráky sú na izbe, osušky sú určené k bazénom a wellness), mohli sme si požičať aj župany (sú buď zadarmo alebo za symbolický poplatok, podľa typu vašej izby). Zadarmo, alebo za symbolickú sumu sa dá požičať detská postieľka, detská vanička, prebaľovací pultík, detská stolička, ohrievač fliaš, varič vody,... v niektorých izbách je táto výbava samozrejmosťou, v niektorých nie, preto ak potrebujete, vypýtajte si na recepcii. Na chodbách hotela sú špeciálne smetiaky na plienky, aby použité nemuseli skladovať v izbe.
S ubytovaním sme boli spokojní © Austria.sk


Ubytovali sme sa v rodinnej izbe tzv. "TYP D FAMILIEN-ZIMMER"- dve izby prepojené vo vnútri, no každá mala samostatný vchod. V jednej bola manželská posteľ a v tej druhej bola tiež manželská a navyše ešte jedna posteľ. V každej izbe bola priestranná kúpeľňa so sprchou, fénom a WC. Fén bol taký typický hotelový - možno niekomu vyhovuje, no my sme tri vlasaté baby (dcéry a ja), takže nám fén kvôli tepelnej poistke vypínal každú chvíľu. V každej izbe bol televízor, trezor a skrine na odkladanie šiat. Izba mala krásny výhľad na vonkajšie bazény a trávnatý areál. Netrávili sme tu veľa času, pretože sme si prišli užiť najmä vodu. No spalo sa nám dobre, izba bola vzdušná a postele príjemné.
Perfektný vodný svet pre malých i veľkých © Austria.sk


Hotel je priamo prepojený s "Therme", takže z izby sme chodili v plavkách a županoch, prípadne osuškách. Prvý raz sme kúpele videli zhora a bol to zážitok. Množstvo rôznych bazénov - veľký s vlnami a rôznymi masážnymi prúdmi, menší s vírivkou, kruhový so silným prúdom, detský so šašom, plavecký, v rohu vnútornej časti boli umiestnené bazéniky so šmykľavkami a rôznymi zábavkami pre najmenšie detičky, vonkajšie dva plavecké bazény, kde mohli deti vysadnúť (lebo to počasie vtedy ešte dovoľovalo) na člnky a zabávať sa.

Dva vnútorné tobogány dodávali príjemný adrenalín všetkým odvážlivcom. Páčilo sa nám, že tu nebola tlačenica. Vo vode sme plávali bez toho, aby sme sa báli vystrieť ruky a nohy. Vo všetkých bazénoch bolo pohodovo - zaplávali sme si ako sme len chceli a vládali, nechali sa masírovať vodnými prúdmi, jednoducho sme si to naozaj naplno užívali. Občas sme si museli odstáť radu na tobogány (jeden bol kratší a menej strmší, spúšťali sme sa na tandemových nafukovacích kolesách a druhý bol vyšší, strmší a pre jedného), no nikdy nie dlhšie ako pár minút.
Vždy čerstvé ovocie bolo po ruke © Austria.sk


Musíme pochváliť aj hotelovú reštauráciu, resp. kuchyňu. Raňajky i obedy sú ako bufetové menu. A pre deti nie je nič lepšie. Aj tí najslabší jedáci si tu vedeli vybrať a najesť sa. V cene bolo nielen jedlo, ale i nealko nápoje. Za doplatok bol len alkohol. V jednej časti boli sladké jedlá (kaše, palacinky, bábovka,...), inde studené slané (šunky, syry, salámy, slanina,...), v ďalšej časti prudko zdravé ako biojogurty (biele i ochutené), tvaroh, syry, veľa zeleniny o ovocia, med, domáce džemy,... Pult s chlebom a pečivom sa prehýbal pod ponukou z bielej, tmavej, špaldovej, ražnej a ešte neviemakej múky. Na toastovači sa dal zapiecť chlieb podľa želania a samozrejme - varené vajcia, párky, pečená slanina, volské oká, praženica,... Z teplých nápojov klasika ako mlieko, kakao, čaj, káva a zo studených veľký výber nealka.

