REKLAMA    

Virtuálna realita na tobogáne - Sonnentherme

Logo AustriaSK
ISSN 2453-9589

Otestovali sme mobilheim - kempovať sa dá luxusne

2016-10-02
Pred nedávnom sme vám priniesli informáciu o trochu inej dovolenke v Rakúsku, ktorá nemusí stáť až toľko veľa peňazí - o dovolenke v kempe. Lenže čo ak človek nemá vlastný stan alebo karavan? Vo vybraných kempoch to vôbec nie je problém.
Firma Gebetsroither už viac ako 35 rokov ponúka prežiť kempovanie štýlovo. Výhodou je, že nemusíte mať svoj vlastný stan, môžete byť ubytovaní v mobilnom domčeku (mobilheime) alebo v obytnom prívese. Domčeky i prívesy sú komfortne zariadené a vybavené. Mobilheimy majú vlastnú kúpeľňu, WC, satelitnú TV, kompletne vybavenú kuchyňu a podľa typu 2-3 spálne.

 


Mobilheim (c) Austria.skZa ubytovanie platíte jednu cenu. To znamená, že 1 rodina platí jednu cenu za 1 mobilheim alebo obytný príves nezávisle na počte osôb. Obytné prívesy ponúkajú miesto až pre 5 osôb, v mobilných domčekoch môže prenocovať dokonca až 6 rekreantov. Hostia majú samozrejme k dispozícii i infraštruktúru v tom ktorom kempe.

 


Mobilheim (c) Austria.skRozhodli sme sa, že si vyskúšame takúto víkendovú dovolenku. Veľkou výhodou kempingovej dovolenky v Rakúsku je aj jej priaznivá cena rovnako ako skutočnosť, že je neobyčajne vhodná pre rodiny. Takto zariadené kempy sú napr. v Tirolsku, Korutánsku, Burgenlande a Štajersku. Vybrali sme sa do korutánskeho kempu Poglitsch, ktorý je označovaný ako veľmi vhodný pre deti a zvolili sme si na ubytovanie mobilný domček - mobilheim typ A.

 


Mobilheim typ APríjemne nás prekvapil itinerár, ktorý nám vopred emailom poslali z firmy Gebetsroither - dostali sme pokyny ako sa k nim dá najlepšie dopraviť, vrátane GPS koordinát, odkedy dokedy je možný príjazd, telefonický kontakt priamo na zodpovedných ľudí, inventár a veci, ktoré nám odporúčajú si priniesť. V rámci inventáru presne vymenovali, čo všetko v domčeku nájdeme. Takže sme nemuseli premýšľať, či do kempu berieme aj lyžičky, poháre, príbor,... S príslovečnou nemeckou presnosťou (hoci v rakúskom kempe) sme si čítali, že vo vybavení mobilheimu je 6 šálok na kávu, 6 dezertných tanierov, 6 polievkových tanierov, 6 veľkých tanierov, 6 pohárov,... Dokonca počet a rozmery vankúšov a paplónov. Podľa odporúčania sme si pribalili len plachty s návlečkami na posteľ a uteráky.

 


Faaker See (c) Austria.skDo navigácie sme zadali smer "Faaker See - Unterkünfte Camping Poglitsch". Cesta nám od slovenských hraníc trvala asi 4 hodiny. Kemp sa rozprestiera na 7 hektároch v tesnej blízkosti jazera Faaker See na lúke s listnatým stromoradím. Hneď pri vstupe do kempu je malé jazierko, ktoré je prepojené vodnou cestou s veľkým jazerom Faaker See. Je čisté, pretože ním neustále preteká voda. Tým, že nie je tak hlboké, je vhodné pre deti a má príjemnú teplotu. Rekreanti majú k dispozícii zadarmo dvojkajaky, ktorými sa po chvíľke preplavia meandrom pomedzi vysoké rákosie do Faaker See.

