O SÚŤAŽI

Vyhrajte 3x po 2 vstupenky pre dospelého na Festival umeleckých remesiel


Doba trvania súťaže

Súťaž prebieha od 02.08.2018 do 02.09.2018.
Uzávierka registrácie do súťaže je 02.09.2018 o 00:00 hod.
Najneskôr 11.09.2018 uverejníme mená víťazov.

🏆

Výhry v súťaži

3x poukážka na 2 denné vstupenky
na Festival umeleckých remesiel na zámku Schloss Hof

Výhru do súťaže venuje:
Schloss Hof
A-2294 Schloßhof
E-mail: office@schlosshof.at

Správne odpovedzte

Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku,
pravdivo vyplňte registračný formulár
a traja z vás získajú poukaz na 2 vstupenky.


Registrovať

Schloss Hof


Schloss Hof je najväčší vidiecky zámocký komplex v Rakúsku neďaleko slovenských hraníc,(cca 23 km autom od Bratislavy). Nádherný komplex bol založený koncom rokov 1720-tych ako reprezentatívne vidiecke a lovecké sídlo pre princa Eugena Savoyského. Cyklomost slobody, ktorý spája bratislavskú časť DNV s obcou Schlosshof, umožňuje prísť peši alebo na bicykli.


Najväčší vidiecky zámocký komplex v Rakúsku znovu získal v roku 2005 svoj niekdajší lesk, svoju bývalú dôstojnosť a svoje niekdajšie určenie ako miesto nádherne inscenovaných slávností. Ako autentické miesto kniežacieho barokového životného štýlu je zámok Schloss Hof dnes otvorený pre všetkých návštevníkov, ktorí sa chcú vydať na cestu časom a nielen zažiť svet princa Eugena a cisárovnej Márie Terézie, ale aj spoznať jeho mnohotvárne bohatstvo príjemným nemuzeálnym spôsobom.
Výnimočnú veľkoleposť zámku Schloss Hof v nemalej miere určuje zámocká záhrada, ktorá vo svojej úžasnej rozľahlosti klesá v siedmich terasách až k rieke Morave. Len máloktoré barokové parky v Európe sa môžu svojou veľkoleposťou a eleganciou merať so záhradným parkom, ktorý pre princa Eugena založili na zámku Schloss Hof.


Celý zámocký areál obsahuje okrem vlastného zámku aj hospodárske budovy, pasienky, stajne a poľnohospodársku úžitkovú plochu a patrí tak k najväčším barokovým komplexom tohto typu v Európe. Dnes sa môžu návštevníci týchto častí zámockého areálu Schloss Hof potešiť z nerušeného vidieckeho života, môžu stretnúť celý rad vzácnych a milých zvierat.


Otváracie hodiny: denne od 10:00h – 365 dní v roku – aj počas sviatkov. Zatváracia doba je v závislosti od ročného obdobia medzi 16:30 a 18:30, napríklad apríl–september 10:00 – 18:30 hod.

Denné vstupenky:
dospelí 13,- €
deti a mládež od 6 do 18 rokov 8,- €
deti do 6 rokov zdarmaSchloss Hof
Schloss hof 1
2294 Schloßhof, Rakúsko
www.schlosshof.at

Ako nás nájdeteSchloss Hof
2294 Schloßhof, Rakúsko
www.schlosshof.at

Festival umeleckých remesiel 15.-16.09.2018


Schloss Hof Keramikfest Stand © SKB Foto Astrid Knie

Pôsobivý barokový statok zámku Schloss Hof sa stane dejiskom mimoriadne obľúbeného podujatia, ktoré poteší malých aj veľkých milovníkov umenia a remesiel. Zruční umelci a vybraní vystavovatelia predstavia počas dvoch dní rozmanité produkty vysokej kvality, ktoré si návštevníci môžu prípadne aj zakúpiť. V autentických remeselníckych dielňach môžete obdivovať tradičné remeslo a preveriť si svoje zručnosti napr. za hrnčiarskym kruhom.Schloss Hof Keramikfest Raki-Brennen © SKB Foto Astrid Knie


Programová ponuka | denne

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť spoznať špeciálnu vypaľovaciu techniku japonského pôvodu, tzv. RAKU techniku, workshop s fascinujúcimi ukážkami, čo všetko sa dá „vykúzliť“ zo starého skla, ktorý ocenia nielen deti, ale aj dospelí, obzvlášť zaujímavé predstavenie tradičnej techniky originálnej ručnej indigovej modrotlače či pôsobivú prezentáciu umeleckého kováčstva a stolárstva. Atraktívny workshop ponúka možnosť zoznámiť sa s tradičným umením pečenia chleba. Talentovaní remeselníci predvedú svoje zručnosti pri pletení košíkov, výrobe hrablí či viazaní metiel.


Schloss Hof Kinder töpfern Workshop © SKB Foto Astrid Knie


Od 13:00 do 17:00 hod. máte možnosť vychutnať si ukážky výroby keramiky v autentickej hrnčiarskej dielni a v rovnakom čase čaká na malých umelcov a remeselníkov pestrý program v Detskom a rodinnom svete v Bäckenhofe.


Vstupné:
dospelí 13,- €
deti (6 - 18 rokov): 8,- €
deti do 6 rokov zadarmo
rodinná vstupenka (2 dospelí a max. 3 deti) 34,- €

Parkovať je možné zadarmo pri zámockom parku.Schloss Hof Kunsthandwerk für Familien töpfern © SKB Foto Astrid Knie