A na večeru zasa fantastická polievka, na výber rôzne druhy rôznej prípravy mäsa, rýb, vegetariánske jedlo, ryža, zemiaky, pyré,... zasa veľa zeleniny, ovocia, zákusky a nápoje,... Vychádzajú v ústrety hosťom, ktorí majú alergie a potravinovú intoleranciu. Je tu naozaj všetko veľmi chutné, ako na návšteve u starej mamy. Kladie sa tu veľký dôraz na využitie kvalitných a regionálnych produktov, ktoré sú od miestnych dodávateľov.
Vynikajúca kuchyňa z lokálnych surovín © Austria.sk


Keďže sme mali polpenziu, obed sme absolvovali v samoobslužnej reštaurácii bufetového typu, ktorá je priamo pri bazénoch. Rozhodovali sme sa, že pôjdeme niekam von, popozeráme si okolie a najeme sa. Lenže rodinným hlasovaním sme jednohlasne rozhodli, že ostávame a nikam nejdeme. Prišli sme len na víkend a bazény a program v nich je taký úžasný, že škoda mrhať časom. Vyšli sme priamo z vody a hneď sme mohli jesť. Výber bol pomerne veľký a ceny ako na Slovensku. Len porcie oveľa väčšie ako na Slovensku. Napríklad pizza Margherita stála 6,90 €, šunková pizza 8,30 €, salámová 8,80 €, salámový a kurací burger 5,10 €, detské menu "HopiHo" (morčací rezeň s hranolkami a mini čokoládovou šiškou) 6,90 €, kuracie nugetky s hranolkami 6,60 €, špagety Bolognese 5,50 €, prírodný bravčový rezeň so zeleninovou ryžou 6,50 €,...
Reštaurácia priamo pri bazénoch © Austria.sk


Ak prídete na dlhšie, odporúčame vám napríklad naštíviť neďalekú pštrosiu farmu (len kúsok od hotela, vstupné je úplne symbolické) alebo výlet do čokoládovne Zotter (viac si môžete prečítať a pozrieť v našom teste Otestovali sme čokoládovňu Zotter). Ale to je aj na pol dňa, pretože to množstvo zážitkov, ktoré dáva čokoládovňa a jej zážitková biofarma so zvieratami a detskými ihriskami sa fakt nedá absolvovať v kratšom čase.
Počas nášho pobytu bol posledný víkend, keď ešte mohli byť vonku tri obrovské nafukovacie hrady, ktoré boli perfektným spestrením vodného programu.
Vonkajšie bazény s príjemne teplou vodou © Austria.sk


Zážitkom pre nás bolo kúpať sa večer v príjemne teplej termálnej vode vo vonkajších bazénoch. Nad nami bola krásna tmavá obloha s hviezdami, bazény boli osvetlené jemným svetlom a pomaly sa nad bazénmi začal robiť opar, pretože rozdiel medzi teplotou vody a vonkajšou bol výrazný.
Večer v bazéne © Austria.sk


Therme ponúkajú wellness pre deti aj dospelých - môžete si vybrať napríklad masáž s medom, čokoládou alebo éterickými olejmi. Ak chcú deti na chvíľku zmenu a zahrať sa aj na suchu, je tu vnútorný Hopi-Ho svet s obrovským horolezeckým vnútorným funparkom a vlastným javiskom. Starostlivosť o deti preberá maskot Hopi-Ho. V prípade teplého počasia deti využijú preliezačky vo veľkom priľahľom areáli na anglickom trávniku. Ak chcú dospelí relaxovať vo svete spa a masáží, môžu sa zatiaľ deti zabaviť s animačným tímom, ktorý je tu k dispozícii 7 dní v týždni a zadarmo.
Bar v bazéne © Austria.sk