 


Faak am See (c) Austria.skKemp je ako každý iný, pekne prehľadne usporiadaný. Bol začiatok septembra, takže rodín s deťmi tu už bolo málo, ale blížil sa termín významnej motorkárskej udalosti - Harley-Davidson European Bike Week (od 6. do 11.9.2016) a tak postupne pribúdalo motorkárov najmä z Nemecka, Belgicka a Talianska. Inak na túto udalosť sme počuli zaujímavý názor - absolvovať všetky možné motorkárske zrazy je super. Ale prísť sem je ako keď sa stále lyžujete na kopci za domom a zrazu prídete lyžovať do Álp...

 


Kemp Poglitsch (c) Austria.skOhlásili sme sa na recepcii (hovoria nemecky a anglicky), vybavili sme formality a o chvíľku zaparkovali auto pri mobilheime. Mobilné domčeky sú na konci kempu, akoby lemovali jeho okraj. Sú usporiadané tak, aby mali okolo seba dostatok priestoru - predpokladajú, že sem príde rodina s deťmi, tak aby sa mohli v blízkosti vybehať a zabaviť.
Zvonku na nás spravil výborný dojem: upravené okolie, pokosená tráva, všade čisto. Po otvorení vstupných dverí sa náš dojem nezmenil.

 


Mobilheim: interiér (c) Austria.skVstúpili sme rovno do obývačko-jedálensko-kuchynskej časti, ktorá je akýmsi srdcom mobilheimu. Nakukli sme aj do ďalších častí - naľavo bola spálňa s manželskou dvojposteľou a napravo miestnosť s dvomi oddelenými posteľami a jednou poschodovou. Hneď pri vstupe napravo bola spojená kúpeľňa so sprchovým kútom a toaletou. Na všetkých oknách boli umiestnené sieťky proti hmyzu, takže aj keď sme boli uprostred prírody, vôbec sme nemuseli mať jej lietajúcu časť vo vnútri. Prvý dojem dopadol dobre - svetlé a čisté priestory, neopotrebované zariadenie. Skontrolovali sme, či je v kuchynskej linke všetko tak, ako sľuboval inventár - áno, bola kompletne zariadená. Aj v izbách boli na posteliach vankúše a paplóny.

 


Mobilheim: interiér (c) Austria.skOkná v strednej časti sú na oboch stranách, čo opticky zväčšuje priestor a zaručuje vetranie aj v horúcejších dňoch. Kuchynská linka je dostatočne veľká, sporák má štyri plynové horáky. Je tu sedacia súprava, kde sa v prípade potreby vyspí ďalší človek. Dostatočne veľká chladnička s mrazničkou, satelitná TV, stolík so stoličkami... Počas chladnejšieho obdobia je tu k dispozícii aj radiátor/elektrický ohrievač.

 


Mobilheim: interiér (c) Austria.skV spálni boli pri posteliach nočné stolíky, skrinky na odloženie vecí a samozrejmosťou dostatok elektrických zástrčiek. Druhá izba bola o trošku menšia, ale na prespatie úplne postačovala. Dokonca sa tu vmestili aj dve skrine a medzi posteľami jeden nočný stolík. Aj tu bola zástrčka, avšak s detskou poistkou. Veľmi zaujímavo bola riešená tretia posteľ, ktorá bola poschodová a umiestnená na šírku izby. Rozumne využitý každý kúsok priestoru.

 


Mobilheim: interiér (c) Austria.skNarýchlo sme sa vybalili a išli sa prejsť po kempe skôr, než sa zotmelo. Hľadali sme, kvôli čomu tento kemp odporúčajú ako vhodný pre deti... V areáli je množstvo trojkoliek a odrážadiel, ktoré môžu deti používať. Zabavia sa aj na detskom ihrisku s preliezkami, kolotočom a šmykľavkou. Výhodou tohto miesta je aj hĺbka vody v malom jazierku, ktoré nazývajú v niektorých prospektoch "detským bazénom". Aj tu sa nachádzajú šmykľavky a množstvo kačiek - živých :-).

