O SÚŤAŽI

Vyhrajte 2x po 2 vstupenky pre dospelého na Rímsky festival v Carnunte!


Správne odpovedzte

Stačí ak správne odpoviete na súťažnú otázku,
pravdivo vyplňte registračný formulár
a dvaja z vás získajú poukaz na 2 vstupenky.

Registrovať
🏆

Výhry v súťaži

2x pokážka na 2 denné vstupenky
na Rímsky festival v Carnunte.

Výhru do súťaže venuje:
Römerstadt Carnuntum
Hauptstraße 1A
2404 Petronell-Carnuntum, Rakúsko
E-mail: roemerstadt@carnuntum.at

Doba trvania súťaže

Súťaž prebieha od 21.04.2018 do 03.06.2018.
Uzávierka registrácie do súťaže je 03.06.2018 o 24:00 hod.
Najneskôr 06.06.2018 uverejníme mená víťazov.

Rímske mesto CarnuntumLen 25 km od Bratislavy je obdobie Rímskej ríše v Carnuntum na dosah: pomedzi riedke múry preniká história, ktorú budú návštevníci prežívať všetkými zmyslami. V Carnunte nie je Rímska ríša dávna minulosť, ktorá sa ukazuje len cez zopár vykopávok, ale všetkými zmyslami prežívateľná prítomnosť.

Vo svetovo jedinečnej rekonštruovanej rímskej štvrti môžete spoznávať bohato vybavenú budovu s rímskym podlahovým kúrením, nádhernými nástennými maľbami a funkčnými kuchyňami zo starých antických čias. Akoby Rimania len prednedávnom opustili mesto. Idúc vždy s dobou, sprostredkúva táto kultúrna inštitúcia svoje vedomosti návštevníkom až v desiatich rôznych jazykoch zábavným a informatívnym spôsobom.

Počet obyvateľov Carnunta sa odhaduje približne na 50 000. Niektorí z historických obyvateľov sa vracajú do svojho rímskeho mesta pri každoročných špeciálnych akciách pre celú rodinu. Najväčšie archeologické nálezisko Strednej Európy fascinuje v každom ročnom období a zakaždého počasia vždy s novými aspektami. Európska komisia si uctila služby rímskeho mesta Carnuntum s udelením prestížneho ocenenia "Európske dedičstvo". V prípade záujmu je možné rezervovať si prehliadky v slovenskom jazyku.Otváracie hodiny:
denne od 9:00 hod. – 365 dní v roku – aj počas sviatkov.
Zatváracia doba je v závislosti od ročného obdobia medzi 16:30 a 18:30,
napríklad apríl–september 09:00 – 18:30 hod.

Vstupné:
dospelí 11,- €
deti do 11 rokov v sprievode dospelého zadarmo
deti od 11 do 14 rokov 6,- €
deti od 15 do 18 rokov 9,- €
invalidi (od 50%) 9,- €
seniori 9,- €Römerstadt Carnuntum
Hauptstraße 1A
2404 Petronell-Carnuntum, Rakúsko
www.carnuntum.at

Ako nás nájdeteRömerstadt Carnuntum
Hauptstraße 1A
2404 Petronell-Carnuntum, Rakúsko
www.carnuntum.at

RÍMSKY FESTIVAL 2018

Dva víkendy, tri rôzne miesta, jedna vstupenka a spektakulárny program - Rímsky festival v Carnunte je historickou akciou plnou superlatívov.

Rímska štvrť
Skupiny legionárov, občania, remeselníci, rímski jazdci a bojujúce barbarské kmene obývajú mestskú štvrť a prinášajú historické príbehy a život v nebývalom rozmere.
Výnimočným hlavným bodom je scénické stvárnenie "Die Sklaven Carnuntums", kde humorným spôsobom predvedú každodennú prácu a život otrokov v rímskom meste.Amfiteáter Militärstadt
Tu poskytne Familia Gladiatoria Carnuntina náhľad do sveta arény. Slávnostný príchod silou nabitých gladiátorov a rímskych tanečníc spravia z gladiátorskych zápasov jedinečný zážitok.Múzeum Carnuntinum
Využite príležitosť a navštívte aktuálnu výstavu "Der Adler Roms – Carnuntum und die Armee der Cäsaren" a objavte originálne nálezy, ktoré poskytujú veľmi osobné poznatky o kariére a osudoch rímskej armády.

Na Rímskom festivale v Carnunte budú tento rok nové štandardy. Viac ako 300 hercov a umelcov v dobovom oblečení - viac ako kedykoľvek predtým - sa postará o to, aby mesto ožilo. Navštívte obrovské tábory legionárov a tešte sa na veľkolepý pochod rímskych vojakov. Ak sa budete prechádzať popri stánkoch rímskych obchodníkov, môžete obdivovať remeselnú prácu a aj si sami niečo vyrobiť. Na všetkých troch miestach bude pripravený veľkolepý program, preto neobíďte svet légií, život v mestskej časti a gladiátorov v Aréne.

Ďalším bodom programu tejto veľkej udalosti roku 2018 pre priateľov Ríma sú rôzne hry a remeselné dielničky pre deti, antická medicína a kozmetika, elegantné rímske tanečnice, módne prehliadky, rímska kuchyňa a ešte oveľa viac.

RÍMSKY FESTIVAL 09.06. - 10.06. a 16.06. - 17.06.2018
Vstupné:
1 lístok = 3 miesta
dospelí 22,- €
dospelí poldenný od 14:00 hod. 14,- €
deti do 11 rokov zadarmo
deti 11 - 14 rokov 12,- €

PROGRAM začína už od 9:15 hod.
náš tip: boje gladiátorov sú o 13:00 a 15:00 hod. v Amfiteátri Militärstadt

Medzi týmito tromi miestami bude premávať kyvadlová doprava zdarma od 9:30 do 18:30 hod. (resp. s platnou vstupenkou).