Hotelu H2O-Hoteltherme-Resort dávame päť hviezdičiek pre jeho vzdialenosť od našich hraníc, pre služby, pre výborné jedlo, bohatý program a jeho úžasný vodný svet bez tlačenice. Úžasne sme tu zrelaxovali a dobili si baterky. Týmto vám vlastne prezrádzame náš tajný tip :-), ale tento hotel si to skutočne zaslúži. My sa sem určite ešte vrátime.
H2O-Hoteltherme-Resort odporúčame © Austria.sk


H2O-Hoteltherme-Resort
Sebersdorf 300
8271 Bad Waltersdorf
E-Mail: reservierung@hoteltherme.at
www.hoteltherme.at
Autor: Dana Illéšová, Marian Illéš
Preberať obsah stránky je možné len so súhlasom redakcie. Všetky práva vyhradené.

Viete že...

Jedna štvrtina obyvateľov Rakúska žije vo Viedni.

Registrácia
pre odber noviniek

Emailová adresa:

Meno:
Priezvisko:

Pre odosielanie newsletterov používame metódu DOUBLE OPT IN. To znamená, že naše e-maily s novinkami budete dostávať iba vtedy, ak v e-maile s potvrdzovacím linkom, ktorý vám zašleme na vašu e-mailovú adresu, potvrdíte aktiváciu služby Newsletter. Ak si nebudete viac želať zasielanie newsletterov, môžete ich zasielanie kedykoľvek zrušiť, a to kliknutím na príslušný link pre odhlásenie z odberu newslettera, umiestnený priamo v každom newsletteri, alebo kontaktovaním našej zodpovednej osoby. Viac o ochrane osobných údajov nájdete » TU «


Kalendár udalostí

« November 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789
December 2018 »
Po Ut St Št Pi So Ne
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Kategórie

Spolková krajina

Archív

November 2018 (10)
Október 2018 (20)
September 2018 (20)
August 2018 (24)
Júl 2018 (24)
Jún 2018 (22)
Máj 2018 (23)
Apríl 2018 (24)
Marec 2018 (25)
Február 2018 (23)
Január 2018 (25)
December 2017 (22)
November 2017 (25)
Október 2017 (26)
September 2017 (28)
August 2017 (27)
Júl 2017 (22)
Jún 2017 (20)
Máj 2017 (27)
Apríl 2017 (28)
Marec 2017 (24)
Február 2017 (25)
Január 2017 (23)
December 2016 (23)
November 2016 (25)
Október 2016 (28)
September 2016 (23)
August 2016 (30)
Júl 2016 (29)
Jún 2016 (27)
Máj 2016 (26)
Apríl 2016 (23)
Marec 2016 (26)
Február 2016 (21)
Január 2016 (22)
December 2015 (15)
November 2015 (25)
Október 2015 (23)
September 2015 (24)
August 2015 (25)
Júl 2015 (29)
Jún 2015 (26)
Máj 2015 (24)
Apríl 2015 (28)
Marec 2015 (32)
Február 2015 (28)
Január 2015 (30)
December 2014 (22)
November 2014 (29)
Október 2014 (34)
September 2014 (30)
August 2014 (30)
Júl 2014 (28)
Jún 2014 (23)
Máj 2014 (23)
Apríl 2014 (25)
Marec 2014 (12)
Február 2014 (8)
Január 2014 (7)
December 2013 (1)
November 2013 (4)
Október 2013 (5)
September 2013 (11)
August 2013 (6)
Júl 2013 (2)
Máj 2013 (2)
Marec 2013 (5)
Február 2013 (2)