 


Jazierko priamo v kempe (c) Austria.skHneď pri recepcii je centrum informácií - najmä oznamov, kde sa môžete zorientovať, aké akcie sa budú konať pre deti. V kempe sú animátori, ktorí počas celého dňa pripravujú rôzny program - od tvorenia, cez športové aktivity, po sledovanie rozprávok... Toto všetko je možné aj bez toho, aby ste (resp. vaše deti) ovládali nemčinu.

 


Večer v kempe (c) Austria.skPriamo v kempe sa nachádza reštaurácia s pizzeriou, kde pripravujú čerstvú pizzu priamo v peci a chutila famózne. Ani cenovo to nebolo zlé - veľká pizza margherita stála 7,60 €, prosciutto 8,10 €,... Samozrejme, mali aj bežnú reštauračnú ponuku (polievky, šaláty, cestoviny, grilované špeciality,...). Hneď vedľa je malá samoobslužná reštaurácia (rezeň, klobásky, hranolky,...) a bufet zároveň. V malom obchodíku tu ráno predávali ešte teplé kaizerky, čerstvé mlieko a domáce jogurty. Neďaleko kempu je obchod Spar, ktorý je otvorený 7 dní do týždňa a tu nájdete naozaj takmer všetko.

 


Večerné jazero Faaker See (c) Austria.skIšli sme sa prejsť po asfaltovom chodníku, ktorý lemuje Faaker See po celom obvode. Využívajú ho najmä cyklisti, bežci, korčuliari,... Toto miesto poznajú i rybári, na ktorých tu čakajú divoké kapre, šťuky, sumci,... K dispozícii sú tu aj požičovne športových potrieb. Napríklad požičanie horského bicykla na celý deň stojí 20,- €, cestný bicykel 15,- €/deň a detský bycikel 13,- €/deň, na výber je aj elektrobicykel alebo tandemový bicykel. Samozrejme, dá sa požičať aj na kratšiu dobu.
Faaker See sa nachádza len 5 kilometrov od slovinských hraníc a ešte aj teraz v septembri má voda teplotu 20 stupňov. Jazero je dlhé približne 2 km a jeho maximálna hĺbka je asi 29 metrov, ale v priemere je hlboké 16 metrov. Zaujímavosťou je, že sa objem vody v jazere (35 mil.kubíkov) kompletne obmení každých 7 mesiacov. Uprostred jazera sa nachádza pomerne veľký ostrov.

 


Večerné jazero Faaker See (c) Austria.skVoľný prístup k vode nie je hocikde. Každý kúsok brehu, kde sa dá oddychovať a opaľovať patrí súkromnému domu alebo penziónu či hotelu. Kemp Poglitsch tu má takisto svoj vlastný priestor pre svojich hostí, kde môžu zadarmo oddychovať, hrať sa stolný tenis, alebo sa jednoducho kúpať v jazere Faaker.
Trochu ďalej je verejná pláž medzi stromami, ktorá je platená, sú tu sprchy, toalety, lehátka, slnečníky, bufet,... Breh jazera je tu umelo vybudovaný, aby sa pozvoľna zvažoval. Ale len po bójky. Za nimi je už hĺbka až 16 metrov.

 


Mobilheim: interiér (c) Austria.skZačalo sa stmievať, vrátili sme sa do kempu, dali si skvelú pizzu a sadli si pred mobilheim. Až teraz sme si naplno vychutnávali ten komfort - kúpeľňa s teplou vodou a WC priamo pri nás, nebolo potrebné ísť do vzdialenej umyvárky a na toalety. Postupne sa zapĺňali voľné miesta na kempovanie štýlovými harlejákmi. Mali sme spočiatku obavy, že budú hluční a nie veľmi príjemní susedia. Na naše prekvapenie to boli väčšinou ľudia nad 50 rokov a boli maximálne tichí, slušní a milí. Jediný občasný hluk počas nášho ďalšieho pobytu robili len ich nádherné a jedinečné stroje. Ale to bol parádny zvuk motorov!

 


Tyrkysové jazero Faaker See (c) Austria.skSeptembrové rána tu boli trochu čerstvé, preto sme využili slnečné doobedie na člnkovanie sa na Faaker See. Požičali sme si elektroloďku pre štyri osoby a užívali si pohodlnú plavbu po celom jazere. Až teraz sme videli, že propagačné materiály neklamali, keď nadšene opisovali farbu jazera ako výrazne tyrkysovú. Voda bola čistá a tyrkysová naozaj! Dá sa tu do sýta užiť opaľovanie, surfovanie, plachtenie, veslovanie,...

 


Zrúcanina hradu Finkenstein (c) Austria.skĎalší výlet sme si spravili na zrúcaninu hradu Finkenstein. Odtiaľto je nádherný výhľad. Vysoko nad jazerom sa na skalnom útese hrdo vypína zrúcanina stredovekého hradu Finkenstein, ktorú pred úplným zničením zachránil hradný pán Gerhard Satran. V pozostatkoch mohutného múra bola vytvorená veľká aréna, v ktorej sa konajú hudobné a kabaretné festivaly. Kedysi tu mal koncerty aj legendárny spevák Falco.

 Dovolenku takéhoto štýlu odporúčame všetkým. Ráno sa zobudíte do krásneho dňa, naraňajkujete sa na čerstvom vzduchu a môžete ísť spoznávať okolie... či s priateľmi, deťmi, domácimi miláčikmi,... alebo len tak oddychovať a užívať si výborný horský vzduch na terase mobilného domu. Nachádza sa tu strieška, ktorá poskytuje tieň, stôl so stoličkami, lehátka a slnečník. Mobilný dom je priestranný, moderne vybavený, má bohatý úložný priestor a čo je najdôležitejšie - súkromnú kúpeľňu s teplou vodou. Dovolenka na tomto mieste je aj dobrým kompromisom - pre tých, čo radi ležia pri vode a pre tých, ktorí uprednostňujú chodenie po horách (dobrá správa, v okolí rastie veľmi veľa hríbov - môžu sa zbierať pre osobnú potrebu). Ak sme vo vás vzbudili záujem, môžete si tu online objednať takúto dovolenku aj vy - Online Booking

Mobilný dom mobilheim od firmy Gebetsroither a dovolenku v kempe hodnotíme piatimi hviezdičkami: výborné ubytovanie, výborné prostredie, čistota, možnosti výletov do okolia, dostupnosť - pretože práve pri neďalekom Villachu sa križujú diaľnice A10 a A2.


Mobilheim sme mali od firmy
Gebetsroither International GmbH
http://www.gebetsroither.com/


Autor: text - Dana Illéšová
Spracoval: foto, video - Marian Illéš
Preberať obsah stránky je možné len so súhlasom redakcie. Všetky práva vyhradené.

Viete že...

Viedeň má jedno z najvyšších čísel počtu samovrážd na svete.

Registrácia
pre odber noviniek

Emailová adresa:

Meno:
Priezvisko:

Pre odosielanie newsletterov používame metódu DOUBLE OPT IN. To znamená, že naše e-maily s novinkami budete dostávať iba vtedy, ak v e-maile s potvrdzovacím linkom, ktorý vám zašleme na vašu e-mailovú adresu, potvrdíte aktiváciu služby Newsletter. Ak si nebudete viac želať zasielanie newsletterov, môžete ich zasielanie kedykoľvek zrušiť, a to kliknutím na príslušný link pre odhlásenie z odberu newslettera, umiestnený priamo v každom newsletteri, alebo kontaktovaním našej zodpovednej osoby. Viac o ochrane osobných údajov nájdete » TU «