Kľúčové výrazy

1.máj 10Best™ 5fingers AIDS Achensee Admont Airpower Almabtrieb Alpbachtal Alpkäse Alpy Altaussee Amy Winehouse Angern Annaberg Aqua Terra Ars Electronica Attersee Ausserland Avicii Bad Blumau Bad Kleinkirchheim Baden Beethoven Belveder Bergisel Bezbariérová dovolenka Bike Festival Bio-Markt Freyung Black Sabbath Blockheide Blockheide-Eibenstein Bludisko Blumencorso Bodamské jazero Bodensee Bratislava Bratislavský región Bregenz Wald BregenzWald Bregenzerwald Burgenland Burgenland Card Burgenwelt Ehrenberg Buskers festival Bärenschützklamm Carmen Carnuntum Centrope Chlieb a víno Christmas in Vienna Cisárov trhanec Cittàslow Citybike Conchita Wurst DAC DC Tower Dachstein Das Wiener Stadtfest Designer Outlet Center Detské hotely Dinner in the Sky Dni Afriky Doln0 Rakúsko Dolné Rakúsko Dolné rakúsko Dolomity Dom mora Dominique Perrault Donau Donau-Auen Donauinsel Donauinselfest Donaukanal Donauturm Drachenfest Draisinentour Dunaj Dúhový sprievod Dürer Eckartsau Eisenstadt Eisriesenwelt Ekohospodárstvo Enns Ennstal Classic Ermitáž Ernst Happel Erzberg Eselpark Esterházy Eurovision Eurovision Song Content Eurovision Song Contest EurovisionSong Contest Eurovízia F1 FAIRTRADE FIS Faaker am See Faaker see Fabergé Fahrrad Wien Fallbach Familienskiland St. Corona Familyfun Familypark Fashion week Ferien Messe 20 Fest Wochen Feuerstein Filzmoos Formula 1 Formula Snow František Jozef Frittatensuppe Férový trh chutí Galleria Danubia Gargellen Garten Tulln Gastein Gebetsroither Germsuppe) Gesäuse Gmund Gmünd Goisern Gols Gosau Grafenegg Graz Großglocknerská vysokohorská cesta Grundlsee HIV Hainburg Halbturn Hall Halloween Hallstatt Harley Davidson Haus der Natur Haus des Meeres Herberstein Hinterbrühl Hintertux Hintertux Gletscher HoHo Hochkar Hochkönig Hochkössen Hochpustertal Hochsteiermark Hochzillertal Hof Hofburg Hofreitschule Hohe Salve Hohe Tauern Horné Rakúsko Hundeführerschein Häupl ITF Slovakiatour Illmitz Imst Innerkrems Innsbruck Iron Maiden Ischgl Jablková štrúdľa Jazz Fest Jedenspeigen Jois Kaiserschmarrn Kaiserwinkl Kamptal Kaprun Katedrála Sv.Štefana Katschberg Kaunertal Kellerjoch Keltenfest Keltská noc ohňa Kinderhotel Kinderhotels Kirchberg Kittenberger Kittsee Kitzbühel Kitzst Klagenfurt Klezmore Klosterneuburg Konská sila Konzerthaus Korutánsko Kraftwerk Krampuslauf Krimmel Kronplatz Kufstein Kulinartika Kulinárske Kulinárske festivaly Kunsthistorisches Museum Kunstsupermarkt Käsemacher Kölnbrein Königsleiten Kühtai Künstlerhaus LUMI Landeck Late Night Shopping Laxenburg Lech Zürs am Arlberg Leitha Leogang Lesachtal Leto Liesertal Life Ball Linz Lockenhaus Längenfeld MAMUZ MAMUZ Schloss Asparn/Zaya MHD Madame Tussauds Maifest Malta Malta Hochalmstraße Maltatal Marchegg Marchfeld Mariahilfer Mariazell Martins Therme Medvedia roklina Messe Michael Häupl Michelangelo Millstätter See Minimundus Mistelbach Monatfon Montafon Mostviertel Mozart Murau Murtal MuseumsQuartier Museumsdorf Museumsquartier Mária Terézia Módny palác Mölltaler Gletscher Mörbisch Mühlviertel NACHT DER KELTISCHEN FEUER NIKI Napoleon Narzissenfest Nassfeld Natur im Garten Naturhistorisches Museu Neusiedler Neusiedler See Neusiedler See Card Neusiedler