Kalendár udalostí

« Február 2020
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
2345678
Marec 2020 »
2425262728291
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Kategórie

Spolková krajina

Archív

Február 2020 (15)
Január 2020 (25)
December 2019 (15)
November 2019 (21)
Október 2019 (22)
September 2019 (19)
August 2019 (19)
Júl 2019 (24)
Jún 2019 (19)
Máj 2019 (21)
Apríl 2019 (21)
Marec 2019 (23)
Február 2019 (21)
Január 2019 (15)
December 2018 (14)
November 2018 (23)
Október 2018 (20)
September 2018 (20)
August 2018 (24)
Júl 2018 (24)
Jún 2018 (22)
Máj 2018 (23)
Apríl 2018 (24)
Marec 2018 (25)
Február 2018 (23)
Január 2018 (25)
December 2017 (22)
November 2017 (25)
Október 2017 (26)
September 2017 (28)
August 2017 (27)
Júl 2017 (22)
Jún 2017 (20)
Máj 2017 (27)
Apríl 2017 (28)
Marec 2017 (24)
Február 2017 (25)
Január 2017 (23)
December 2016 (23)
November 2016 (25)
Október 2016 (28)
September 2016 (23)
August 2016 (30)
Júl 2016 (29)
Jún 2016 (27)
Máj 2016 (26)
Apríl 2016 (23)
Marec 2016 (26)
Február 2016 (21)
Január 2016 (22)
December 2015 (15)
November 2015 (25)
Október 2015 (23)
September 2015 (24)
August 2015 (25)
Júl 2015 (29)
Jún 2015 (26)
Máj 2015 (24)
Apríl 2015 (28)
Marec 2015 (32)
Február 2015 (28)
Január 2015 (30)
December 2014 (22)
November 2014 (29)
Október 2014 (34)
September 2014 (30)
August 2014 (30)
Júl 2014 (28)
Jún 2014 (23)
Máj 2014 (23)
Apríl 2014 (25)
Marec 2014 (12)
Február 2014 (8)
Január 2014 (7)
December 2013 (1)
November 2013 (4)
Október 2013 (5)
September 2013 (11)
August 2013 (6)
Júl 2013 (2)
Máj 2013 (2)
Marec 2013 (5)
Február 2013 (2)