see Neusiedlerse Neusiedlersee Niedersulz Niederweiden Niederösterreich Nitro Circus Nonseum Nova Rock Nova Rock Festival Nussfest NÖVOG OBB Oktoberfest Opatrovateľstvo Opernball Orth Osterfest Ostermarkt Parené buchty Parndorf Paznaun Pfänderbahn Photo Marathon Pillersee Pitztal Planai Planai Classic Podersdorf Pokémon Porsche Poysdorf Prater Praterrummel Pressburger Zeitung Pressegger See Prince Pruggern Práter Prírodný park Sölktäler Prírodovedné múzeum Purbach Pöstlingberg RADpaRADe Radstadt Radweg Rakúske kultúrne fórum Rakúsko Ramsau Ramsau am Dachstein Rathausplatz Rauris Rax Raxalpe Red Bull RegioInfoPoint RegioJet Regióny pôžitkov Rehragout in Ribiselrahm Rembra Restaurantwoche Retz Rimania Ringstrasse Ringstraße Robot Challenge 2014 Rock In Vienna Rock in Vienna Romantik Hotels & Restaurants Ruefa Runtastic Rupertikirtag Rust Röthelstein SONDAR SPA Saalachtal Saalbach Hinterglem Saalbach-Hinterglemm Sacherova torta Salzburg Salzburger Nockerl Salzburgerland Salzburgring Salzbursko Salzkammergut Salzurgerland Samson Schallaburg Schladmin Schladming Schladming-Dach Schloss Asparn Schloss Dürnkrut Schloss Eckartsau Schloss Esterházy Schloss Halbturn Schloss Hof Schloss Orth Schneeberg Schultz Gruppe Schwechat Schönbrunn See Seefeld Seegrotte Semmering Shen Yun Silvapark Galtür Silvester Silvretta Sisi Ski Ski Amadé Ski amadé Ski)Hit Skicircus Skicircus Saalbach Hinterglemm Sky walk Skyfly Skyglide Skyglider Slazbursko Slovak Lines Slovak lines Smart City Snow Mobile Snow Speed Hill Rac Sonnentherme Spielberg Spieljoch Srnčie ragú St St. Corona am Wechsel St. Lorenzen St. Margarethen St. Martins Therme & Lodge Stadthall Stadthalle Stadtpark Star Wars Start up Stephansdom Stubai Stubaital Stuhleck Surf World Cup Surf Worldcup Podersdorf Svet dreva Svätojakubská cesta Swarovs Swarovski Sölden Tafelspitz Tag des Mostes Tannheimer Tal Taxacher Tennengau Terfens The Nightrace The Prodigy The Rolling Stones The World’s 50 Best Restaurants Therme Therme Wien Thermenland Tichá noc Tirol Tirolsko Tirolsko.Achensee Today travel Tom Jones Top Mountain Crosspoint Trnavský kraj Tulln Turracher Höhe Twin City Liner TwinEntreprenuers Törggelen UNESCO Uhudler VIedeň Valentín Vettel Veľká noc Vianoce Vianočné trhy Vianočný trh Viedenská filharmónia Viedenské Alpy Viedenské festivalové týždne Viedenské víno Viedenskí filharmonici Viedenský les Viedenský ľadový sen Viedeň Viedeň.Donauinselfest Viedeň.chlapčenský zbor Vienna Airport Vienna Card Vienna City Marathon Vienna Classic Days Vienna Design Week Vienna Pride Vienna Region Villach Vilsalpsee Voralberg Vorarlberg WAMP Wachau Waldbär Waldviertel Waldviertler Wasserturm Waves Wechsel Wein Weinviertel Weissensee Welt museum Wi Wien Card Wien Museum Wien-Karte Wiener Neustadt Wiener Staatsoper Wiener Stadthalle Wienerwald Wilden Trauben Fest Wildkogel-Arena Wohnbauförderung Wolfgangsee Wolfsthal Wolgangsee World Press Photo Wörthersee ZOO ZOO Schönbrunn Zahmer Kaiser Zell am See Zeltweg Zillertal Zotter Zugspitz Zábavný park Záhorská Ves Zöblene advent airberlin akcia aspern Die Seestadt Wiens auto autobus autokino autosalón autoveterán ayurvéda balóny beh beh čertov benzín bez bariér bežkovanie