Kľúčové výrazy

1.máj 10Best™ 5fingers AIDS Achensee Admont Airpower Albertina Almabtrieb Alpbachtal Alpkäse Alpy Altaussee Amy Winehouse Angern Annaberg Aqua Terra Aquapulco Arnold Schwarzenegger Ars Electronica Attersee Ausserland Avicii Bad Blumau Bad Kleinkirchheim Baden Beethoven Belveder Berg Bergisel Bezbariérová dovolenka Bike Festival Bio-Markt Freyung Black Sabbath Blockheide Blockheide-Eibenstein Bludisko Blumencorso Bodamské jazero Bodensee Bratislava Bratislavský región Bregenz Wald BregenzWald Bregenzerwald Burgenland Burgenland Card Burgenwelt Ehrenberg Buskers festival Bärenschützklamm Carmen Carnuntum Centrope Chlieb a víno Christmas in Vienna Cisárov trhanec Cittàslow City Liner Citybike Conchita Wurst DAC DC Tower Dachstein Das Wiener Stadtfest Designer Outlet Center Detské hotely Dinner in the Sky Dni Afriky Doln0 Rakúsko Dolné Rakúsko Dolné rakúsko Dolomity Dom mora Dominique Perrault Donau Donau-Auen Donauinsel Donauinselfest Donaukanal Donauturm Drachenfest Draisinentour Dunaj Dúhový sprievod Dürer Eckartsau Eisenstadt Eisriesenwelt Eistraum Ekohospodárstvo Enns Ennstal Classic Ermitáž Ernst Happel Erzberg Eselpark Esterházy Europride Eurovision Eurovision Song Content Eurovision Song Contest EurovisionSong Contest Eurovízia F1 FAIRTRADE FIS Faaker am See Faaker see Fabergé Fahrrad Wien Falkensteiner Fallbach Familienskiland St. Corona Familyfun Familypark Fashion week Ferien Messe 20 Fest Wochen Feuerstein Filzmoos Formula 1 Formula Snow František Jozef Frittatensuppe Férový trh chutí Galleria Danubia Gargellen Garten Tulln Gastein Gebetsroither Germsuppe) Gesäuse Gmund Gmunden Gmünd Goisern Gols Gosau Grafenegg Graz Grossarl Großglocknerská vysokohorská cesta Grundlsee HIV Hainburg Halbturn Hall Halloween Hallstatt Harley Davidson Haus der Natur Haus des Meeres Herberstein Hinterbrühl Hinterstoder-Wurzeralm Hintertux Hintertux Gletscher HoHo Hochkar Hochkönig Hochkössen Hochpustertal Hochsteiermark Hochzillertal Hof Hofburg Hofreitschule Hohe Salve Hohe Tauern Horné Rakúsko Hundeführerschein Häupl ITF ITF Slovakiatour Illmitz Imst Incheba Innerkrems Innsbruck Intersport Iron Maiden Ischgl Jablková štrúdľa Jazz Fest Jedenspeigen Jois Kaiserschmarrn Kaiserwinkl Kamptal Kaprun Katedrála Sv.Štefana Katschberg Kaunertal Kellerjoch Keltenfest Keltská noc ohňa Kinderhotel Kinderhotels Kirchberg Kittenberger Kittsee Kitzbühel Kitzst Klagenfurt Kletzenbrot Klezmore Klosterneuburg Konská sila Konzerthaus Korutánsko Kraftwerk Krampuslauf Krimmel Kronplatz Kufstein Kulinartika Kulinárske Kulinárske festivaly Kunsthistorisches Museum Kunstsupermarkt Käsemacher Kölnbrein Königsleiten Kühtai Künstlerhaus LEVEL LUMI Landeck Late Night Shopping Laxenburg Lech Zürs am Arlberg Leitha Leogang Lesachtal Leto Liesertal Life Ball Linz Lockenhaus Längenfeld MAMUZ MAMUZ Schloss Asparn/Zaya MHD Madame Tussauds Maifest Malta Malta Hochalmstraße Maltatal Marchegg Marchfeld Mariahilfer Mariazell Martins Therme Medvedia roklina Messe Michael Häupl Michelangelo Millstätter See Minimundus Mistelbach Monatfon Montafon Mostviertel Mozart Murau Murtal MuseumsQuartier Museumsdorf Museumsquartier Mária Terézia Módny palác Mölltaler Gletscher Mörbisch Mühlviertel NACHT DER KELTISCHEN FEUER NIKI Napoleon Narzissenfest Nassfeld Natur im Garten Naturhistorisches Museu Neusiedler Neusiedler See Neusiedler See Card Neusiedler see Neusiedlerse Neusiedlersee Niedersulz Niederweiden Niederösterreich Nitro Circus Nonseum Nova Rock Nova Rock Festival Nussfest NÖVOG OBB Oggau Oktoberfest Opatrovateľstvo Opernball Orth Osterfest Ostermarkt Parené buchty Parndorf Paznaun Pfänderbahn Photo Marathon Pillersee Pitztal Planai Planai Classic Podersdorf Pokémon Porsche Poysdorf Prater Praterrummel Prellenkirchen Pressburger Zeitung Presseger See Pressegger See Prince Pruggern Práter Prírodný park Sölktäler Prírodovedné múzeum Puchberg Purbach Pöstlingberg RADpaRADe Radstadt Radweg Railjet xpress Rakúske kultúrne fórum Rakúsko Ramsau Ramsau am Dachstein Rathausplatz Rauris Rax Raxalpe Red Bull RegioInfoPoint RegioJet Regióny pôžitkov Rehragout in Ribiselrahm Rembra Restaurantwoche Retz Rimania Ringstrasse Ringstraße Robot Challenge 2014 Rock In Vienna Rock in Vienna Romantik Hotels & Restaurants Rosenburg Ruefa Runtastic Rupertikirtag Rust Röthelstein SONDAR SPA Saalachtal Saalbach Hinterglem Saalbach-Hinterglemm Sacherova torta Salzburg Salzburgeland Salzburger Nockerl Salzburgerland Salzburgring Salzbursko Salzkammergut Salzurgerland Samson Schallaburg Schladmin Schladming Schladming-Dach Schloss Asparn Schloss Asparn/Zaya Schloss Dürnkrut Schloss Eckartsau Schloss Esterházy Schloss Halbturn Schloss Hof Schloss Orth Schloss Rohrau Schneeberg Schultz Gruppe Schutzhaus Schwechat Schönbrunn See Seefeld Seegrotte Semmering Shen Yun Silvapark Galtür Silvester Silvretta Sisi Ski Ski Amadé Ski amadé Ski)Hit Skicircus Skicircus Saalbach Hinterglemm Sky walk Skyfly Skyglide Skyglider Slazbursko Slovak Lines Slovak lines Smart City Snow Mobile Snow Speed Hill Rac Sonnentherme Spielberg Spieljoch Srnčie ragú St St. Corona am Wechsel St. Lorenzen St. Margarethen St. Martins Therme & Lodge Stadthall Stadthalle Stadtpark Star Wars Start up Stephansdom Stift Klosterneuburg Stubai Stubaital Stuhleck Surf World Cup Surf Worldcup Podersdorf Svet dreva Svätojakubská cesta Swarovs Swarovski Sölden TMR Tafelspitz Tag des Mostes Tannheimer Tal Taxacher Tennengau Terfens The Illusionists The Nightrace The Prodigy The Rolling Stones The World’s 50 Best Restaurants Therme Therme Wien Thermenland Tichá noc Tirol Tirolsko Tirolsko.Achensee Today travel Tom Jones Top Mountain Crosspoint Trnavský kraj Tulln Turracher Höhe Twin City Liner TwinEntreprenuers Törggelen UNESCO Uhudler VIedeň Valentín Vettel Veľká noc Vianoce Vianočné trhy Vianočný trh Viedenská filharmónia Viedenské Alpy Viedenské festivalové týždne Viedenské víno Viedenskí filharmonici Viedenský les Viedenský ľadový sen Viedeň Viedeň.Donauinselfest Viedeň.chlapčenský zbor Vienna Airport Vienna Card Vienna City Marathon Vienna Classic Days Vienna Design Week Vienna Pride Vienna Region Villach Vilsalpsee Voralberg Vorarlberg WAMP Wachau Waldbär Waldviertel Waldviertler Wasserturm Waves Wechsel Wein Weinviertel Weissensee Welt museum Wi Wien Card Wien Museum Wien-Karte Wiener Neustadt Wiener Staatsoper Wiener Stadthalle Wiener WIESN-Fest Wienerwald Wilden Trauben Fest Wildkogel-Arena Wohnbauförderung Wolfgangsee Wolfsthal Wolgangsee World Press Photo Wörthersee Ysperklamm ZOO ZOO Schönbrunn Zahmer Kaiser Zell am See Zeltweg Zillertal Zotter Zugspitz Zábavný park Záhorská Ves Zöblene advent airberlin akcia aspern Die Seestadt Wiens auto autobus autobusová stanica autokino autosalón autoveterán ayurvéda balóny bazén beh beh čertov benzín bez auta bez bariér bežkovanie bežky bicykel