bežky bicykel bicykle biokvalita bioprodukt birdwa bobová dráha bobová dráha Eibl Jet bojové psy budcnosť burza bycikel byty bál bývanie ceny ceny phm cez víkend cezhraničná spolupráca cyklisti cyklistická mapa cyklistika cyklocesta cyklocesty cyklolávka cyklomapa cyklomost cyklotras cyklotrasa cyklovýlet deti detské múzeum detský svet diesel dizajn dobytok dom doprava dovolenka dovolenka na chate dovolenka s deťmi dovolenka so psom dovolenka v Rakúsku dožinky drevo dreziny e-bike elektrické auto elektromobil elektromobilita familotel fašiangy ferrata festival fiaker filharmonici firma fotomaratón freestyle fórum galéria gazdovstvo golf gurmán gurmánsky festival halloween highline179 historické vozidlá horské bicykle hotel hotel Balance ****Superior hrad hrad Forchtenstein hrozno hudba husacina husi husky iconvienna indie jablková štrúdľa jaskyňa jazero jazerá jazyková kaviareň jazykový kurz jazz jedlo jeseň joga kajak kam cez víkend kam n kam na lyže kam na víkend kam na výlet kam s deťmi kam ísť vo Viedni kamera v aute karavan karta kaviareň kemp klzisko kláštor knižnica kokosové pusinky kolobežky kolotoče koláč kompa koncert koncerty kone korč korčuľovanie kočiar kulinárstvo kultúra kurz kvety káva kôň kúpalisko kúpanie kúpele lacné lamy les letisko leto lyže lyžovanie lyžovanie na ľadovci lyžovačka lyžovačka pre deti lyžovačka v Rakúsku lístky mak maratón marhule masher medvede megaklzisko metro mobilheim most motorka motorky mušt múzeum múzeum.Eisenstadt na lyže nafta nemecký jazyk nextbike noc múzeí novoročný koncert nákup nákupy obchod obytný automobil ocenenie ochutnávky ohne okružná cesta opatrovateľka open air opera oranžéria orchidey orol park parklet parkovanie perníky pes phm piano pivo pivovar ples plávanie podnikanie podnikanie v Rakúsku polievka porcelán potápanie požičovňa bicyklov pre deti prehliadka preteky preukaz prihlásenie prilba práca psie záprahy pádlovanie púť raft recept recept na buchty región renovácia rezeň reštaurácia reštaurácia Steire rodina rybárčenie s deťmi safari salsa schlittenhund schloss schwechat sci-fi second hand semafor silvester ski amadé skidoo skoky na lyžiach slnovrat slow food slávnosti snežnice snowboard snowboarding sochy soľná baňa sprievod sprievod čertov start-up startup stavebná pôžička stredovek surf surfovanie svište syr sánkovanie sánkovačka sánky súťaž tanec tekvica tekvice tekvicové slávnosti tenis test therme this human world tip na výle tip na výlet tipy na výlet trh trhanec trhy triatlon túry ubytovanie umenie univerzita učenie jazykov valentín valčík vanilkové rohlíčky varené víno vedci veterány veľtrh veľtrh módy vianoce vianočné trhy vinice vinotéka vlak vodopád vozíčkar vstupenky vyhliadka vzdelávanie vínna cesta vínne uličky víno výhľad výlet výstava výstava orchideí wellness wolfsthal zadarmo založenie zelené oázy zima zmrzlina zoo zoolauf zábava záhrada zámok Eckartsau zážitkové záhrady zľava zľavová karta Niederösterreich zľavové karty zľavy ÖBB Ötscher Ötztal čerešne čert čokoládovňa ľadolezenie ľadovec Šnaps Španielska jazdecká škola Špeciálna májová ponuka Schloss Hofu pre seniorov Štajersko Štátna opera šišky škola šnaps špeciality štajersko Židovské múzeum ženský beh