bicykle bicyklovanie biokvalita bioprodukt biostrava birdwa bobová dráha bobová dráha Eibl Jet bocian bojové psy budcnosť burza bycikel byty bál bývanie ceny ceny phm cez víkend cezhraničná spolupráca cyklisti cyklistická mapa cyklistika cyklocesta cyklocesty cyklolávka cyklomapa cyklomost cyklotras cyklotrasa cyklovýlet deti detské múzeum detský svet diesel dizajn dobytok dom doprava dovolenka dovolenka na chate dovolenka s deťmi dovolenka so psom dovolenka v Rakúsku dožinky drevo dreziny e-bike elektrické auto elektromobil elektromobilita familotel fašiangy ferrata festival fiaker filharmonici firma fotomaratón freestyle futbal fórum galéria gazdovstvo glamping golf gurmán gurmánsky festival halloween highline179 historické vozidlá horské bicykle hotel hotel Balance ****Superior hrad hrad Forchtenstein hrozno hudba husacina husi husky iconvienna indie jablková štrúdľa jaskyňa jaskyňa Hermannshöhle jazero jazerá jazyková kaviareň jazykový kurz jazz jedlo jeseň joga kajak kam cez víkend kam n kam na lyže kam na víkend kam na výlet kam s deťmi kam ísť vo Viedni kamera v aute karavan karta katamarán kaviareň kemp klzisko kláštor knižnica kokosové pusinky kolobežky kolotoče koláč kompa koncert koncerty kone korč korčuľovanie kočiar kulinárstvo kultúra kurz kvety káva kôň kúpalisko kúpanie kúpele lacné lamy lavína les letecký simulátor letisko letné prázdniny leto lyže lyžovanie lyžovanie na ľadovci lyžovačka lyžovačka pre deti lyžovačka v Rakúsku lístky mak makak makrónky maratón marhule masher medvede megaklzisko metro mobilheim most motorka motorky muzeum mušt múzeum múzeum.Eisenstadt na lyže nafta nemecký jazyk nextbike noc múzeí novoročný koncert nákup nákupy obchod obytný automobil ocenenie ochutnávky ohne okružná cesta opatrovateľka open air opera oranžéria orchidey orol ovocný chlebík park parklet parkovanie perníky pes phm piano pivo pivovar ples plávanie podnikanie podnikanie v Rakúsku polievka porcelán potápanie požičovňa požičovňa bicyklov pre deti prehliadka preteky preukaz prihlásenie prilba práca psie záprahy psy pádlovanie púť raft recept recept na buchty región renovácia rezeň reštaurácia reštaurácia Steire rodina rybárčenie s deťmi safari salsa schlittenhund schloss schloss Cobenzl schwechat sci-fi second hand semafor silvester ski amadé skidoo skoky na lyžiach slnovrat slow food slávnosti snežnice snowboard snowboarding sochy soľná baňa sprievod sprievod čertov start-up startup stavebná pôžička stredovek surf surfovanie svište syr sánkovanie sánkovačka sánky súťaž tanec tekvica tekvice tekvicové slávnosti tenis test therme this human world tip na výle tip na výlet tipy na výlet trh trhanec trhy triatlon túry ubytovanie umenie univerzita učenie jazykov valentín valčík vanilkové rohlíčky varené víno vedci veterány veľtrh veľtrh módy vianoce vianočné trhy vinice vinotéka vlak vodopád vozíčkar vratné fľaše vstupenky vyhliadka vzdelávanie vínna cesta vínne uličky víno výhľad výlet výstava výstava orchideí wellness wolfsthal youtube yžovačka zadarmo založenie zelené oázy zima zmrzlina zoo zoolauf zábava záhrada zámok Eckartsau zážitkové záhrady zľava zľavová karta Niederösterreich zľavové karty zľavy ÖBB Ötscher Ötztal čerešne čert čokoládovňa ľadolezenie ľadovec Šnaps Španielska jazdecká škola Špeciálna májová ponuka Schloss Hofu pre seniorov Štajersko Štátna opera šišky škola šnaps špeciality štajersko štrúdľa Židovské múzeum ženský beh